Nový člen + rovnou prosba

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

luckyn7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 08 bře 2008, 20:43
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Nový člen + rovnou prosba

Příspěvek od luckyn7 »

Na začátek bych chtěl všechny pozdravit a omluvit se, že zakládám nové téma, narazil jsem na toto úžasné fórum už dávno a říkal jsem si, že se sem určitě zaregistruji až budu vlastnit autí stejné značky :D Jinak mé autí je Hyundai Coupé I. gen., rok 97, najeto 116 tis., sice není nejnovější, ale jsem za něj šťastnej jako blecha, je to moje první auto, takže si ho hýčkám a neustále lítám k oknu a kontroluji ho, jestli se mu náhodou něco nestalo :oops: :D
Tááák, abych vše nezakecal, chtěl bych přejít ke své prosbě o pomoc :(.., nějaký týden s ním už jezdím, vše bez problému, hezky všechno funguje, je hezky zachovalé, byla to koupě po starším člověku, co s ním téměř nejezdil. Zpět k problému.., jak jsem psal, vše funguje, tedy fungovalo do doby, než jsem si dneska řekl, "vyměním si staré rádio za nové.." Začal jsem.., hezky jsem si rozebral tunel, dával pozor, abych něco neodlomil, šroubečky hezky dával na místo, aby se neztratily, říkal jsem si, "jsi kluk šikovná :shock: ", jak ti to hezky jde a vše bez problému, jenže do doby, než se to stalo :cry: Odpojil jsem kontakty od starého rádia a chtěl je napojit na nové rádio, postupoval jsem podle manuálu, kde psali píchnout plus na čísílko, udělal jsem, píchnout zase jeden kontakt na druhé čísílko, hotovo a najednou sem spojil ostatníma drátama kostru nebo, co se stalo, křuslo v zadním repráku a rupla pojistka :cry:, já vím, jsem lempl :( Problém je v tom, že jsem tam dal novou pojistku, dal klíček na ON, zase křup, dal jsme tam silnější, zase klíček na ON a křup. Koukal jsem, jestli mi náhodou nejde něco na kostru, jestli se mi někde nedotýká kontakt, ale nic :(, pořád mi to pouze likviduje pojistky a nic :( A to ty vodiče momentálně nemám v ničem zapojení, prostě jsou pouze vyvedený, ale jak dám novou pojistku, otočím klíčkem, tak mi to tu pojistku křusne :( Já vím, že se asi z tohoto popisu moc nedá vyčíst a zvlášť, když to píše takovej technik jako jsem já :roll: Nemohli by jste mi poradit, prosím :cry:? Myslel jsem, že relátko, ale koukal jsem na něj a zdálo se být dobré, je taky pravda, že už byla tma a zabalil jsem to, takže kontrola nic moc. Byl bych moc rád za každou radu, nápad, prostě cokoliv, myslím, že se tu vyskytuje banda super lidí, tedy, co jsem vycítil z textů Vašich příspěvků.
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
Reklama
 

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Asi se spekly do zkratu nějaké dráty tím,že jsi dával silnější pojistku,než měla být.To nebyl nejšťastnější nápad měnit dookola pojistky a nakonec je měnit za silnější.Zvlášť,když vím,že jsem to asi zapojil do zkratu,když to před tím bylo v pořádku.Zkus ještě jednou projít dráty jestli nejsou zpečené.Možná i spoje,konektory.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Nebo není v pořádku to rádio... to je taky možnost. Jestli jsi s konektory nic nedělal (nepředělával nebo nedával redukci) tak je to hodně nepravděpodobný že bys s tím něco proved.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
luckyn7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 08 bře 2008, 20:43
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luckyn7 »

Kamil:
já vím, že jsem s těma pojistkama neudělal nic moudrýho, ale je to zvláštní.., protože na to jsem zapomněl, když se mi to stalo, tak mi přestal fungovat i zvuk u alármu, centrální zamykání šlo, ale bez signalizace. Tak jsem odpojil baterku a alárm opět šel v pořádku. Nechápu, co jsem provedl, ale myslím si, že ty dráty propojený nikde nejsou, teda jak jsem koukal, nic sem neviděl a jestli ty dráty jsou propojení někde hluboko v přístrojovce, tak takovou dálku sem nešmejdil, ale spíš to tím nebude, to bude jinej háček :(, že já na to hrabal, měl jsem si to nechat udělat.

Yurii:
rádiem to nejspíš nebude, protože mi to dělá i v chvíli, kdy na ty dráty není připojený nic. Žádná redukce, prostě nic, sem z toho jelen :( Teď sháním nějakýho autoelektrikáře, jenže, kdo se mi na to podívá přes víkend :( Přes týden mám na vše málo času, a než se vyhrabu z práce a ze školy, tak je všude zavřeno :cry:
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

No,já jsem to pochopil tak,že jsi to přepojoval.Ale jestli jsi zasunul jenom konektor od rádia do konektoru z panelu palubovky,tak je to divné.Ale jestli tomu nerozumíš,nech to na odborníkovi.Jinak by ti nemusel přijít na jméno. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

AHoj sice sa moc nerozumiem do elektriky, mne to robili na zosiku ked som mal, iskril a nakoniec mi vybilo poistky, problem bol v zlej kostre..hmmak ti môzem poradiť skús toto forum zaregistruj sa a napis na chat oni su profici do audia:)
http://www.go4sound.sk/
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

no o to speceni kabelu to asi nubude !!! s tim jsem mel zkusenosti a to by se muselo pect alespon tak 15 sec. aby se propekly. ale poradit ti neumim
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
luckyn7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 08 bře 2008, 20:43
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luckyn7 »

Díky kluci za Vaše rady, jsem bezradnej a hrozně mě to štve :cry: Kabely spečený nejsou, ani nic takového, je to nějaká volovina a já na to nemůžu přijít, když nad tím uvažuju logicky, tak by to neměla být nějaká dramatická chyba, ale nějaká maličkost, která mě štve :cry: Za chvilku to jedu ukázat jednomu kámošovi, co je automechanik, koukne na to, když nebude vědět, tak prej zavolá nějakého známého autoelektrikáře a když nebude vědět ani on, tak si rádio v autě nepustím a CD- éčka si budu přehrávat na prstě, fňuk. Jinak přeji hezkou neděli :wink:
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Zkus se obrátit na MartasZe ten má stejný kupečko jako ty a autohifi docela rozumí.pošli mu SZ
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

oni na to prijdou to bych se divil kdyby ne:)
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

A ked zapojíš stare radio robí to iste? vyskušaj
Hyundai Coupe 2.0 1998
xenony H1 6000k
utierka na utieranie zahmleneho okna :)
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Korálek píše:Zkus se obrátit na MartasZe ten má stejný kupečko jako ty a autohifi docela rozumí.pošli mu SZ
Když to neuvidim a neproměřim, tak nic nevymyslim :roll:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

TY jo hezkáto záhada...ale logickýje že je to někde ve zkratu...pojistky sami od sebe nepraskaj. Šel bych na to od začatku...jiný postup podle mě není. Někde se to zkratuje....podle mě někde malá banalita...
luckyn7
*
Příspěvky: 28
Registrován: 08 bře 2008, 20:43
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luckyn7 »

moc všem díky. Pěkně jsem to zmatlal a štve mě to, zrovna nedávno jsem si říkal, jak je to super autí a jak se mi líbí a že mám z něj super pocit a já mu udělám tohle :roll: Jinak, byl jsem odpoledne za kámošem, co tomu rozumí 1OO krát víc než já a řekl mi, že se to příští víkend pořeší, takže v něj vkládám naději. Ještě jsem koukal, jestli jsem třeba šroubkem neprošrouboval dráty někde nebo tak, ale ne, na kostru to prostě nikde nejde a jestli ano, tak někde, kde jsem na to vůbec nešmatal.
Jinak s tím souhlasím, že to bude banalita, ale jenom ji odhalit :evil:
Jedna prosba: neměl by někdo schéma nebo popis, kam jaká barva u rádia patří zapojit, nebo popis barev?
Jinak, kdyby někdo chtěl něco odpálit, rozbít nebo tak, tak jsem na to expert :lol:
Schopný tvoří, neschopný poučuje..
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

z toho tvýho prvního přípěvku jsem nepochopil, jestli tam máš ISO konektor a jen si napojil konektor na konektor, kde nemáš takřka co pokazit, nebo tam ISO nemáš a začals na jednotlivý kabely připojovat kabely od rádia? Tam už se lecos pokazit dá. Jinak je jasný, že když lupe pojistka, někde ti to letí zkratem
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“