potřebuji radu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

potřebuji radu

Příspěvek od beda »

Zdravím všechny, :wink: Už se tu o tom něco napsalo,ale potřeboval bych radu. Chci koupit nový vůz a rozmýšlím se co to bude. Z finačních důvodů se mi můj výběr ustálil na něčem malém kolem 200000kč. Tyhle auta jsou bez kloudné výbavy,ale musím být sromný,jinak to prostě nejde ( byl jsem zvyklý na starou Lantru 1.6,se super výbavou ) . Takže bral bych Hyundai Getz, s tím už menší zkušenosti mám,pak se mi ještě zamlouvá Kia Picanto. U Getze by se jednalo o motor 1.1 se základní výbavou aktive. Poraď te mi prosím jaké to autíčko je co se výkonu motoru týče,spotřeby, pohodlí, odhlučnění atd. Půjčoval jsem si párkrát od otce Getz 1.3, Až na spotřebu se mi zamlouvá,ale nevím jak jede ta 1.1. Nebudu náročný,stejně se dnes nedá nikde pořádně svižně jet. Předem děkuji za vaše poznatky!! Nikdy jsem neměl nový vůz,ale teď do toho chci jít a Getzík se mi líbí.
:lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Mozna bych se zamyslel nad tim Picantem. Slysel jsem na nej docela chvalu a za stejny penize uz mas celkem slusnou vybavu. Mozna bys dosahl i na klimu. V getzovi nebude ani central, ani klima, ani tonovany skla. A na dverich svihadla :wink:
Samozrejme zalezi na tom, jestli potrebujes vetsi kufr, nebo planujes vozit vic lidi.... ale pokud jezdis sam nebo ve dvou a nevozis moc veci, je ti velky auto naprd.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

Jasně díky, to Picanto je taky pěkný. Je sice na pohled menší než Getz,ale uvnitř se tváří prostorně a ta výbava je taky lepší. Vadí mi tam jen ta lepící sada místo rezervy a menší kufr. Motor v recenzích chválej,na to ,že je to litr jede prý pěkně
Uživatelský avatar
MW
*
Příspěvky: 17
Registrován: 19 dub 2007, 19:27
Bydliště: Karviná N.M.

Příspěvek od MW »

mí rodiče mají půl roku Picanto a jsou nadšení.Jezdí jim to za průměr 4,8l a mají motor 1,0l. Koupili ho za 200tis. Mají centrál,4*kotoučové brzdy,kůží potažený volant a řadicí páku,je to typ Lx+
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

:)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No prave - kufr je jedina slabina. Nebo si pockej na i10. Mozna bude za zajimavy peniz. Me se tyhle hodne maly auta moc nelibily. Mel jsem pocit, ze takova krabicka musi byt vzdycky oskliva, ale Picanto se mi libi. A i10 vypada taky slibne.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

Fotky toho I. 10 už jsem nějaký našel,ale bude asi jako Atos a ten se mi nelíbí,v tom se shodnem. Je to úzký a na malých kolech. jinak zatím díky za názor :wink:
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

beda: Ja bych koupil Getze - Picanto se mi taky libi, ale jel jsem v nem a ten motor 1.0 je podle me dost slabej - na jednicku se pohnes pul metru a uz abys tam daval dvojku. Uvnitr je v Picantu taky o dost min mista nez v Getzu. I kufr je samozrejme mensi.
Navic jsem se dival cca mesic zpatky na vybavu u Picanta a nejak divne to ocesali. Myslim, ze driv tam byvalo vic veci a prodavalo se i s motorizaci 1.1
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

tak jsem teď zjistil,že Picanto nemá polohovatelnou sedačku-to by tak nevadilo, ale kdo je menší postavy,což je můj případ sedí příliš nízko a není výhled - sakra :( Jak je to tedy v tom Hyundai getz se sedákem? V základu ho taky nemá stavitelný a je tedy taky nízko?? Budem muset zas do autosalonu a zkoušet a porovnávat
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

To byl jeden z duvodu, proc jsme si poridili Dynamic. Je tam polohovatelna sedacka :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

Máme doma ještě staršího Seata Arosu,tak s ním občas jezdím,ale spíš paní. Teď jsem zkusil se projet a dát si sedák až do dolní polohy ( sedák je polohovatelný) je to pro mě hrůza v tom jet. Jsem zvyklý ho mít až nahoře.
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Kolega v práci pořídil Picanto. To auto se mi líbí snad jen zezadu (suběktivní), interiér mě taky nebere, malý kufr. Ale ten motor je prý celkem fain a největší plus je asi ta cena. Pokud chceš nový a levný auto, tak asi to Picanto. Getz mi připadne tak nějak "dospělejší", jenže nemůžu soudit jak je na tom coby "holátko". Zkus kontaktovat přes SZ "dedecka"- ten má základní model Getze a proto Ti může podat asi nejoběktivnější informace.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

dík, kontaktoval jsem ho,tak snad se ozve
beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

už jsem to vyřešil,díky všem
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

No a jak jsi to teda vyresil?
Odpovědět

Zpět na „GETZ“