Elantra osvětleni dveří

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Méďa
Příspěvky: 8
Registrován: 28 pro 2007, 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od Méďa »

Ahoj, máte nekdo tuchu, jak se rozdělávají ty červený světla ve dveřích? Bojím se to jen vyloupnout šroubovákem, aby mi to neprasklo. A případně jaké tam jsou žárovky. V manuálu je pouze napsáno: demontujte světlo a vyměňte žárovky ...... to by mě fuck nenapadlo. :roll:
Elantra 2,0 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Bohužel je nutné sundat celý kryt dveří. Vím to proto, že jsem při záruční prohlídce reklamoval, že mi nesvítí. Tak sundali kryt a ukázalo se, že tam vůbec nejsou dráty a objímky, protože prý u některých konkrétních modelů jsou prý koncipovány jen jako odrazky... Takže ten pokyn "vyměňte žárovku" z příručky byl totálně na houby :?
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Méďa
Příspěvky: 8
Registrován: 28 pro 2007, 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Méďa »

OMG - ty mi děsíš. Popravde mi nesviti ani jedna. Ale odrazky tam opravdu nechce :( Ale i tak děkuji!

Jinak máš krasnou modrou! ........ mám stejnou :D
Elantra 2,0 CRDi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak tak, musi se sundat tapec. Zatim mi sviti obe a jinak vybavu mam nejvyssi moznou - tedy antena ve skle, kozeny paket, vyhrev sedacek a dalsi prkotiny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
vguzzi
*
Příspěvky: 14
Registrován: 15 lis 2006, 22:30
Bydliště: Plzeň

Žárovky tam jdou lehce dodělat

Příspěvek od vguzzi »

Zdravím, mám červenou Elu 1,6 GL a taky mi světla ve dveřích nesvítila. Je pravda, že tam nejsou objímky, ale elektrika přes dveřní spínač je tam přivedena a ukončena konektorem. Takže stačí nějaká objímka se žárovkou, 2 krátký kablíky a už to svítí.... :lol:
Tesi
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 led 2008, 19:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tesi »

u mího vozu stačilo čroubovákem vyloupnout tu červenou krytku a pod tim sem vytáhl žárovku
Hyundai Lantra rv93 1.6 16V 84kw v kůži
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Hardcam píše:.... Zatim mi sviti obe a jinak vybavu mam nejvyssi moznou - tedy antena ve skle, kozeny paket, vyhrev sedacek a dalsi prkotiny.
Myslím, že to není výsada pouze nejvyšší výbavy - když srovnám své autíčko s Hardcamovým, tak světla ve dveřích svítí, ale anténa obyč. vytahovací, klasické látkové potahy, sedačku si musím zahřát sám a prkotiny jsem taky neobjevil :) .... ale jinak jsem s autíčkem spokojenej 8)
Méďa
Příspěvky: 8
Registrován: 28 pro 2007, 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jsem vítez :o)

Příspěvek od Méďa »

Ano, je to bohuzel tak a po rozebrani jsem zjistil, ze tam opravdu zadne objimky a zarovky nemam a zrovna ja mam ten model, kde to bylo koncipovano jako odrazky. ( to bych nesmel byt ja ) Tzn ceka me predelaní.

Ale dobra zprava pro vsechny je, ze jde opravdu vyloupnout pouze ta cervena krytka a nemusite sundavat kryty dveri. Jen je dulezite to "vydloubavat" ve spodni časti. Ze spodu krytky jsou jazycky a v horni casti je pevny lem, ktery je napevno zasunuty do plastu dveri. Skoda, ze jsem neudelal foto :cry:
Elantra 2,0 CRDi
Yul
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2009, 21:36

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od Yul »

Hledám pomoc. Elantra z roku 2001. Osvětlení ve dveřích u spolujezdce normálně svítí, ale ve dveřích u řidiče je na patici žárovky 0,5V, takže nesvítí. Ani na hmaservice se nemůžu dopátrat, kde mám hledat dál.
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od tatulda »

Propoj so kouskem dráto kostru a změř napětí-občas se stává,že je špatná a má elký přechodový odpor
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Yul
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2009, 21:36

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od Yul »

Díky za radu.
Teprve dneska jsem se dostal k ověření, ale bohužel ani propojení náhradní kostry přímo na baterii nepomohlo. Situace je stále stejná. Pouze se mi zdá, že zahýbáním svazku, který vede z karoserie do dveří, se mění napětí na konektoru žárovky. Ale je asi 0,8V +-0,1V.
Opět zkouším najít pomoc na hmaservice, ale zatím bezvýsledně.
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od vipe »

Yul píše:Díky za radu.
Teprve dneska jsem se dostal k ověření, ale bohužel ani propojení náhradní kostry přímo na baterii nepomohlo. Situace je stále stejná. Pouze se mi zdá, že zahýbáním svazku, který vede z karoserie do dveří, se mění napětí na konektoru žárovky. Ale je asi 0,8V +-0,1V.
Opět zkouším najít pomoc na hmaservice, ale zatím bezvýsledně.
Stále měříš ty dva fousy proti sobě? Změř je jednotlivě proti kostře někde na autě, ať zjistíš co ti tam vlastně nejde zda to bude + nebo -. Pak dej vědět. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Yul
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2009, 21:36

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od Yul »

Neměřil jsem je proti sobě, ale vytáhl jsem si mínus přímo z baterie.
Na jednom - červený vodič je cca +0,8V, na druhém - modrý je 0.
Zkoušel jsem propojení modrého na kostru (zkoušečka vodivosti), Při otevřených dveřích je propojen (zkoušečka hvízdala).
Spíš se mi zdá, že je to někde na přívodu +12V.
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od zahyx »

mel bys mit na privodu furt +12V a - se přizemnuje
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Yul
Příspěvky: 4
Registrován: 15 zář 2009, 21:36

Re: Elantra osvětleni dveří

Příspěvek od Yul »

To je právě ten problém, že tam není +12V, ale cca +0,8V.
Pojistky vypadají v pořádku.
Takže problém je někde mezi pojistkami a posledním konektorem před žárovkou ve dveřích.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“