Tachograf a Santa N1 s koulí

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět

Jak jste na tom vy? (anketa pouze pro řidiče N1 s tažným)

Mám tachograf
0
Žádná hlasování
Nemám tachograf a nebudu to řešit
9
82%
Nemám tachograf, ale budu ho pořizovat
0
Žádná hlasování
Nevím o tom, že musím mít tachograf
2
18%
 
Celkem hlasů: 11

koddet
*
Příspěvky: 16
Registrován: 18 pro 2006, 22:23
Kontaktovat uživatele:

Tachograf a Santa N1 s koulí

Příspěvek od koddet »

Včera jsem se na školení řidičů dozvěděl o povinnosti mít tachograf i na Santu N1 s tažným (souprava nad 3,5t). Jak jste na tom vy? Máte, řešíte to nebo házíte za hlavu?

"Povinnost vybavení vozidla tachografem nebo jiným kontrolním záznamovým zařízením se vztahuje i na vozidla kategorie M1 a N1, která jsou vybavena spojovacím zařízením v případě, že největší povolená hmotnost jízdní soupravy přesahuje 3,50t"
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Mně se to netýká, ale kamarád, co tahá auta na to kašle a jezdím zatím bez něj. Prý až se to začne u nás více sledovat, tak si ho pořídí. Co říkal, tak celní správa ho s vlekem stavěla jen jednou a to chtěli akorát vidět namontovanou mříž.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
pel13
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2007, 15:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pel13 »

Ja jsem si koupil Santu 2004 uz s mrizi jako N1 a chtel jsem dodelavat tazny zarizeni....pak ovsem nastalo to ALE.... narazil jsme na vety ze zakona, ktere cituje koddet. A kdyz si tazny poridil tchan na svou vectru, tak bylo rozhodnuto a - co si budeme povidat - taky usetreno:-) Tohle tema se tu uz pred casem diskutovalo, zatim to jaksi vysumelo, ale davam tomu rok, maximalne dva :-) kdy po tom pujdou...
Dokonce ted zvazuju o odstraneni mrize (samozrejme zakonne) a navrat do kategorie "beznych osobaku". Ne kvuli vzhledu (mriz mi nijak nevadi), ne kvuli chrasteni (mriz mi nijak nedrnci), dokonce je pri ceste na dovcu i prakticka, ze vyrovnam veci az po strop a zezadu nemuze nic na deti spadnout, ale z duvodu, kde se uz nekde v Evrope objevuji zakazy vjezdu vozidel N1, resi se otazka jizdy v pruzich atd atd. Jestli si pamatuju, tak i tohle jsme tu kdysi se zdenkem nakousli.
Ale abych neodbihal od tematu tachograf - myslim si, ze je fakt tak dva roky klid, kdy to budou kontrolovat u kamionu, nakladaku a vsech ostatnich, kde je celospolecensky znamy, ze tachac mit musej, ale pak se vrhnou i na pripady santa N1 s taznym... Ovsem i ted se da narazit na tzv. aktivniho blbce :-)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Nyni: Santa Fe 2.4 (2007-?)
predtim: Ford Mondeo 1.8 TD (2002-2007)
predtim: Ford Fiesta 1.3 (1996-2002)
Gurthang
*
Příspěvky: 56
Registrován: 10 led 2008, 23:18

Příspěvek od Gurthang »

pel13 píše:Ja jsem si koupil Santu 2004 uz s mrizi jako N1 a chtel jsem dodelavat tazny zarizeni....pak ovsem nastalo to ALE.... narazil jsme na vety ze zakona, ktere cituje koddet. A kdyz si tazny poridil tchan na svou vectru, tak bylo rozhodnuto a - co si budeme povidat - taky usetreno:-) Tohle tema se tu uz pred casem diskutovalo, zatim to jaksi vysumelo, ale davam tomu rok, maximalne dva :-) kdy po tom pujdou...
Dokonce ted zvazuju o odstraneni mrize (samozrejme zakonne) a navrat do kategorie "beznych osobaku". Ne kvuli vzhledu (mriz mi nijak nevadi), ne kvuli chrasteni (mriz mi nijak nedrnci), dokonce je pri ceste na dovcu i prakticka, ze vyrovnam veci az po strop a zezadu nemuze nic na deti spadnout, ale z duvodu, kde se uz nekde v Evrope objevuji zakazy vjezdu vozidel N1, resi se otazka jizdy v pruzich atd atd. Jestli si pamatuju, tak i tohle jsme tu kdysi se zdenkem nakousli.
Ale abych neodbihal od tematu tachograf - myslim si, ze je fakt tak dva roky klid, kdy to budou kontrolovat u kamionu, nakladaku a vsech ostatnich, kde je celospolecensky znamy, ze tachac mit musej, ale pak se vrhnou i na pripady santa N1 s taznym... Ovsem i ted se da narazit na tzv. aktivniho blbce :-)
No já nevím, ale značka "zákaz vjezdu nákladních automobilů" pro N1 neplatí. V zákoně je jasně napsáno že platí pro nákladní vozidla a vozidla od nich odvozená s celkovou hmotností nad 3,5t. Pokud vím, tak všechny evropské země (kromě GB) mají společnou smlouvu, kde je mimo dáno, co která značka znamená. Jestli se pletu, tak mě opravte.
SF 2,2CRDi VGT, MT - Elegance - sleek silver


Obrázek
Uživatelský avatar
pel13
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2007, 15:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pel13 »

Gurthang píše: No já nevím, ale značka "zákaz vjezdu nákladních automobilů" pro N1 neplatí. V zákoně je jasně napsáno že platí pro nákladní vozidla a vozidla od nich odvozená s celkovou hmotností nad 3,5t. Pokud vím, tak všechny evropské země (kromě GB) mají společnou smlouvu, kde je mimo dáno, co která značka znamená. Jestli se pletu, tak mě opravte.



Asi jsem se blbe vyjadril, nemel jsem tim na mysli zakaz vjezdu pro nakl. auta, ale ruzny omezeni vjezdu do casti mest, jizdu v pruzich a pod. to jen na vysvetlenou....ale i to je u nas hudba budoucnosti
–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Nyni: Santa Fe 2.4 (2007-?)
predtim: Ford Mondeo 1.8 TD (2002-2007)
predtim: Ford Fiesta 1.3 (1996-2002)
Gurthang
*
Příspěvky: 56
Registrován: 10 led 2008, 23:18

Příspěvek od Gurthang »

Jasně, já rozumím, co myslíš. nechci tu ani vyvolávat žádné zuřivé diskuse. Jen prostě nechápu, jak může být omezen provoz nebo vjezd pro N1. Prostě jak někdo vyspecifikuje, že omezení je platné i pro nákladní automobily do 3.5t. Zajímá mě to i z toho důvodu, abych pka někde zbytečně neplatil pokutu. Klasickou značku (zákazová značka s vyobrazením nákladního automobilu) beru prostě tak, že pro mě neplatí.
napadá mě jen dodatková tabulka " 2 t "
SF 2,2CRDi VGT, MT - Elegance - sleek silver


Obrázek
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

Ahoj,
týká se mě to, ale zatím se mi jeví jako logický výklad, že tachograf bude nutný, pokud pojedu s autem pro někoho jiného. Dokonce jsem slyšel specifikaci, že pokud vezu svoje výrobky k zákazníkovi a je sjednána dodací podmínka DDU dle INCOTERMS - pak je zboží až do předání u zákazníka moje a tak to není přeprava za úplatu.
Naopak pokud je na dokladech EXW dle INCOTERMS - pak je to doprava za úplatu a musel bych mít tachograf.
Takže si myslím, že většina z nás používá Santu pro svoje přepravy a tak tachograf nemusí mít.

ale iniciativní blbec - to je srážka - no uvidíme. Naštěstí mi na podzom končí leasing a pak následuje přastavba na osobák.

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
bembas
*
Příspěvky: 34
Registrován: 06 úno 2008, 14:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od bembas »

Taky by mě zajímalo,jak to bude.Naši si koupili Terracana,a je to vedené jako nákladní N1 a má to tažné na 2 500 kg.První jsme měli domluveného Tuscona,ale to byla taky N1 a otypovaná jako čtyřmístná,tak jme to nevzaly,Terracan je otypovaný jako pětimístný.Řekli nám,že jakmile je to N1,tak už to nejde u Hyundaje vrátit zpět na normal,tak a teď babo raď
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

bembas píše:Taky by mě zajímalo,jak to bude.Naši si koupili Terracana,a je to vedené jako nákladní N1 a má to tažné na 2 500 kg.První jsme měli domluveného Tuscona,ale to byla taky N1 a otypovaná jako čtyřmístná,tak jme to nevzaly,Terracan je otypovaný jako pětimístný.Řekli nám,že jakmile je to N1,tak už to nejde u Hyundaje vrátit zpět na normal,tak a teď babo raď
Z N1 jde u Hyundaie přestavba :
Postup je takový :
na DI požádat o povolení přestavby zpět na osobní ( tedy možná na osobní terénní - nějaká speciální třída tuším )
pak na STK kde prověří, že jste vyndali mříž a držáky
potvrdí a pak zpět na DI, kde změnu zapíšou

prováděl jsem z M1 na osobní terénní - jde to zvládnout za jeden den.

náklady tuším cca 1500,-

U Santa Fe straší generace to jde, protože se neměnila konstrukce - tedy zůstal pětimístný,
U Tucsonu to bude horší - zůstane asi omezezení na čtyři místa
U Trajetu zůstává omezení na 5 míst ( místo osobní sedmimístné verze )
Předpokládám že u Terracanu to bude to samé jako u Santa Fe


clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
bembas
*
Příspěvky: 34
Registrován: 06 úno 2008, 14:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od bembas »

clay píše:
bembas píše:Taky by mě zajímalo,jak to bude.Naši si koupili Terracana,a je to vedené jako nákladní N1 a má to tažné na 2 500 kg.První jsme měli domluveného Tuscona,ale to byla taky N1 a otypovaná jako čtyřmístná,tak jme to nevzaly,Terracan je otypovaný jako pětimístný.Řekli nám,že jakmile je to N1,tak už to nejde u Hyundaje vrátit zpět na normal,tak a teď babo raď
Z N1 jde u Hyundaie přestavba :
Postup je takový :
na DI požádat o povolení přestavby zpět na osobní ( tedy možná na osobní terénní - nějaká speciální třída tuším )
pak na STK kde prověří, že jste vyndali mříž a držáky
potvrdí a pak zpět na DI, kde změnu zapíšou

prováděl jsem z M1 na osobní terénní - jde to zvládnout za jeden den.

náklady tuším cca 1500,-

U Santa Fe straší generace to jde, protože se neměnila konstrukce - tedy zůstal pětimístný,
U Tucsonu to bude horší - zůstane asi omezezení na čtyři místa
U Trajetu zůstává omezení na 5 míst ( místo osobní sedmimístné verze )
Předpokládám že u Terracanu to bude to samé jako u Santa Fe


clay
Mříž není problém sundat a ty držáky dole taky ne,ale problém jsou ty vrchní držáky,ty jsou asi navařené na kastly,z tapecu trčí jen to uchycení mříže.A to bude asi ten problém,co nám říkaly,že je to zásah do karoserie,a proto to nejde
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

bembas píše:Mříž není problém sundat a ty držáky dole taky ne,ale problém jsou ty vrchní držáky,ty jsou asi navařené na kastly,z tapecu trčí jen to uchycení mříže.A to bude asi ten problém,co nám říkaly,že je to zásah do karoserie,a proto to nejde
ty horni jdou velmi snadno: predni - vyloupni sede plastove krytky sroubu madla, povol 2 srouby, vyjmi drzak a zasroubuj madlo zpet. Na tapecu nezustane zadny sram. Zadni - sejmi cernou plastovou krytku a klicem c.10 vysroubuj sroub, vyjmi drzak, sroub opatri dostatecne velkou plastovou podlozkou abys zakryl cca 2 cm diru v tapecu a zasroubuj zpet. Nebo vyber vhodnejsi zpusob zakryti.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
bembas
*
Příspěvky: 34
Registrován: 06 úno 2008, 14:37
Bydliště: Zlín

Příspěvek od bembas »

Zamo píše:
bembas píše:Mříž není problém sundat a ty držáky dole taky ne,ale problém jsou ty vrchní držáky,ty jsou asi navařené na kastly,z tapecu trčí jen to uchycení mříže.A to bude asi ten problém,co nám říkaly,že je to zásah do karoserie,a proto to nejde
ty horni jdou velmi snadno: predni - vyloupni sede plastove krytky sroubu madla, povol 2 srouby, vyjmi drzak a zasroubuj madlo zpet. Na tapecu nezustane zadny sram. Zadni - sejmi cernou plastovou krytku a klicem c.10 vysroubuj sroub, vyjmi drzak, sroub opatri dostatecne velkou plastovou podlozkou abys zakryl cca 2 cm diru v tapecu a zasroubuj zpet. Nebo vyber vhodnejsi zpusob zakryti.
Zítra na to mrknu,ale zdá se mi,že na tom našem Terracanu je to jinak
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

bembas píše:Zítra na to mrknu,ale zdá se mi,že na tom našem Terracanu je to jinak
nevsiml jsem si ze mas Terracan ale nemyslim ze by to bylo jinak nez u SF. Tyto klece jsou Made in CR a je nepravdepodobne aby vyrobce dovolil tepelny zasah do karoserie co by mohlo ovlivnit jeji mechanicke a antikorozni vlastnosti, poskodit lak a pak nest plnou zaruku jen kvuli ceskemu N1.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“