cyklovač stieračov

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

cyklovač stieračov

Příspěvek od Radar »

Páni dnes som si namontoval cyklovač stieračov s pamäťou. Funguje na prvé zapojenie presne podľa mojich predstáv. Neodpútava pozornosť vodiča od jazdy, jeho cyklus je presne taký ako si zvolím (po určitom čase nepridáva a neuberá čas medzi cyklami). Najdôležitejšia z funkcií, ktoré má je spôsob nastavenia a pamätania si časového oneskorenia medzi dvoma cyklami. Postup je takýto:
- začne popŕchať a keď už potrebujem zotrieť čelné sklo
- zapnem-vypnem cyklovač (stierače vykonajú dva tesne za sebou idúce cykly pre lepšie zotretie čelného skla lebo okrem vody sa na nich nachádza aj dosť prachu a jeden cyklus z pravidla na to nestačí, v ďalších cykloch je to už len po jednom cykle) od tohto momentu keď je cyklovač vypnutý si začne sám počítať čas do ďalšieho zapnutia (max. 1 min. čo je postačujúce)
- prešlo napr. 23 sekúnd a ja potrebujem opäť zotrieť sklo tak jednoducho zapnem cyklovač a nechám ho zapnutý (cyklovač vykoná jeden cyklus a ďalší vykoná až o 23 sek a ďalší zas o 23 sek atď. pokiaľ nevypnem cyklovač)
- ak potrebujem zmeniť časové oneskorenie tak vypnem cyklovač a zapnem ho až vtedy keď pociťujem potrebu zotrieť čelné sklo
- týmto spôsobom nemusím laborovať s potenciometrom na páčke a zisťovať ktorá poloha je pre mňa vyhovujúca jednoducho ja sa nemusím prispôsobovať cyklovaču ale cyklovač sa musí prispôsobiť mne bez zdĺhavého nastavovania
Ďalšou z funkcií je ochrana (vypnutie) elektrického motorčeka pri zaseknutí stieračov (napr. v zimnom období pri primrznutí k čelnému sklu, alebo z nejakého iného dôvodu) aby sa nespálilo jeho vypnutie.
Zachovanie funkcie ostrekovača (pri zapnutí ostrekovača stierače počkajú cca 0,75 sek kým sa okno nezvlhčí a až potom sa zapnú a stierajú pokiaľ držíme zapnutý ostrekovač, po jeho vypnutí stierače vykonajú ešte 2 alebo 3 zotretia do sucha)
Cyklovač som zostrojil na novom plošnom spoji, ktorý som vymenil za pôvodný. Ten si nechávam pre prípad, keby som ho musel dať naspäť aby som nestratil záruku.
Prípadným záujemcom poradím.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Je to skutečně, aspoň podle mě, nejlepší systém cyklovače. Byl sériově montován do Felicií. Ve Fábii je už podobný systém jako v Accentu.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Toto měl už favorit
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Radar »

antek píše:Toto měl už favorit
Nezdá sa mi že by bol sériovo montovaný. Pokiaľ viem tak sa montovali na zákazku aj to boli analógové čo malo za následok samovoľné skracovanie a predlžovanie časového intervalu medzi cyklami, ďalej bez ochrany motorčeka stieračov pričom vo favoritoch tá ochrana bola naozaj potrebná pretože cyklovač sa zapínal posunutím páčky nahor čo malo za následok náhodné zapnutie rukou kolenom alebo podobne nemám len z vlastnej skúsenosti. Ďalej som postrádal funkciu ostrekovača spriahnutú s automatickým stieraním. A pokiaľ si ju aj niekto dorobil tak prvý cyklus ti okno zotrel na sucho, nepočkal kým sa natiahne voda do hadičiek a zvlhčí čelné sklo, čím ti vlastne poškrabal sklo usadnutým prachom a samozrejme po ostrekovaní skla nezotrel do sucha. A to nehovorím o náhodných zopnutiach a poruchách. Môj systém je riadený mikročipom PIC12C508.(DIGITAL)
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Radar »

antek píše:Toto měl už favorit
Nerozumiem dosť dobre tvojmu príspevku. Aj keby favorit ten cyklovač mal aj taký ako som si ho vylepšil ja tak stále tvoj accent ho zrejme nemá??
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Radar píše:
antek píše:Toto měl už favorit
Nerozumiem dosť dobre tvojmu príspevku. Aj keby favorit ten cyklovač mal aj taký ako som si ho vylepšil ja tak stále tvoj accent ho zrejme nemá??
Accent LC mal leda tak stierace :twisted:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

V mototechně jsem koupil cyklovač určený pro fava,ten jsem zastrčil do k tomu určené patice a bylo hotovo.LC má cyklovač s pěti časy(1 až 18 sec.),které se automaticky mění podle rychlosti jízdy.
radar-chtěl jsem ti jen jemně naznačit,že jsi ameriku neobjevil.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

antek píše:V mototechně jsem koupil cyklovač určený pro fava,ten jsem zastrčil do k tomu určené patice a bylo hotovo.LC má cyklovač s pěti časy(1 až 18 sec.),které se automaticky mění podle rychlosti jízdy.
radar-chtěl jsem ti jen jemně naznačit,že jsi ameriku neobjevil.
ameriku neobjavil ale poskladal si to sam, za co ma minimalne moj obdiv
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
taki_kps
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2008, 23:08
Bydliště: SK, blizko Senca

Příspěvek od taki_kps »

antek píše:V mototechně jsem koupil cyklovač určený pro fava,ten jsem zastrčil do k tomu určené patice a bylo hotovo.LC má cyklovač s pěti časy(1 až 18 sec.),které se automaticky mění podle rychlosti jízdy.
radar-chtěl jsem ti jen jemně naznačit,že jsi ameriku neobjevil.
Tiez si myslim, ze ameriku neobjavil, ale na druhu stranu, tym, ze si to zostrojil sam, moze si to prisposobit kedykolvek a akokolvek chce a nie sa len spolahnut na moznosti poskytnute vyrobcom :wink:
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, space silver, 01/08
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

elektronik...

Příspěvek od _miv_ »

radar vidim ze ti mikrooajka asi nebude cudzia... :wink: chcem sa opytat ci si zapojenie vymyslel sam spolu s algoritmom a naprogramovanim PICky, alebo si nasiel niekde dobre riesenie pre stierace... sem tasa vyskytnu zaujimave zapojenia....
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ale Accent ma přece cyklovač měnitelny ve 4 cyklech tak proč do toho šahat..
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Re: elektronik...

Příspěvek od Radar »

_miv_ píše:radar vidim ze ti mikrooajka asi nebude cudzia... :wink: chcem sa opytat ci si zapojenie vymyslel sam spolu s algoritmom a naprogramovanim PICky, alebo si nasiel niekde dobre riesenie pre stierace... sem tasa vyskytnu zaujimave zapojenia....
Celý návrh schémy, plošného spoja, programu do PIC-u a samotného naprogramovania je čisto moja robota a už funguje vo viacerých autách bez problémov.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

David C3 píše:ale Accent ma přece cyklovač měnitelny ve 4 cyklech tak proč do toho šahat..
Mne to takisto vyhovuje orig. cyklovač. A keď je aj najpomalší cyklus rýchly, nuž drgnem do páčky a stierače zotrú sklo. :wink:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
lato
*
Příspěvky: 37
Registrován: 16 dub 2008, 19:53
Bydliště: Levice

Příspěvek od lato »

palčo píše:
David C3 píše:ale Accent ma přece cyklovač měnitelny ve 4 cyklech tak proč do toho šahat..
Mne to takisto vyhovuje orig. cyklovač. A keď je aj najpomalší cyklus rýchly, nuž drgnem do páčky a stierače zotrú sklo. :wink:
V akých 4 cykloch??? ja mám potenciometer. /trvalý chod nepočítam/. a keď je najpomalší cyklus rýchly, tak drgnutím si len pohoršíš....
Mne sa Radarove riešenie páči... budú k tomu aj podrobnosti ??
Hyundai Accent 1,5 CRDi 2007/ 98000km
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Veď na páčke stieračov máš prstenec, ktorým si navolíš jednu zo štyroch polôh (cyklov) v režime cyklovača. Ťuknutie páčkou nahor-zotre ti raz, prvá poloha nadol-cyklovač, druhá nadol-pomalé zotieranie, tretia poloha nadol-rýchle zotieranie. Či to tak nemáš? No a s tým cyklovačom som spokojný.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“