Matrix este zije?

Moderátor: Moderátoři

Masterixx

Matrix este zije?

Příspěvek od Masterixx »

Ahojte, kupil som si Matrix a tak ze si o nom nieco precitam aj na Hyundayovskom fore. A tu s hrozou zistujem, ze asi vsetky Matrixy vymreli... :? Ak nejaky Matrix predsa len zije a chce sa podelit so skusenostami, budem rad. Mozno aj ja casom nieco poradim.
Reklama
 

Ivan

Matrix

Příspěvek od Ivan »

Take jsem shanel o Mtrixovi nejake informace a skoro nic nenasel. Uz jsem rozhodnutej si ho koupit. Muzes mi rici jak si s nim spokojeny a jestli neni moc poruchovy? Dik
Masterixx

Matrix

Příspěvek od Masterixx »

Ahoj, nemam ho este dlho (necele 3 mesiace/13 tis.) takze este o nejakej spolahlivosti(alebo nespolahlivosti) hovorit nemozem. Uvidim co povedia na garancke. Ale v kazdom pripade som zatial velmi spokojny. Mam 1,5 CRDi VGT - na takyto diesel si musim trochu zvykat, doteraz som mal len benziny (jeden diesel davno). Co sa tyka priestoru, je to auto ktore podla mna klame telom. Sam som bol prekvapeny kolko je v nom miesta a kazdy kto si ku mne sadne je prekvapeny tiez (pozitivne :) ). Uz sme sa viezli aj 5 dospeli a kufor nalozeny az po strechu a dalo sa. Motor tahal dobre aj s takou zatazou a vsetci to prezili v pohode. Asi si cital recenziu http://www.auto.cz/?article=1179. Da sa povedat, ze mozem len suhlasit.
Tiez som sa rozhodoval dost dlho medzi niekolkymi znackami (kamosi maju - Zafiru 3, Focus C-Max 2, Fusion 1, Picaso 1, Corolu Verso 0 ale strasne draha) - nakoniec vyhral Matrix. Kazdy bol spokojny ale uz mal problemy (aj vazne problemy). Tak som si povedal, ak mam mat problemy aj ja, tak aspon si usetrim 150-200 tis.
Neviem co by ta zaujimalo konkretne, nech tu nepisem blbosti (Hyundai mi aj tak nezaplati za propagaciu :D ). Rad Ti odpoviem ak budem vediet.
Skoro som som zabudol. Jeden problem som mal. Zatekalo trochu do auta (asi mam na to stastie lebo mi zatekalo doteraz do vsetkych okrem 1) ale kamarat klampiar mi hovoril ze to robi skoro kazde auto, len malokto na to pride. Ja totiz vzdy vsetko hned rozoberiem a popozeram aby som vedel kde co je ked sa to nahodou pokazi. Spolujazdcovi pri nohach cez priechodku odpadovej hadicky klimatizacie (zle nasadena) a soferovi pri nohach cez spoj karoserie. Trochu tmelu to vsetko vyriesilo. Na jar to este raz pozriem aby som bol kludny.
Zatial asi tolko.
Ivan

Matrix

Příspěvek od Ivan »

Dekuji ti za odpoved. ja mam taky jeste ve vyberu taky C-Maxe. Chystam se ho jit projet. Me taky dost zajima spotreba, a opravdu jsem cetl vsechny recenze co na Matrixe vysli, ale zarazi me ta spotreba. U te posledni recenze na http://automix.centrum.cz/testy/clanek.phtml?id=7320, rikaj ze je nad 7 litru ve meste, coz prekracuje udavane prametry vyrobcem. A jinde si spotrebu velice chvali. Tak nevim. Ja jsem ho projizdel v Autopalce Butovice a musim rici, ze se opravdu velmi dobre ridi. Motor ma dobry zatah, a hlavne je z neho perfekne videt. Mista je tam dost, akorad by mohli byt trosicku mekci sedacky. Kdybys mohl rici jakou mas spotrebu ted u syroveho motoru. Dik Ivan
Masterixx

Matrix

Příspěvek od Masterixx »

Zatial mi vychadza celkova spotreba 6,49. Na zaciatku bolo lepsie pocasie a vela dialnice, 11. mesiac hlavne mesto a posledne obdobia uz aj mraz a sneh. Ale este stale som sa nedostal cez 7 (aj ked tesne ) a to stojim aj v dopravnych zacpach. Ale ked pride skutocna zima asi to este porastie (dufam, ze len trochu :? )
Hodnoty udavane vyrobcom som vzdy bral s rezervou. Jazdim tak normalne, mam svoje tempo - nemusim byt vsade prvy, ale ani sa nenecham zbytocne zdrziavat. Navyse teraz mam trochu skresleny pohlad na spotrebu, dost som najazdil so Sonatou 2.0 16V (93) a s tou sa dalo udrziavat vlastne tempo pohodlne, ale castejsie sa stalo u benzinky.
Aj keby to bolo 7,x l v meste, nie je to az take zle. Je to uz dost tazke auto a stale ho rozbiehat cosi stoji. U nas sa aj v meste jazdi dost rychlo :( .
Ivan

Matrix

Příspěvek od Ivan »

Tak to mas krasnou spotrebu. To ja bych rekl, ze az se poradne zajede, tak spotreba jeste klesne. Tvoje spotreba je mensi , co udava vyrobce, ten ma 6,8 ve meste, takze bych rekl, ze nadnesene to neni co uvadi. Ja jsem z Prahy, takze ty kolony u nas budou asi vetsi. Ale kdyz budu mit spotrebu jako ty, tak to by byla parada a to pocitam ze asi jeste nemas moc najeto a melo by to jeste malicko klesnout.
Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Spotreba

Příspěvek od chamomila »

Mam Matrixe necele 4 roky. Tehdy jeste byl v nafte pouze trivalec 1.5CRDi. Jezdim prumerne 6,5L, prevazuje mesto. Tomu motoru je docela jedno jak s nim jezdis, jestli pomalu nebo svizne, neni v tom vyrazny rozdil.
Masterixx

Matrix

Příspěvek od Masterixx »

Hura, tak predsa nejaky Matrix zije. Pises, ze ho mas skoro 4 roky, tak to uz mas aj nejake skusenosti. Prezradis ake su? Mna dufam potesia a Ivanovi mozno pomozu lepsie sa rozhodnut. Ak nieco napises, budem rad a vopred dakujem.
Ivan

Matrix

Příspěvek od Ivan »

Ja bych byl taky rad za nejake poznatky. S tim trivalcem , jsem mel moznoznost jet taky. Neni spatny, jen trosicku hlucnejsi a samozrejme min vykonny. Ale ta tvoje spotreba je na ten trivalec vyborna. Hluboko pod, co uvadi vyrobce
Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Matrix

Příspěvek od chamomila »

Dlouho jsem tady nebyl, ale ted uz je to lepsi. Zkusenosti je docela dost asi se i rozepisu v dohledne dobe. Najeto mam 130tis. takze me ted cekaji nejake udrzby. Dnes u nas bylo -16 a moje zhavice po 4letech negarazovaneho stani a kazdodennich startech vypovedeli sluzbu. S hruzou zjistuji, ze jeden stoji cca 1300 (pokud neberu v uvahu nejake "eurocarb" za cca 300. Jeste, ze je to jen trivalec :-)
Masterixx

Matrix

Příspěvek od Masterixx »

To je fajn, ze si sa ozval. Uz som myslel, ze to tu s Matrixom nikam nevedie.
Myslim, ze na tolko km a startov sa uz aj mohli porucat. Asi by si tie tri valce zasluzili aj nejake lepsie, aby zase vydrzali :wink: .
Ktovie ako sa nakoniec rozhodol Ivan co sa tu zaujimal o Matrixa...
Ja som bol tesne pred Vianocami na prvej garancke. Zatial to vyzera celkom OK, akurat budu musiet opravit (vymenit) ramienko zadneho stieraca - asi slaba pruzina.
Motor je sa mi javi uplne super - radost s nim jazdit.
Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od chamomila »

Masterixx píše:To je fajn, ze si sa ozval. Uz som myslel, ze to tu s Matrixom nikam nevedie.
Myslim, ze na tolko km a startov sa uz aj mohli porucat. Asi by si tie tri valce zasluzili aj nejake lepsie, aby zase vydrzali :wink: .
Ktovie ako sa nakoniec rozhodol Ivan co sa tu zaujimal o Matrixa...
Ja som bol tesne pred Vianocami na prvej garancke. Zatial to vyzera celkom OK, akurat budu musiet opravit (vymenit) ramienko zadneho stieraca - asi slaba pruzina.
Motor je sa mi javi uplne super - radost s nim jazdit.
Tak zhavice jsem nakonec sehnal NGK za nejakych 900/ks. S tim steracem je dobre neco udelat. Uz jsem mel rozdelany motorek, odesly uhliky. Chyta se tam dost necistot. Ted prave resim mlhovku. V sobotu mi vbehl do cesty pes. Lehce prasklej naraznik mi az tak nevadi, je to v miste kde to neni videt. Ale mlhovka je spatna. Respektive je cela, ale ma utrzene packy. Tak to zkusim nejak slepit. Jednu uz jsem takto opravil. Docela uz to mam zmaknute. Moje auticko uz melo 4 tukance. 2 male a 2 vetsi. Takrka vse jsem menil z vrakace. Jinak brzdove desticky jsem menil pri 120tis, kotouce jsou porad orig. Lehce niz mi zabira spojka, ale zatim neprokluzuje. Neco mi obcas lehce klepe nekde u motoru, ale zatim jsem nezjistoval co. Dela to jen obcas. S tim motorem jsem taky spokojenej. Neni to sice zadny zavodnik, ale spis takovy vytrvalec. Pred tim jsem mel Lantru 1.8 130HP, a Sonatu 2.0 (LPG) take 130HP. Takze mi tech padesat koniku obcas chybi.
Masterixx

Příspěvek od Masterixx »

Konecne som si nasiel cas aj trosku popozerat co je tu nove. Bol som teraz na cestach. Samozrejme s "kamosom" Matrixom. Boli to dialnice aj obycajne cesty a aj horske cesty. Dokonca nejakych 80 km s retazami v horach. Super som si zajazdil, uplne som bol nadseny. Je to skoro presne ako si pisal (chamomila) Nech jazdis ako chces, spotreba nikdy velmi nevyskoci. Boli tam jazdy s bednou na lyze, bez nej, s nakladom tovaru (plne auto), aj s prazdnym autom. Matrix jazdil stale rovnako - vyborne. Dokonca aj teraz v tych katastrofalnych mrazoch (dnes rano -24) startuje na prve cvrnknutie. Myslim, ze tomu tiez pomaha ta "srajda" od Castrolu v takej spicatej flaske. Pouzival som to aj ked som mal stary diesel a tiez ma nikdy nikde nenechal. Akurat to kurenie je trochu pomalsie, ale da sa. Ved aj v bunde sa da chvilu soferovat :wink: .
Myslim, ze s tymi zhavicmi si to stihol tak akurat. Teraz sa hodi mat dobre zhavice...
Uživatelský avatar
zdenekpodlezl
*
Příspěvky: 45
Registrován: 08 dub 2006, 11:13
Bydliště: Svitavy

Re: Matrix este zije?

Příspěvek od zdenekpodlezl »

Ahoj, já mám Matrix 1,6 rv10/2002 a jsem s ním maximálně spokojen. Před tím jsem měl Felicii, takže ten rozdíl je obrovský. Koupil jsem ho v autobazaru, byla to super koupě, byl 8 měsíců starý a měl najeto 15000km, no a já neodolal, protože jsem už před tím měl vyhlídnutýho novýho, ale cenová převaha rozhodla. Zkoušel jsem v autosalonu i Matrix 1,5 crdi, ale vadila mě větší hlučnoust, a to že je to tří válec mě taky odradilo. Prodejce mi ani nebyl schopen vysvětlit proč Hyundai vyrábí tříválce místo klasiky. A navíc toho moc nenajezdím, tak jsem volil benzín.
S autem jsem neměl žádný větší problémy ( ťuk, ťuk do dřeva ), jediný co budu muset vyměnit je motorek na ostřikovače, asi je zadřenej nebo spálenej, prostě nefunguje. Kdyby jste někdo věděl poradit co s tím, jestli ho někdo nemáte nebo z čeho jinýho pasuje, budu rád.
Matrix má sice trochu tvrdší podvozek, i při jízdě přes nerovnosti je podvozek hlučnější, ale je to jen drobná daň za prostor a variabilitu.
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Moc Matrixů teda nežije :cry: . Přitom to auto mi hlavně vevnitř přijde super. Mohl by se nějakej ukázat na srazu.. :wink:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“