přestala fungovat dálka

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

honzas
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2007, 21:58
Kontaktovat uživatele:

přestala fungovat dálka

Příspěvek od honzas »

ahoj všichni, hyundai coupe 2003 2.0, jednoho dne přijdu k autu, dálka po zmačknutí tlačítek sice bliká asi desetkrát, ale auto nic, po výměně baterky to dělá to samý, co s tim? vim že v manuálu psali i něco o tom, že se imobilizér dá vypnout "vyťukánim kódu klíčkem", ale manuál je někde zahrabanej; jinak předpokládám auto ani nenastartuju dokud se nevypne imobilizér, nějaké tipy?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Imobilizér je jen čip který nepotřebuje baterku, takže co do startu se nic neděje, ale pokud tam máš i alarm tak ho musíš deaktivovat, jinak by jsi zkutečně nejel i když podle toho na co je napojený. Pokud to máš pouze jako dálku tak se hold budeš muset obtěžovat otevíráním klíčkem, jinak nic než to vyřešíš. možná si zkus zjistit jestli počet bliknutí náhodou nemůže diagnostikovat nějaký problém jinak to bude asi práce pro elektrikáře. S problémem v dálce už jsem se s tím setkal ale na céčkové Omeze
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
honzas
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2007, 21:58
Kontaktovat uživatele:

dálka

Příspěvek od honzas »

no vlastně mi v tuto chvíli jde jen o to, abych moh s autem odjet, v tuto chvíli pokud bych odemk dveře klíčem tak to začne houkat a bůhví jestli by to vůbec nastartovalo, jinak se bez dálky samozřejmě obejdu..
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Takže tam máš i alarm. A pokud se nepletu tak se vždy dávají k alarmům dvě dálky jedna náhradní nebo ji nemáš? Jenom drobnost je ta mová baterka co ti tam dali opravdu dobrá? Už jsem se také setkal s novou ale naprd. To blikání mi spíš příjde jako chyba v dálce takže práce pro elektrikáře. Ale alarmy by se měli snad dát deaktivovat takže bych si asi našel papíry k alarmu. Myslím že pokud se neozve nějaký vlastník coupe z daného roku s alarmem (uvažuju že tak máš origo od Hyundaie) tak vážně jen študovat papíry nebo scháněk odborníka.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
honzas
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2007, 21:58
Kontaktovat uživatele:

dálka

Příspěvek od honzas »

i tak díky za odpověď, baterku jsem měnil sám, ale taky mi to připadá že je chyba v dálce, normálně to má bliknout asi třikrát a teď to bliká asi desetkrát, je to originál od hyundai, druhej bohužel nemám; jak jsem uváděl na začátku, pamatuju si, že když jsem před lety četl manuál byl tam tip jak vyřadit alarm tím způsobem že ke každému klíči je asi 3-5místný kód a ten se dá otáčením klíčkem jakoby zadat a tím by se alarm měl vypnout, nicméně přesný pustup si nepamatuji (do jaké polohy otáčet klíčkem, v jakých intervalech apod.)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Ten kód, který zadáváš otočením klíčku zapalování je opravdu na nouzové odblokování imobilizéru, pokud by ti z nějakého důvodu přestal jít ten co máš v klíčku, ale s dálkou by to nemělo mít nic společného. V dálce máš jenom centrál a alarm (ten má možná taky nějakou blokaci startu těžko říct). Pokud to chceš vyzkoušet, tak otevři auto normálně klíčem (doufám že víš kde je ta siréna od alarmu) a sirénu umlč nějakým "polštářem" ona po chvilce přestane ječet a pak se pokus nastartovat. :wink:

P.S. Pokud tam máš alarm napojenej na hlídací agenturu tak jim předem zavolej že se chceš do vlastního auta "vloupat" ať tě neseberou. :lol:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Pokud je to u nás prodaný Tiburon GK 2003(a ne dotažený vrak,či socka ze západu :? s nějakou dodělávkou :roll: ),tak se prodával se 2 ks klíčů a 2ks dálkového ovládání + plíšek s nouzovým kodem.Všechny mají imobilizér a alarm.Musel bych zkusit,kolikrát zabliká při otevírání auto(tuším 2x-více určitě ne,takže by to mnohonásobné blikání,značilo chybu),pokud myslíš blikání na dálkáči(červená ledka),tak ta bliká déle( je tam hlavně jako ukazatel stavu baterky).
Pokud jsi zamknul auto z dálkáče,tak ti při otevření klíčkem bude alarm houkat.
A teď pozor :!: Plíšek s kodem je pro nouzové odblokování imobilizéru(při jeho poruše),ale jestli jsem dobře pochopil,tak ti nejde odemknout dveře dálkovým a při otevření klíčkem sepne alarm.V tom případě,je jen jedna možnost.V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENASTUPOVAT A POKOUŠET SE STARTOVAT :!: :!: :!: Postup deaktivace je-otevři dveře pomocí klíče-alarm začne ječet po dobu 30 sekund a budou blikat blinkry-NESTARTOVAT :!: :!: :!: ,dej klíček do zapalování a otoč ho do polohy ON----NESTARTOVAT :!: :!: :!: :roll: :lol: ,musíš ten kravál sirény vydržet 30 sekund-a když blinkry dvakrát :!: bliknou(po těch 30s-bliknou tak,jako když jsi otvíral dálkáčem),tak máš systém deaktivován a MŮŽEŠ NASTARTOVAT :lol: :wink: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Borek píše:Pokud je to u nás prodaný Tiburon GK 2003(a ne dotažený vrak,či socka ze západu :? s nějakou dodělávkou :roll: ),tak se prodával se 2 ks klíčů a 2ks dálkového ovládání + plíšek s nouzovým kodem.Všechny mají imobilizér a alarm.Musel bych zkusit,kolikrát zabliká při otevírání auto(tuším 2x-více určitě ne,takže by to mnohonásobné blikání,značilo chybu),pokud myslíš blikání na dálkáči(červená ledka),tak ta bliká déle( je tam hlavně jako ukazatel stavu baterky).
Pokud jsi zamknul auto z dálkáče,tak ti při otevření klíčkem bude alarm houkat.
A teď pozor :!: Plíšek s kodem je pro nouzové odblokování imobilizéru(při jeho poruše),ale jestli jsem dobře pochopil,tak ti nejde odemknout dveře dálkovým a při otevření klíčkem sepne alarm.V tom případě,je jen jedna možnost.V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENASTUPOVAT A POKOUŠET SE STARTOVAT :!: :!: :!: Postup deaktivace je-otevři dveře pomocí klíče-alarm začne ječet po dobu 30 sekund a budou blikat blinkry-NESTARTOVAT :!: :!: :!: ,dej klíček do zapalování a otoč ho do polohy ON----NESTARTOVAT :!: :!: :!: :roll: :lol: ,musíš ten kravál sirény vydržet 30 sekund-a když blinkry dvakrát :!: bliknou(po těch 30s-bliknou tak,jako když jsi otvíral dálkáčem),tak máš systém deaktivován a MŮŽEŠ NASTARTOVAT :lol: :wink: .
Základ je stejný a majitel Tiburonka doplnil bližší údaje. :lol:

P.S. Borku ty máš nějakej divnej čas. :shock:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jestli ti ze zkušenosti můžu poradit pač mě se tohle stalo už asi 4x. Stačí aby někdo poblíž tvého auta prošel s klíčenkou podobné frekvence a tvoje jednotka se rozhodí. Běž úplně k autu a klíčenku dej blízko kliky dveří řidiče. Pote stiskni tlačítko na otemčení a drž do cca 10s pokud se nic nestane tak to samé opakuj s tlačítkem otevření. Ono se ti to automaticky obnoví. Pokud ne to se mi také stalo, tak je potřeba rozdělat jednotku alarmu (já ji mám pod volantem) opiš si typ jednotky a na netu najdeš schéma jak resetovat jednotku a naladit klíčenku.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

mně na béčkové Vectře se mi taky ted stalo, že jdu k autu a mačkám na dálce odemčení a nic. Zamčené bylo dálkou. V tomto případě naštěstí nemám alarm, takže jsem prostě odemčel klíčem, nasedl a odjel. Takhe asi týden to nejelo. Pak přijdu k autu a ze srandy to zmáčku a zas to jede. Podotýkám, že baterii ve vysílači jsem vyměnil ihned, co to nejelo, takže tou to nebylo. V mém případě někde asi špatný kontakt, nebo možná taky rozhozená frekvence a ted záhadně zas vše ok...
Koncem týden jedu na nahrátí nového kodu a výmaz všech stávajicích kodu z ŘJ, třeba to dá pokoj. Auto jsem koupil jako jetý a kdoví, na kolik frekvencí to jde odemčít..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Rasty,máš tam asi nějakou chybu-to není normální(a navíc několikrát).Neměl jsem nikdy problém a to je dostatečně prověřeno při frekvenci ostatních odemykajících na parkovištích u supermárketů. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Borek: no tak to máš asi kliku pač je to běžné. Sem se i dotazoval u známého co tyhle sračičky prodává a sám potvrdil že je to běžné. Opravdu stačí podržet stisknutou klíčenku na cca 10s a je to zpět. Pokud ne tak jak sem psal rozdělat jednotku a resetovat. Poté Podržet klíčenku stisknutou 10s aby si zapsala frekvenci dálky :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Shedias
*
Příspěvky: 14
Registrován: 21 lis 2007, 15:00

Příspěvek od Shedias »

Mel sem stejny problem na Coupe 1.gen, s tim rozdilem ze tam mam Jablotron - resenim bylo az odeslani vyrobci na prehrani SW v jednotce - cca 2,5k i s montazi, ale trvalo to mesic a pul...
Coupe I.gen (1997) - 2,0 - zelena
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Rasty píše:Jestli ti ze zkušenosti můžu poradit pač mě se tohle stalo už asi 4x. Stačí aby někdo poblíž tvého auta prošel s klíčenkou podobné frekvence a tvoje jednotka se rozhodí. Běž úplně k autu a klíčenku dej blízko kliky dveří řidiče. Pote stiskni tlačítko na otemčení a drž do cca 10s pokud se nic nestane tak to samé opakuj s tlačítkem otevření. Ono se ti to automaticky obnoví. Pokud ne to se mi také stalo, tak je potřeba rozdělat jednotku alarmu (já ji mám pod volantem) opiš si typ jednotky a na netu najdeš schéma jak resetovat jednotku a naladit klíčenku.
presne tohle mi delal jednou za cas domontovanej jablotron na scoupku.. :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
tiburon
*
Příspěvky: 45
Registrován: 15 led 2008, 13:26

pro ty co ztratili klic

Příspěvek od tiburon »

tohle se mi obcas stane, ale jen jednou zacal rvat alarma kdyz jsem odemknul klicem. najednou to byl takovej vitr, ze si ani nepamatuju jak jsem ho umlcel :lol: jinac kdyz mi to nejde, dam klic do polohy I. a zmacknu zamknout, kod se znova nahraje. Ptal jsem se v service H ze prej tolik a tolik Kc a ze se bude muset vymenit to a to, proste experti. Tak jsem to udelal podle navodu vmanuale. Asi jako kdyz ze prej mi udelaj nahradni klic za 2 litry. V US jsem ho koupil i s postovnym za 250,- Kc a k memu uzasu mi prisly ty klice dokonce dva! Takze staci jen nechat klic obrousit a za 500,- do nej nahrat kod imobilizeru, dalku poridim na eBay v US za par sisek a kod si do ni nahraju sam. 8)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“