praskání v předním kole

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

praskání v předním kole

Příspěvek od bohdees »

Ahoj lidi, když se rozjíždím na plný rejd na levou stranu, nebo pomalu jedu na plný rejd, v levém předku něco jakoby praská, nebo lupe .. jako ložisko to nehučí, čepy jsou měněný ... co to může být? Myslíte, že homokineťák? Kolik by stála podle vás práce v neznačkovým servise zhruba za výměnu?

Děkuju :)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Na 100% vnejsi kloub poloosy.Prace tak 500 za prehozeni jine st. poloosy.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohdees »

Hujer píše:Na 100% vnejsi kloub poloosy.Prace tak 500 za prehozeni jine st. poloosy.
Prosimtě a ten vnější kloub poloosy - to je to samé jako homokinetický kloub? Nebo jak se jmenuje přesně, a kolik to může stát?

Děkujíí :-)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

bohdees píše:
Hujer píše:Na 100% vnejsi kloub poloosy.Prace tak 500 za prehozeni jine st. poloosy.
Prosimtě a ten vnější kloub poloosy - to je to samé jako homokinetický kloub? Nebo jak se jmenuje přesně, a kolik to může stát?

Děkujíí :-)
Presne tak.Cena noveho or. je asi 8000,-.V druhovyrobe se to mam dojem nedela.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohdees »

Hujer píše:
bohdees píše:
Hujer píše:Na 100% vnejsi kloub poloosy.Prace tak 500 za prehozeni jine st. poloosy.
Prosimtě a ten vnější kloub poloosy - to je to samé jako homokinetický kloub? Nebo jak se jmenuje přesně, a kolik to může stát?

Děkujíí :-)
Presne tak.Cena noveho or. je asi 8000,-.V druhovyrobe se to mam dojem nedela.
8000? Wau tak to je docela mazec, ale já jsem našel na Auto Matějček za cca 1500 korun .-) Homokinetický kloub na sonatu pravý nebo levý .. tak snad to bude ono .. jinak na autokelly není nic ..
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Hele, nic osobního proti Hujerovi je šikovnej, ale u nich v servise je zvykem, že ten kloub samotný nemění a těch 8000 je včetně poloosy - ono se to totiž snáze mění než jen samotný kloub. Kloub samotný se dá sehnat také - přesně jsem ho koupil u Matějčka, jediný problém je s počtem drážek v kloubu. Mám mechanika, který mi to rozebral a pak u Matějčka vybral ten správný dle počtu drážek.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

V originale se da obednat budto,samotnej vnitrni kloub a nebo vnejsi a ten je vcetne poloosy a nebo kompletni.Pokousel sem se taky ten vnejsi kloub srazit a povedlo se mi to jen jednou,jinak to drzi jak svina!Napr. u feldy to neni vubec problem srazit dolu.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hujer píše:V originale se da obednat budto,samotnej vnitrni kloub a nebo vnejsi a ten je vcetne poloosy a nebo kompletni.Pokousel sem se taky ten vnejsi kloub srazit a povedlo se mi to jen jednou,jinak to drzi jak svina!Napr. u feldy to neni vubec problem srazit dolu.
Pravda pravdoucí až ve svěráku to šlo :evil: Drží jako svině :oops:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Divis.Lukas
*
Příspěvky: 12
Registrován: 31 bře 2006, 12:39

Sklepnutí kloubu

Příspěvek od Divis.Lukas »

No ani mi o tom nemluvte, měnil jsem včera s kolegou jenom manžetu, která kryje tenhle kloub. Byla vize, že poloosu podržím hasákem a kloub že se sklepne přes hliníkovou tyčku. U aut, co zatím kolega dělal a měli tenhle sklepávací kloub, tak to vždycky šlo. No ran padlo hodně a nezdařilo se. Tak sme vypustili převodovku, vyndali poloosu, mlátili do toho ve svěráku a stejně se nám to nepovedlo sklepnout, takže nakonec sme museli sundat ten kloub, co je v převodovce a drží jen na "sajgrovce" a tu manžetu tam natáhnout zevnitř. Docela peklo... :roll:
Odpovědět

Zpět na „SONATA“