Zavada na el. okne

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
jumbec
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2005, 14:36
Bydliště: Trebic

Zavada na el. okne

Příspěvek od jumbec »

Poradite? Kdyz okno u spolujezdce stahnu,pak uz nejde vytahnout zpet nahoru.Musim "mu" pomoct rukou.Okno se jakoby zakousnedo predu,musim vzit a zatahnout predni cast do zadu.PORADITE ACCENT 3 dver.Diky
Reklama
 

Felotron

windows..

Příspěvek od Felotron »

windows staly vzdycky za prd :-)

No... me PP okno jede trochu pomaleji :-( ...zatim neporadim, a doufam, ze ti nebudu mit podobnou zkusenost...
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Zavada na el. okne

Příspěvek od ivan »

jumbec píše:Poradite? Kdyz okno u spolujezdce stahnu,pak uz nejde vytahnout zpet nahoru.Musim "mu" pomoct rukou.Okno se jakoby zakousnedo predu,musim vzit a zatahnout predni cast do zadu.PORADITE ACCENT 3 dver.Diky
Pravděpodobně budeš mít vyžranou přední lištu na okně,je to takový jeklík ve kterém je guma a v tom jezdí to okno!!
Stáhni okno a vytáhni tu gumu a koukni jestli tam vůbec něco máš!!
:wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

me to delalo taky, u lantry, ale stacilo striknout silkal do ty mezery aby se nesasvinilo okno a jede. Ale s tou listou jak rikal ivan to bude asi pravda. Zvlastni je, ze jen u spolujezdce. Nikde jinde...a to okno ridice je daleko pouzivanejsi
Pecuch
*
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2005, 19:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pecuch »

Já mám úplně stejnej problém. Někdy vyjede dobře, jindy se kousne jakoby dopředu a musím ho rukou zatlačit a pak s velkým úsilím vyjede. Ale teď v zimě se mě to nechce rozebírat, takže až bude teplo.
Hyudai Accent - 1,4i 12 V 62 kW- 1996 - 3.dv.
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Když mi špatně jezdí okna, prostě už cítím že to nejede hladce tak tam stříknu taky trochu silkonovýho oleje a je na nějakou dobu vystaráno.
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pecuch píše:Já mám úplně stejnej problém. Někdy vyjede dobře, jindy se kousne jakoby dopředu a musím ho rukou zatlačit a pak s velkým úsilím vyjede. Ale teď v zimě se mě to nechce rozebírat, takže až bude teplo.
Vzals mi to z pusy... úplně stejnej problém...
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

Anonymous píše:
Pecuch píše:Já mám úplně stejnej problém. Někdy vyjede dobře, jindy se kousne jakoby dopředu a musím ho rukou zatlačit a pak s velkým úsilím vyjede. Ale teď v zimě se mě to nechce rozebírat, takže až bude teplo.
Vzals mi to z pusy... úplně stejnej problém...
To sem psal já- nepřihlášenej
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Okno

Příspěvek od ivan »

Pecuch píše:Já mám úplně stejnej problém. Někdy vyjede dobře, jindy se kousne jakoby dopředu a musím ho rukou zatlačit a pak s velkým úsilím vyjede. Ale teď v zimě se mě to nechce rozebírat, takže až bude teplo.
Tady nejde o namazání okna,ale o dráhu chlapi!
Okno vyjede dopředu,tedy přední část se zklopí a tím pádem je okno z křížené a to je ten problém,proč potom musíte okno zatáhnout zpě abyste
ho vůbec dostali nahoru! :o
Podívat se hlavně na vodicí lyžiny(jeklíky) v tom vidím zradu! :wink:
Jinak samozřejmě jednou za čas namazat gumy se silikonovým olejem či
tak něco podobného! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Jo, vypadá to, že to bude docela rozšířený problém :? Vypadá to, že je mám na okně u řidiče taky v háji. :( Neměnil jste už někdo ty dráhy za nové, případně nevíte, jak je svépomocí opravit? Nějak jsem na ně mezi ND nenarazil.... ale možná blbě koukám. :oops:
Už mě pomalu přestává bavit elektrika na "ruční" pohon :D
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahojte, mám taky Accenta a stejný problém jsem už řešil.
Mám pět-i dveřo. Problém je jednak ve vodících lištách skla - ty se buď vyklepou a uvolní a nevedou okno správně, nebo se z vodicí lišty vysmýkne guma a okno ji začne šrotovat - to je ale problé pěti dvéřa.
Tří-dvéřa mají nepochopitelně stejnou konstrukci stahovacího mechanismu, ačkoli je sklo skoro dvojnásob dlouhé = větší páka na vodicí lištu.
Jediné co radím je rozebrat tepecírunk a mrknout na lišty a na unašeč okna. V lepším případě se jen uvolní šrouby unašeče okna.
Mazání silkalem apod. je dobré, nicméně závadu na liště je dobré odstranit, protože hrozí že se okno vytrhne z unašeče - je v něm přilepeno nějakým lepidlem, tmelem nebo tak něco ...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hmm, takže zase polezeme pod tapecírung... :? Budu na to muset mrknout, až se trochu oteplí, jezdit přes léto se zavřeným oknem bez klimy není asi nejlepší nápad :P . Naštěstí se sundáváním výplně dveří začínám mít bohaté zkušenosti - už mi dvakrát vypadlo táhlo od vnitřní kličky otevírání dveří. :evil: (zajímalo by mě, proč ti kluci korejští neohli to táhlo do kličky shora, ale mají to zespoda - gravitace pak udělá své :( )
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Safra, zase nepřihlášenej :oops: - to výše je moje....
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“