Jaký motorový olej do Atose?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Michal Janoušek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 20 říj 2006, 17:09
Bydliště: Jílové u Děčína
Kontaktovat uživatele:

Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od Michal Janoušek »

Ahoj Hy. Chtěl jsem se zeptat jaký správný motorový olej se má lít do Atose. Momentálně dávám Polosintetiku 10W 40. Dík za odpověd. Hy. Michal
Reklama
 

alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Příspěvek od alík »

Čau, ten olej je ten pravý - neměň! :) Já osobně dávám na doporučení servisu Hyundai v Brně Valvoline 10W-40. Takže - máš to OK. Čus!!
Hyundai Atos 1.0 1998
michalbsoukup1
Příspěvky: 1
Registrován: 17 říj 2009, 13:04

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od michalbsoukup1 »

Ahoj, mám dotaz.
Mám Atose 1.0 z roku 2001. Klesla mi hladina oleje, ale vůbec nevím, čím to mám dolít. Předchozí majitel si nepamatuje, co tam dával. Co dělat?
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od alík »

Ha, zrada! Babo raď..... :shock: . Já bych to řešil dolitím 10w40, ale dlouho bych na to nejezdil a co nejdříve vyměnil olej na polosyntetiku 10w40, který tato auta mají mít, dle servisu Brno. Takže - vyměnit. Pokud to je 1.0 40kw, tak tam přijde 2,3 litru, včetně filtru. Kdoví, co tam teď je za břečku... :shock: Držím palce :D
Hyundai Atos 1.0 1998
MartinVran
Příspěvky: 9
Registrován: 09 dub 2010, 19:23

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od MartinVran »

Já jsem tam měl minule od Hyundai servisu nějaký Shell Ultra 5W-40 a teď jsem ho nechal vyměnit za Valvoline 5W-40, který byl o dost levnější. Jenom je mi divný, že z 4l balení zbylo více než litr. Je to normální nebo nevylili zbytek toho starýho?
alík
*
Příspěvky: 39
Registrován: 12 kvě 2007, 16:32
Bydliště: Znojemsko

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od alík »

MartinVran píše:Já jsem tam měl minule od Hyundai servisu nějaký Shell Ultra 5W-40 a teď jsem ho nechal vyměnit za Valvoline 5W-40, který byl o dost levnější. Jenom je mi divný, že z 4l balení zbylo více než litr. Je to normální nebo nevylili zbytek toho starýho?
Zdar, tak do těch našich "draků" se dává maximálně 2,5 litru oleje, ale záleží také na velikosti olejového filtru. Většinou jsou ale o objemu 0,3 litru, tak proto 2,5l. Na měrce oleje je to pak něco málo pod horní rysku. Já dávám 2,3 litru, to je pně dostačující-na měrce je to do tří čtvrtin. čus :hyu:
Hyundai Atos 1.0 1998
MartinVran
Příspěvky: 9
Registrován: 09 dub 2010, 19:23

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od MartinVran »

Díky, takže můžu být v klidu.
Miran80
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2011, 16:07

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Miran80 »

Nazdar machři. Mám skromný dotaz: Mohl by mi někdo prosím poradit, kde najdu u Hyundaie Atos Prime r.v.2001 olejový filtr ? A nesmějte se tolik ](*,) Zatím jsem měnil olej jen ve fabii. Děkuju za radu.
jojan
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011, 12:29

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od jojan »

Klasika 10W-40 semisyntetik/polosyntetika/
jojan
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011, 12:29

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od jojan »

Miran80 píše:Nazdar machři. Mám skromný dotaz: Mohl by mi někdo prosím poradit, kde najdu u Hyundaie Atos Prime r.v.2001 olejový filtr ? A nesmějte se tolik ](*,) Zatím jsem měnil olej jen ve fabii. Děkuju za radu.
Olejový filtr je vpředu mezi výfukovým potrubím a servem, t.j. nalevo pod svíčkama.
kritik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 21 črc 2011, 12:29

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od kritik »

OLEJOVÝ ČISTIČ JE U ATOSE za čelní maskou vlevo.PŘI VÝMĚNĚ JE TŘEBA DEMONTOVATčelní plastový kryt,6nebo8 křížových šroubků.Pokud je čistič dobře utažen.je třeba k povolení speciální klíč.musí se udělat,nebo koupit
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od sedli »

Čau Atosáci, měl bych vyměnit olej na novějším Atosu 46 kW...vždy to dělal aut. servis, ale tam už nejedu. Takže otázka - dá se zvládnout výměna samodomo v garáži se zákl. vybavením ?

Pokud někdo měnil, hodilo by se mi info, kde se olej vypouští ( vypustí se odmontováním olejového filtru ? )...dále zda je ten olejový filtr i u novějšího modelu někde zespodu motoru ? Musí se vlést pod auto ? Jak má býtolej. filtr dlouhý ? Na autokelly jsem našel několik délek na daný model viz. http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... KSK8w5WWnY ...tak by mě zajímalo, jaký je správný.
Předpokládám, že olej se vypouští při zahřátém motoru na provozní teplotu, aby lépe vytekl.
Díky za odpověď.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od Hardcam »

Motory 1.0 a 1.1 maji maly filtr, proto si myslim, ze AK tam ma chybu. Pokud chces kupovat filtr tam, pak by jistota mela byt W610/7.
Ja bych ti mohl filtr dodat za 85,-, ale to se ti asi vzhledem k poste nevyplati, jedine asi s dalsimi filtry nebo jinymi dily pripadne olej.
Olej se vypousti pres sroub na vane, k olejovemu filtru se leze zespodu - sundas ho retezovym klicem. Doma se to zvladnout da, jen je to dle me "oser", musis ten predek zvednout, abys mel pristup.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od Korálek »

Nechci vám nikomu kazit radost ale proč do motoru lejete jenom polosyntetiku?
Platí pravidlo že na oleji se nikdy nemá šetřit.Proto já dávám do auta pořád 5W30.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký motorový olej do Atose?

Příspěvek od Hardcam »

Koralku, takhle uz se oleje nedeli, diky HC Synteze nejsou plne synteticke ani oleje 5Wxx.
Dle mazaciho planu je aplikace 10W40 spravna, navic to u Getze 1.1/Atose 1.0/1.1 bylo obvykle uz od "novoty".
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ATOS“