Predni parkovaci sensory pri desti

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Predni parkovaci sensory pri desti

Příspěvek od Zamo »

pri desti se mi jiz opakovane stalo, ze se mi po zastaveni rozpiskaji predni parkovaci sensory. Nad 10 km/hod (pokud dostane ridici obvod impulsy o jizde) zmlknou. Nemate podobnou zkusenost?
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Zajímavé ta voda by tomu neměla vadit (pokud ovšem nejezdíš po nárazník ve vodě :lol: ), jo takhle nečistoty a bláto naházené od předjíždějících aut tak tomu bych věřil.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Predni parkovaci sensory pri desti

Příspěvek od tomki »

Zamo píše:pri desti se mi jiz opakovane stalo, ze se mi po zastaveni rozpiskaji predni parkovaci sensory. Nad 10 km/hod (pokud dostane ridici obvod impulsy o jizde) zmlknou. Nemate podobnou zkusenost?
mne predne senzory v podstate robia co chcu, pipaju vlastne aj ked nic nie je pri aute ani trava ani nic ine a je sucho. Prejavuje sa to takym dlhsim pipnutim asi tak na 1-2 sekundy, potom 2 sekundy pauza a znova. Momentalne sa mi stava ze pipaju aj dlhsie a v podstate drzia ton a ked pridem k prekazke tak zacnu az potom pipat a reaguju uz normalne ale vlastne to prebieha akoby som mal hned prekazku na narazniku, potom sa to rozpipa ked sa zacnem k niecomu priblizovat az na doraz ked znova drzi ton. Skratka tie senzory su blbe a zblaznene.
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

vipe píše:Zajímavé ta voda by tomu neměla vadit (pokud ovšem nejezdíš po nárazník ve vodě :lol: ), jo takhle nečistoty a bláto naházené od předjíždějících aut tak tomu bych věřil.
zadni sensory jsou vzdy vic jizdou zaflakane ale pri couvani se mi nikdy nestalo ze by hlasily bezduvodne prekazku trvalym neprerusovanym tonem jak to delaji predni. Navic predni sensory se pri jizde neustale omyvaji destem a jsou vzdy ciste.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Predni parkovaci sensory pri desti

Příspěvek od santafe007 »

Zamo píše:pri desti se mi jiz opakovane stalo, ze se mi po zastaveni rozpiskaji predni parkovaci sensory. Nad 10 km/hod (pokud dostane ridici obvod impulsy o jizde) zmlknou. Nemate podobnou zkusenost?
ja jsem to resil od zacatku.
zaprve jde o to, jake senzory mas.
pro Hyundai to v CR dodava vzdajene dcerina spolecnost CA systems / META.
me predni senzory dodelavali dva navic.
menili mi celou instalaci a hlavne od urciteho data minuly rok se menil program ridici jednostky teto montaze.
ja dnes uz vim, ze mam posledni verzi.
obcas to nahodne zazlobi, ale nyni to funguje skoro bezchybne.

predevsim jsem mel problem s xenony, potoze rusili senzory a ty prestaly fungovat!
nyni mi predelali jiz primo v CA systems vedeni kabelaze a dodelali dodatecne stineni a jiz je to v naprostem poradku.

doporucuji Ti si nechat pridat ty dva dalsi, na system 4predni,4zadni a nechat dat posledni modul s programem. Ten vyhodnocuje lepe falesne poplachy a opravdu to funguje o tridu lepe!!!
:)
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Vcera mi v zaruce vymenili oba predni sensory (META). Jak puvodni tak nove zkouseli pod proudem vody na reakci. U tech puvodnich doslo k nezadouci reakci na vodu. Pride mi ze pri delsim pusobeni proudu vody muze dojit k jejimu pruniku kolem pryzove manzety dovnitr cidla. Mozna by to chtelo trochu maznout silikonem. Ale zatim necham byt, uvidim co to udela v nejblizsim desti.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

Zamo píše:Vcera mi v zaruce vymenili oba predni sensory (META). Jak puvodni tak nove zkouseli pod proudem vody na reakci. U tech puvodnich doslo k nezadouci reakci na vodu. Pride mi ze pri delsim pusobeni proudu vody muze dojit k jejimu pruniku kolem pryzove manzety dovnitr cidla. Mozna by to chtelo trochu maznout silikonem. Ale zatim necham byt, uvidim co to udela v nejblizsim desti.

dnes mi to pipalo pri desi jako vtekle.
asi se stavim ve METE
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

S odstupem času konstatuji, že vyměněné přední sensory fungují lépe. Při deštích nezazlobily ani jednou. Pouze jednou mi je při rozjíždění rozpípal motorkář s pravděpodobně neodrušeným zapalováním a pomalu odbočující a téměř otírající se kamión, kterému jsem dával přednost v těsné křižovatce.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

Zamo píše:S odstupem času konstatuji, že vyměněné přední sensory fungují lépe. Při deštích nezazlobily ani jednou. Pouze jednou mi je při rozjíždění rozpípal motorkář s pravděpodobně neodrušeným zapalováním a pomalu odbočující a téměř otírající se kamión, kterému jsem dával přednost v těsné křižovatce.

me rusily senzory montovane xenony.
V Meta systems ve Chřásťanech u Prahy mi draty od xenonou vyvedli jinudy, podél spodní části blatníků a odstínili.
Současně mne namontovali nový modul předních i zadních čidel - v předu mám již od nich další dva senzory, celkem tedy 4 vpředu a 4 vzadu!
Nový modul ma jiný lepří software řídící jednotky a minimalizovaní chbových hlášení.
Už to mám od nich 4 měsíce v cajchu, stálo mě to do 2000 Kč včetně práce!
Od té doby se mi chybové hlášení stalo snad jen dvakrát.
Na vodu to neraguje určitě - to fungule skvěle.

DOPORUČUJI!!!
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Závada parkovacího asistenta

Příspěvek od Zamo »

... asi jsem se radoval předčasně: od předminulého týdne mi pro změnu nefunguje nic (ani přední, ani zadní sensory). Někdy (asi podle nálady) po nastartování naskočí, po zahřátí nejdou vůbec a často při každém zastavení na křižovatce až do rozjetí otravují vytrvale život. A to již nemusí ani pršet. Přijde mi že tyto vesměs neoriginální "dodělávky" na klíč (byť u prodejce) stojí za ho....
Zítra jedu na jejich 2. záruční opravu tak jsem zvědav.
Zatím mi přijde že nejspolehlivějším parkovacím asistentem bude asi bezesporu tažné zařízení. :oops:
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: Závada parkovacího asistenta

Příspěvek od tomki »

Zamo píše:... asi jsem se radoval předčasně: od předminulého týdne mi pro změnu nefunguje nic (ani přední, ani zadní sensory). Někdy (asi podle nálady) po nastartování naskočí, po zahřátí nejdou vůbec a často při každém zastavení na křižovatce až do rozjetí otravují vytrvale život. A to již nemusí ani pršet. Přijde mi že tyto vesměs neoriginální "dodělávky" na klíč (byť u prodejce) stojí za ho....
Zítra jedu na jejich 2. záruční opravu tak jsem zvědav.
Zatím mi přijde že nejspolehlivějším parkovacím asistentem bude asi bezesporu tažné zařízení. :oops:
stava sa aj v lepsich rodinach :D

mne predne senzory cinkaju horedole uz som si zvykol.
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

včera mi v servisu vymontovali řídící jednotku parkovacího asistenta a posílají ji na výměnu k META. Záhadou je že při přejímce vozu to nefungovalo a než se to dostalo na dílnu, tak to začalo fungovat. Ale pro jistotu to posílají na výměnu.
Zajímavý je přístup META: nejdříve nám pošlete vadnou řídící jednotku a my vám pak pošleme jinou jednotku = další cesta do servisu. :cry:
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Parkovací asistent META systems - pomocník nebo šmejd ?

Příspěvek od Zamo »

Včera jsem byl v servisu: nainstalovali mi řídící jednotku parkovacího asistenta, odzkoušeli, technik vyjel s autem z dílny na parkoviště a přizval mně k přejímce vozu. Usedl jsem, nastartoval, zařadil zpátečku - nic, popojel jsem dopředu na překážku - nic. Technikovi nevěřícně spadla brada, poskakoval kolem sensorů jak tydýt jenže asistent jej zcela ignoroval. Tak zpět na dílnu. Po hodině dalšího čekání mně s lítostí oznámil že "zázrak" se nekoná. Problém prý dělá snad ještě některý z předních sensorů (které m.j. měnili v březnu - pozn.) , které samozřejmě neměli skladem a bez nich se prý parkovací systém 4+2 nedá zprovoznit - takže opět nic.
Pánové, větší šmejd než asistent META jsem ještě neviděl. Jsem zklamán i z přístupu servisu, protože nemá skladem ani šroubek z tohoto systému, a to ani když jsem se poprvé objednával do servisu na opravu, kdy mně nechali přijet jen proto, aby hlavy pomazané konstatovali že to opravdu nefunguje - vyjmuli to a odeslali na výměnu.
Po včerejším rozhovoru s majitelem autosalonu KONEČNĚ berou na sklad jednu celou kompletní sadu parkovacího asistenta, aby bylo z čeho brát díly - i když "jsem prý jediný u koho se objevila závada". Opravdu mně to rozesmálo :D
Pánové, kolik vás je co používáte META asistenta 4+2 a neměli jste žádné problémy?
Můj názor: Myslím si že pánové od Hyundai motors by se měli poohlédnout po spolehlivějším výrobci i dodavateli.
Díky za reakce.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací asistent META systems - pomocník nebo šmejd ?

Příspěvek od santafe007 »

přečti si moje zkušenosti výše...

Já nakonec zkončil po podobných pripetiích u prodejce META v Praze Chřásťanech. Byl jsem napřed hodně naštvaný, ale
NAKONEC JSEM VELICE SPOKOJEN!

mám 4x4 čidla a funguje to báječně. na Nic si již nemohu stěžovat.
Doporučuji Ti se domluvit o totémž, nebo ať servis zavolá do META, a naučí se to montovat.
Stejné sady jsou jinakv Čechách montované i do jiných značek, jako HONDA, MAZDA, FORD a řada dalších a tváří se tam jako-že iriginál...
META naní špatná, ale jsou to Italové.
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“