..potřebuju poradit..

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
janvanek@email.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2007, 09:15
Bydliště: Praha

..potřebuju poradit..

Příspěvek od janvanek@email.cz »

Zdravím vás.
Potřeboval bych malou radu.. Mám Sonatu r.v. 96- tedy zádnouo mladici, ale udělal jsem opravu motoru a brzd cca 30000,-CZK jako posledni investici.. 14dni po oprave mi do zaparkovaneho auta odhodil projizdejici tramvaj jine vozidlo- policie uznala tramvajačku za viníka a věc předala Pojišťovně (KOOP). Pojišťovna po dlouhych tahanicich vypocetla plnění na 29000,-CZK a víc ani ťuk.. Podle Servisu je škoda odhadem 60-70tisíc. Běžná cena takto zachovaného vozu je okolo 40-50ticíc. + mých 30 za opravy motoru- viz výše.
umí mi někdo u Vás poradit způsob jak z pojišťovny dostat celou škodu, kterou mi jejich pojištěnec způsobil? Oni se ohánějí jakýmysi odpisovými tabulkami, ale to je bullshit- podle práva má nést odpovědnost za celou- servisem objektivně zjištěnou škou...
Budu rád za každou radu- předem díky a všek kdo mají podobný problém přeju pevný nervy při jednání s těma pachantama :D
Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Pojišťovnu nezajímá, že jsi do toho před měsícem vrazil 30 tis. Tam je důležité za kolik je možno to Tvou škodu opravit. Jestli Ti to někdo v neznačkovém servisu za těch 29 tis udělá tak je to OK. V značkový servisu to bude určitě drahé. Z Tvého popisu (dej fotky )není vidět poškození po tom nárazu.
Já sám osobně a i bratři a dost známých máme DAS. V situaci tohoto problemu jsem ji nikdy "hurá" nepoužil, ale při různých reklamacích (televize, boty, manželka problem se zaměstnavatelem, nyní mi vymáhají auto kde syn vyplatil zálohu a borec 3/4 roku NIC)ano a fakt mi už ušetřila mnoho korun! DASka v těhle případech Tě zastoupí, zaplatí znalce (jiný-soudní) a zkusí to mimosoudní cestou s pojištonvou dohodnout. Když pak ne tak Tě zastoupí s v soudním jednání a nic neplatíš (ani ty znalce).
To jsem ale trocha odbočil a udělal reklamu.... omlouvám se.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
janvanek@email.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2007, 09:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od janvanek@email.cz »

..drobna reklama v tomto pripade nevadi- diky.
Poskozeni auta je zhruba takoveto: znicene viko kuftu + zadni naraznik + zadní svetla. Dále od nehody blbnou (sviti, blikaji a jinak me rozcilujou) kontrolky ABS a Airbagu, utržená rucni brzda, otackomer a rychlomer si delaji co je napadne. Pri jizde dochazi k nepochopitelnym ztratam otacek motoru a ztrate vykonu..
Opravu odhadnul znackovy servis na cca 70tisic, neznackovy rikal, ze by se mohl vejit do 40tisic.. dobre ale vime, jak v takovych pripadech cena obvykle naroste...
At tak ci onak vycislene naklady na opravu jsou v porovnani s tim co pojistovna navrhuje jako vyrovnani jako totalni skodu (29tis.) OBROVSKE...
Zkusim se zeptat v te DASce- diky!
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

ještě mě napada to dat k soudu jako viny tranvajačku a vymahat penize po ni když ne po pojištovně...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Odpovědět

Zpět na „SONATA“