problem s brzdami

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

problem s brzdami

Příspěvek od laxo18 »

caute ludia mam taky jeden problem na accente ked zacnem brzfit tak mi strasne trasie brzdovym pedalom ako keby ABS ale ja tam ABS nemam strasne slabo to aj brzdi niekde mi spominali ze by to malo byt zadnymi bubnami ze chytil elipsoid dneska som to chcel vymenit zohnal som si bubny s ineho accenta takeho isteho len ked som ich dal dole tie stare tak som tam nevedel napasovat nove nepustili ma celuste neviete nahodou cim ako ako by sa to mohlo dat vyriesit ? asi to dam do servisu len zas tam nechcem nechat majland
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Jestli ti to kope do pedálu,tak za to můžou zvlněné brzdové kotouče-tj.předek.A k těm bubnům-musíš povolit páku samostavu-nepamatuji si,kde přesně je,ale někde pod brzdovým válečkem.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
Pavel46
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 úno 2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: problem s brzdami

Příspěvek od Pavel46 »

laxo18 píše:caute ludia mam taky jeden problem na accente ked zacnem brzfit tak mi strasne trasie brzdovym pedalom ako keby ABS ale ja tam ABS nemam strasne slabo to aj brzdi niekde mi spominali ze by to malo byt zadnymi bubnami ze chytil elipsoid dneska som to chcel vymenit zohnal som si bubny s ineho accenta takeho isteho len ked som ich dal dole tie stare tak som tam nevedel napasovat nove nepustili ma celuste neviete nahodou cim ako ako by sa to mohlo dat vyriesit ? asi to dam do servisu len zas tam nechcem nechat majland
Ahoj, všechny bubnové brzdy jsou si víceméně podobné, dá se toho najít poměrně dost. Koukni na př. sem a uvidíš, že se to dá podle toho opravit. http://punto.mysteria.cz/brzbb.htm
Přeji hezký večer :D
Hyundai Accent ´07 1.4- Elegance - Beige Gold
Aldik
**
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2007, 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldik »

kdyby neco muzu nabidnout nove predni i zadni brzdy :))
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

no predok to nemoze byt aspon duufam vymenil som nove brzove kotuce a jazdil som tak dost si myslim ze by si tie dosticky uz prisadli tym ze by sa osuchali inak dakujem za link je to tam pekne popisane dik vsetkym
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Když mi kopaly brzdy do pedálů,byly to vždycky nevyvážené kola.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

nevyvazene kolesa ? ved ked su zle vyvazene tak len trasie volantom myslim nezda sa mi ze by to bolo zlym vyvazenim
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

No,já jenom píšu moji zkušenost.Jak jsem koupil auto,tak se mi volant při určité rychlosti třásl a pumpovalo mi to jako ABS.Jak jsem vyvážil kola,oboje mi přestalo.Jo a jednou se mi stalo,ale to na jiném autě,že jsem měl povolený třmen.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Eurol1k
*
Příspěvky: 32
Registrován: 04 bře 2009, 11:15
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s brzdami

Příspěvek od Eurol1k »

:shock: je to těma kotoučema kup nové když už a máš klid !
Uživatelský avatar
Eurol1k
*
Příspěvky: 32
Registrován: 04 bře 2009, 11:15
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s brzdami

Příspěvek od Eurol1k »

hlavně když už koupíš nové kotouče kup už rovnou i destičky at si kotoučne hned nezničíš ;) by se ti tam mohli znova vyrejt rejhy z predchozího kotouče
Uživatelský avatar
vaisman
**
Příspěvky: 121
Registrován: 25 dub 2007, 16:10
Bydliště: Brno-Lišeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s brzdami

Příspěvek od vaisman »

Eurol1k píše:hlavně když už koupíš nové kotouče kup už rovnou i destičky at si kotoučne hned nezničíš ;) by se ti tam mohli znova vyrejt rejhy z predchozího kotouče
Jo chlapci a taky by to mohly být špatné kulové čepy na ramenech.
Mám Hyundai Accent 1,3 pr.ev.2000
Uživatelský avatar
Eurol1k
*
Příspěvky: 32
Registrován: 04 bře 2009, 11:15
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s brzdami

Příspěvek od Eurol1k »

vaisman píše:
Eurol1k píše:hlavně když už koupíš nové kotouče kup už rovnou i destičky at si kotoučne hned nezničíš ;) by se ti tam mohli znova vyrejt rejhy z predchozího kotouče
Jo chlapci a taky by to mohly být špatné kulové čepy na ramenech.

může ale já bych dal spíš na ty kotouče ;) pokud nejezdí vyloženě dírama tak u jeho auta by to mělo být ještě cajk ;)
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: problem s brzdami

Příspěvek od Georges »

Můj "brzdový problém" je v dlouhém kroku brzdového pedálu. Vyměnil jsem destičky, komplet "střeva" brzdového válce a víc už nevím. Accent má ABS, na STK prošel bez problémů, takže brzdí dobře. Akorát brzdy začnou zabírat, když sešlápnu pedál skoro do poloviny dráhy. Když odvzdušním systém, tak se to nepatrně zlepší. Za 14 dní se vše vrátí. Kapalina je OK, neubývá, na zadním obložení a samostavech jsem taky nic neobjevil. Jezdím dost i služebními auty, ale žádné tak dlouhý krok brzdového pedálu nemá. Fakt nevím, co bych s tím měl dělat. Accent 1.3 GLS 1999 najeto 110 000 km. Georges
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s brzdami

Příspěvek od tatulda »

Jestliže jsi měnil pajšl hl.brzdového válce,tak by to mohlo být v něm-špatně dané gumky
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: problem s brzdami

Příspěvek od Georges »

Tatuldo, nejsem si jistý úplně na 100%, ale jak jsem nějakou gumku sundal, stejně tak jsem dal novou. Myslel jsem, že pumpa propouští uvnitř, protože nikde nic neteče.
Každopádně ani nepatrné zlepšení jsem nezaznamenal. Nechce se mi dávat novou, protože to brzdí slušně, .....ale ten dlouhej krok mě štve, navíc když fakticky nevím, co s tím.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“