Nepríjemný zvuk od kufra...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
muno
*
Příspěvky: 29
Registrován: 13 led 2007, 10:56

Nepríjemný zvuk od kufra...

Příspěvek od muno »

Viem, že táto vec tu už bola preberaná a aj som mal s touto záležitosťou nepríjemné chvíle...
Rozobrali sme komplet kufor, vymenili vzpery veka kufra.....a nepomohlo.
No dnes sme skúsili úplnu banalitu...
Ako sú gumené dorazy na veke kufra, ale i na karosérii (prikladám foto) sme nastriekali silikónovým sprejom a hluk je preč :lol:
Obrázek Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Starej_Mraf
*
Příspěvky: 32
Registrován: 06 dub 2008, 18:09

Příspěvek od Starej_Mraf »

Tohle jsem řešil u více aut různých značek. Obvykle pomohlo vyměnit gumičky, nastříkat nečím a nebo jen něco utáhnout...
Hyundai coupé 1.6 - 1997
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

pockat ako konkretne si to nastriekal tym silokonom ? iba ako na tie gumy si to nastriekal ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

neviete mi sem napisat aky je to ten silikonovz sprej kde sa to da kupit a nejaka foto bz bodla
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

mam ten pocit ze mam uplne stejnej problem na hrbolech mi u coupe 2003 hrka vzadu jakoby v kufru neco a mam ten pocit ze to je taky viko ve predu to neni tak hrozne slyset ale mam pocit ze to bude stejny problem , dik za tip s tim silikonem . Jde to udelat nejak slusne aby to nevypadalo blbe? otazka je jestli se ten silikon po chvilce nesedre aby to clovek nestrikal porad. Ja sem nejak dosel na to ze je to viko kufru tim ze kdyz prasknu dverma je videt jak zadni kufr se hne :))
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
muno
*
Příspěvky: 29
Registrován: 13 led 2007, 10:56

hoši..hoši

Příspěvek od muno »

stačí keď tam strieknete sprej...ktorý je na palubovku, alebo pneu...
funguje to..
už žiadny hluk...
vyše mesiaca...
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Mne na Getzovi tiež niečo stále búcha v kufri ale nepomohlo ani nastriekanie silikonovým sprejom. Keď je vonku zima v tedy to najviac búcha, keď je teplo tak menej. Nevie niekto čo by to mohlo byť
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

om3wgq píše:Mne na Getzovi tiež niečo stále búcha v kufri ale nepomohlo ani nastriekanie silikonovým sprejom. Keď je vonku zima v tedy to najviac búcha, keď je teplo tak menej. Nevie niekto čo by to mohlo byť
je rozdíl, jestli něco bouchá od zadu (většinou táhla stablilizátoru, nebo vlastní uložení stablilizátoru), nebo jestli něco vrže (ty gumy, o kterých tu mluvíte). Já měl oboje. Bouchání jsem vyřešil výměnou táhel stabilizátoru. Vrzání mě ještě obtěžuje.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
om3wgq
*
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2007, 13:26
Bydliště: Nitra

Příspěvek od om3wgq »

Mne to búcha hlavne keď idem po nerovnostiach, dokonca v zime aj úplne mále nerovnosti na ceste. Bol som na 1.garančnej prehliadke a tvrdili mi vraj nič nie je zlé. Boli sme aj na skúšobnej jazde, lenže nebola k dispozícii cesta s nerovnosťami tkže nič nepočul. Ináč začalo sa mi ozívať divné drnčanie plechu od predu auta na nerovnej ceste. Je to počuť iba vonku. To búchanie od zadu zasa počuť iba vo vnútri.Už som z toho zúfalý.
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

presne tento problem sme mali vsetci teda vedsina ludi co ma coupe treba dat vymenit ulozenie stabilizatoru aj s gumamy ja som menil aj ticky stabilizatoru pre istotu kazducka malinka nerovnost bola pocut nebolo to na nevydrzanie potom po vymene to bolo v klude skusil som aj ten sprej na zadny kufor pomohlo to uz ani to nebucha
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

om3wgq píše:Mne to búcha hlavne keď idem po nerovnostiach, dokonca v zime aj úplne mále nerovnosti na ceste. Bol som na 1.garančnej prehliadke a tvrdili mi vraj nič nie je zlé. Boli sme aj na skúšobnej jazde, lenže nebola k dispozícii cesta s nerovnosťami tkže nič nepočul. Ináč začalo sa mi ozívať divné drnčanie plechu od predu auta na nerovnej ceste. Je to počuť iba vonku. To búchanie od zadu zasa počuť iba vo vnútri.Už som z toho zúfalý.

co jsem asi psal o příspěvek výše? To bouchání od zadu maj za příčinu budto vůle v táhlech zadního stabilizátoru (můj případ), nebo vůle mezi silentblokem zadního stabilizátoru a vlastním stabilizátorem (to jsem měl dobré). Na předku jsem ted táhla měnil taky, taky měly vůle. Koupíš nový, vezmeš flexu, odřežeš starý (většinou nejdou povolit), nasadíš, dotáhneš (matice typ M10x1,25) a jezdíš dál a hlavně potichu bez bouchání.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“