Velikost nádrže / dojezd TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

Velikost nádrže / dojezd TUCSON

Příspěvek od bob »

Můžete mně někdo říct, kolik jste nacpali do nádrže paliva? Vždy ujedu tak cca 400km a musím k pumpě. Víc než 46l tam nikdy nedostanu. Jaká je u Tucsona reálná rezerva paliva?
Reklama
 

Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

ahoj, s tou spotřebou a dojezdem je to takové divoké. rozdělení dílků neodpovídá plynulému rozdělení v nádrži. Podle mne je rezerva větší, než to co ukazuje palivoměr. Teoreticky má nádrž 58l, ra rezervu jsem vypozoroval asi 10l, od doby kdy to poprvé problikne. takže asi na 80 km u mne. to co ta ručička jede rychleji dolů, potom má pravděpodobně schované pro rezervu. Aspoň tak mi to připadá, ale nedělá mi to dobře na játra jak to vidím, jak to klesá. Jinak pro mne je to super auto, bydlím na kopci. Jenom ta spotřeba mě trochu s...e.
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

Příspěvek od bob »

no jo, spotřeba je větší, ale to se u auta, které samo váží skoro 1800 dá čekat. mělo by to mít nádrž tak na 80l. Nebaví mě pořád jezdit k pumpě.... :(
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Tiez nechapem preco tam nedali aspon tu 65 litrovu nadrz ako u V6.
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

no možná proto, že si pořád myslí, (výrobci) že to žere méně, a ono ne .
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

rEZERVA ASI JE 8-10LITRŮ, NÁDRŽ CCA 50L MÁM CRDI tUCSON V at.
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Je benzim stlacitelny? asi ano :)
Podarilo sa mi natankovat 66,52 litrov benzinu! Chapem, ze udaj o velkosti nadrze nemusi byt uplne presny + hrdlo nadze k tomu, ale 8,5 litra navyse je trochu velky rozdiel a nemyslim si, zeby si benzinka dovolila klamat o povedzem 10% a viac. A to v nadrzi este stale nieco muselo byt.
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

No to je slušné, neteklo ti to spodem ven do kanálu? :D
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

To asi nie to by bolo citit :-) ... inac uz sa tesim, pri danovej kontrole, ked zistia, ze do 58 l som dal 65 l, ....to nevysvetlis! xexe. Ale je to tak! Ono fakt sa asi opytam aj na to u predajcu/dealera, pretoze je to trochu velky rozdiel, este skusim na inych pumpach a potom...
Uživatelský avatar
bernard.kratochvil
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 lis 2005, 11:52
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od bernard.kratochvil »

Dělám si legraci, ale pravdou je že se mi to jednou stalo, ale na na Tucsonu. Taky jsem přešvihl nádrž asi o 5L a čučel jsem na to jak vrána, protože vždy tankuji do plné abych si to mohl měřit. Když tak řekneš, že jsi bral ještě kanystr :lol: . ahoj BEN
BEN,,,,Tucson 2,0i 16V DOHC CVVT duben 2005,, LPG sekvenční listopad 2007
bob
*
Příspěvky: 35
Registrován: 10 lis 2005, 22:36

Příspěvek od bob »

čoveče, sevo, ty máš teda štěstí. Asi jsi zkoušel vyhet všechen benzin, ne? Taky bych chtěl zažít do nádrže natlačit přes 120 pullitrů.... :D
Tucson 2l, benzin
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

No je pravda, ze v nadrzi toho uz vela byt nemohlo. Stalo sa to nahodou, ked som na dialnici zistil, ze mi svieti to neprijemne :-) oranzove svetielko....tak som spomalil na 80 (priznam sa, ze ma triaslo pri takej rychlosti, mal som pocit, ze zle parkujem :))) )
jedine, co ma hrialo na dusi je informacia z toho angl. disk. fora, ze vraj rezerva svieti ovela skor nez by mala a tym padom je velka a asi to tak bude, kedze som dorazil az na pumpu :)
Z toho ale vyplyva, ze velkost nadrze nesuhlasi s udajom od vyrobsu....zacinam mat pocit, ze toho nesedi viac :_)
mikulec

nádrž Tucson

Příspěvek od mikulec »

2 CRDI AT do nádržě nacpu 65 l nafty a ja až po uzávěr, palubní počítač je z toho v p....
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Uz mi to bolo vysvetlene: nadrz ma este rezervnu komoru pre...neviem co presne...pokial dobre pamatam nieco ako expanzna nadoba/nadrz....takze ak pomaly capujete pri okraji hrdla, tak sa palivo prelieva aj do tejto exp. nadrze. Nemalo by sa spravne takto tankovat, hlavne v lete. reps. ak ju date do plna a hned odstavite a vonku je teplo dochadza k rozpinaniu paliva a to nema kam ist a ..... potom moze nastat dost neprijemna vec... pokial ju takto preplnite a budete jazdit, nie je problem. Je pravda, ze mohli mu dat 70 l nadrz ako u 6-valca.
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
fixxxer
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2006, 21:57
Bydliště: Bratislava

Spotreba

Příspěvek od fixxxer »

Zdravím, páni.

Moja momentálna spotreba je 7,9 L v meste. Mimo mesto pri 130km/h je to 7,3. Dojazd s poslednou nádržou: 710 km
Tucson Elegance 2.0 CRDI VGT 103kW
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“