Getz 1.5 CRDi zkušenosti

Moderátoři: vipe, Moderátoři

oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Getz 1.5 CRDi zkušenosti

Příspěvek od oranger »

Ahoj,
narazil sem na tohle forum tak, ačkoliv nejsem příznivce hundajů napíšu sem svoje zkušenosti se služebnim Getzem 1.5 CRDi. Dostal sem ho jako služební v srpnu 2007, vyrobenej jaro 2007, 65kW, oranžová metal, el okna, servo, ABS EBD, AC klima, centrál na klíček... auto koupeno jako předváděčka s 5000najeto km. Jezdím docela dost km tak myslim že celkem můžu soudit. Zatim proběhly dvě garančky 15 a 30 tis, první stála 3600 s DPH ( Hundaj plzeň ) vyměněn jen olej ( humus, bejt to moje auto tak si rvu vlasy ), druhá garančka, olej, chladící kapalina, kontrola karoserie, přední destičky, 2l do ostřikovačů cena 7500Kč s DPH ( měnit po půl roce chladicí kapalinu ... no ... bez komentáře ), ihned sem koupil jiné stěrače protože to co tam bylo od výroby nestíralo, jenom nasíralo. Tak, k autu jako samotnýmu, od převzetí neuvěřitelný pazvuky z interiéru na nerovnostech lupe z palubky, na volnoběh a při určitých otáčkách rezonujou dveřní výplně, taky se ozývaj pazvuky odněkud z motorovýho prostoru, jakoby byli vytlučené čepy, ale prý nejsou ( názor servisu ), jezdím 90% po dálnici, spotřeba 7l, když jezdim předpisově tak 6.5, míň ani prd. spíš kousek přes 7, olej nedolejvám ( ještě aby jo ). Jinak přes zimu sem měl problém se startováním, motor chytil asi až na potřetí. Nafta byla od Benziny. Jinak pochválit musim celkem brzdy, brzdí a unaví se celkem za dlouho, motor mimo dálnici vyhovuje, ale na dálnici to neni žádnej závodník. Co se týče interiéru docela mi vaděj sedačky a celkovej posez za volantem, i když je sedačka vejškově stavitelná, volant taky, vždycky mě po chvíli začnou bolet záda. Taky by mi docela vadil fakt, že karoserie neni pozinkovaná, čekal bych že začne reznout.

Jinak Getz až na prasklý žárovky celkem funguje a přemísťuje mě z místa na místo. Ale domu bych ho za tyhle peníze nikdy nechtěl. To co se dává za servis mi přijde nesmyslně hodně. Omlouvám se za chaotičnost textu, píšu jen co mě napadá. Kdyby někdo měl dotazy tak rád odpovim.
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

A to sis prisel vylejt srdce? Nebo jenom cekas reakce (celkem se da cekat, ze se tady getze nekdo zastane) a pak budes vychvalovat VW?

Nejak nechapu, kam miris?


PS: jestli mas nejakej jinej zamer, tak to napis, ale podobnejch prispevku tady uz par bylo
:wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od oranger »

XMira píše:A to sis prisel vylejt srdce? Nebo jenom cekas reakce (celkem se da cekat, ze se tady getze nekdo zastane) a pak budes vychvalovat VW?

Nejak nechapu, kam miris?


PS: jestli mas nejakej jinej zamer, tak to napis, ale podobnejch prispevku tady uz par bylo
:wink:
O VW tady nikdo nemluvil tak se uklidni, jen sem napsal svoji zkusenost. Nekomu se muze hodit. Pokud mas nejakou konstruktivni kritiku tak sem s ni...
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Treba jak jsi prisel na to, ze neni pozinkovanej?

BTW: nepises zkusenosti, ale svoje subjektivni komentare. Taky mi prijde divny, po druhy garancce menit desticky. To vypovida o stylu jizdy....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ale proc ne, je to taky nazor, je to uzivatel Hyundai, kazdy nazor uzivatele je ku prospechu. Zadny auto neni dokonaly. Autorovi: Vis za ty penize o lepsim v teze vybave a stari? Co se tyce servisu, da se to resit prostou zmenou servisu ci obvolanim vice servismanu s dotazem na cenu. Mimoto, zas tolik mi to neprijde. Ze se zasvini olej taky neni nic nenormalniho.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od oranger »

XMira píše:Treba jak jsi prisel na to, ze neni pozinkovanej?

BTW: nepises zkusenosti, ale svoje subjektivni komentare. Taky mi prijde divny, po druhy garancce menit desticky. To vypovida o stylu jizdy....
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=385

" toto téma se zde již probíralo a bojím se, že se nejedná o pozink, ale o nanesení vrstvy fosforečnanu zinečnatého. A to myslím není to samé. Můj Getz 2005 už má na 2 místech pukliny v laku ... "

Odtud vycházím, pokud to tak neni a Getz je pozinkován ( byť po okna ) tak beru z5 a všem Getzařům se omlouvám ....

Ano, jezdím 200km denně Ústí nad Labem - Praha - Ústí nad Labem, po nedokončené D8 která vede na Teplice, kdo tam cestu zná tak ví, jezdím rychle, ano. Destičky na to mají nárok. Ale ne na cenu 7500korun za olej a desky... to se na mě nezlobte....
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

V te cene je jeste olej.filtr a naftovy filtr ze,na ty si zapomel.Urcite ti delali i geometrii.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od oranger »

ryba píše:ale proc ne, je to taky nazor, je to uzivatel Hyundai, kazdy nazor uzivatele je ku prospechu. Zadny auto neni dokonaly. Autorovi: Vis za ty penize o lepsim v teze vybave a stari? Co se tyce servisu, da se to resit prostou zmenou servisu ci obvolanim vice servismanu s dotazem na cenu. Mimoto, zas tolik mi to neprijde. Ze se zasvini olej taky neni nic nenormalniho.
Bohuzel ja to resit vymenou servisu nemohu, firma je tam slmuvne vazana... mozna proto ty ceny, co sem tady ale cet tak jinde jsou ceny jine... ja ale tuhle zkusenost nemam ... nechci porovnavat s jinym autem, nerad bych vyvolaval nejakou flamewar... existuji urcite i horsi auta o tom nepochybuju, moje zkusenost je taky dana tim ze jezdim s getzem po dalnici a hodne km, a na to se proste takhle male auto nehodi. Ale myslim ze korejci udelali velkej skok kupredu, to auto uz vypada celkem Evropsky ... oproti korejskejm autum z 90. let.



BTW: V 1.4 16V sem jel a bylo to mnohem lepší svezení než 1.5 CRDi .... ale je to jen můj subjektivní názor, aby mě tu zase někdo neosočoval že nejsem objektivní ....
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

:roll: Zajímalo by mě s čím ho porovnáváš co jsi sedlal před Getzem, buď jste koupili vodrbanou předváděčku na které se učil jezdit kdejaký zákazník a servismeni proto ti tam všechno skřípe nebo nevím, naše zkušenosti jsou jiné. :wink:
No a servis to je kapitola sama pro sebe chce to hledat a najde se i kvalitní a levný servis. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od oranger »

Hujer píše:
oranger píše:
XMira píše:Treba jak jsi prisel na to, ze neni pozinkovanej?

BTW: nepises zkusenosti, ale svoje subjektivni komentare. Taky mi prijde divny, po druhy garancce menit desticky. To vypovida o stylu jizdy....
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=385

" toto téma se zde již probíralo a bojím se, že se nejedná o pozink, ale o nanesení vrstvy fosforečnanu zinečnatého. A to myslím není to samé. Můj Getz 2005 už má na 2 místech pukliny v laku ... "

Odtud vycházím, pokud to tak neni a Getz je pozinkován ( byť po okna ) tak beru z5 a všem Getzařům se omlouvám ....

Ano, jezdím 200km denně Ústí nad Labem - Praha - Ústí nad Labem, po nedokončené D8 která vede na Teplice, kdo tam cestu zná tak ví, jezdím rychle, ano. Destičky na to mají nárok. Ale ne na cenu 7500korun za olej a desky... to se na mě nezlobte....
V te cene je jeste olej.filtr a naftovy filtr ze,na ty si zapomel.Urcite ti delali i geometrii.
Ne, geometrii nedělali, olej, olej filtr, vzduch filtr, palivo filtr, desky, chladicí kapalina, kontrola karoserie... nekde najdu fakturu....
oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od oranger »

vipe píše::roll: Zajímalo by mě s čím ho porovnáváš co jsi sedlal před Getzem, buď jste koupili vodrbanou předváděčku na které se učil jezdit kdejaký zákazník a servismeni proto ti tam všechno skřípe nebo nevím, naše zkušenosti jsou jiné. :wink:
No a servis to je kapitola sama pro sebe chce to hledat a najde se i kvalitní a levný servis. :wink:
Myslim že to auto bylo celkem OK, ale nejsem mechanik tak nemůžu zase tolik soudit, po 5ti tis nevim jestli by zákazníci odrbali auto.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

no jo stane se, dalnicni mile swallower to opravdu neni, spis mesto a lehce mimomesto. At se dari :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Nikdo tu netvrdí že je to dálkové vozítko, ale i dálka mu jde k pleti. :lol:
Tak ať ti to jezdí. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
oranger
Příspěvky: 8
Registrován: 05 úno 2008, 18:18
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od oranger »

Možná bych se ještě připojil s dotazem na předpokládanou životnost naftových motorů v Getzovi, docela by mě zajímala zkušenost někoho kdo má CRDi 4válec a víc najetých km. Díky
lagavulin
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2008, 21:12

Příspěvek od lagavulin »

mám 1.5 r.v.03 2. garančka mě stála se vším všudy 4.500,- (olej castrol) , co říct k autu - výhody: prostor na palubní desce (uvažuju o dvd:-), poměr spotřeba-výkon, uveze opravdu hodně (5 lidí na hory) a po městě do 6l. motor po úpravě slušně táhne. nevypadá nejhůř (hlavně v černé), dizain (velkých) zrcátek za 1. celkem dost místa vepředu i pro vysoké. nevýhody: opravdu špatná převodovka, synchrony, řazení občas vyskočí do ruky (nelze reklamovat :-( ,asi smůla na špatný kus. zpřevodování - nad 160 už se hodně vytáčí, myslím, že 6 rychlostí by snesla. citlivé řízení, posilovač se zdá být trošku předimenzovaný (ale to ve městě zas tak nevadí). na rychlejší jízdu je lepší obout pneu 195, pak už se v zatáčkách tolik nehoupe. hluk mi moc nevadí, motor se zahřátím zklidní, jsem zvyklý slyšet ho. v interiéru občas nějaký plast zarezonuje - to je dáno aparaturou. sedadla mi časem nepřipadnou nic extra. celkově ale převažují klady, zatím. to jsou ve zkratce moje uživatelské (a velmi laické) postřehy.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“