Moje pocity

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Moje pocity

Příspěvek od Samuel »

Takze clapci priadavam sa aj ja. Bol som si otestovat i30 vo vyssej vybave ale neviem ako sa vola, s 1,6 a manual prevodovka.....auto bolo na diskoch a mal som z neho prijemny pocit.......avsak cena za taketo auto by mala byt nizsia....mam otestovane sracky typu Focus, Megane, Bravo a i30 trocha zaostava a najma oproti Ceedu....Ceed je podla mna lepsi hyundai bol taky nedokonceny, zdal sa mi byt lacny. Mojim vitazom v tejto kategorii je rozhodne Honda Civic, ale u mna vitazi hlavne kvoli cene a dostupnosti Toyota Auris. Ked bude dam fotky :wink:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Nějak nerozumím-že u tebe vítězí hlavně kvůli ceně Toyota Auris :?: :shock: .Laciná Toyota?To jsem ještě neviděl,i když oproti VW,kde si člověk musí každý šroubek zaplatit 5x a ještě se u auta za 750000Kč ptají,zda chcete držák na brýle,zadní stěrač....To se opravdu musí zažít-věci které člověk bere jako samozřejmou výbavu u auta za 250000,-Kč,vám za příplatky u VW group domontují na auto za 3/4 mega. :?
Zpět k Aurisu-i když vezmu jejich auto se současnou super cenou v akci 08,řekněme stejný obsah motoru 1,6l,stejnou cenu u Hyundai i30(výbava comfort)-jsme +- kolem 414000,-Kč.Pouze s "drobným"rozdílem výbavy :lol: .U Aurisu nemáš oproti Hyundai i30 automatickou klimu s chlazenou schránkou u spolujezdce(pouze manuální :? ), litá kola,mlhovky,okenní bezp.vaky pro přední a zadní sedadla :idea: ,nemá ovládání audia na volantu,pouze 4ks repro(i30 má 6ks),bez el.ovládání oken v zadu 8) ,černé kliky a zrcátka :shock: ,bez kožené hlavice řad.páky a kož.volantu.....stačí :?: :?: :?:Auris má dost zásadní chybějící výbavu-airbagy Připočítej tuhle rozdílnou výbavu a za cenu jednoho Aurisu s cenou a výbavou ve výhodné akci,máš 2 ks stejně vybaveného i30. :wink:O vzhledu i30 x ceed se nemá cenu bavit,to je věc vkusu a ceny jsou tam +- stejné(myslím,že dokonce ve stejné výbavě je o pár tisíc H.i30 levnější).Mě se v 5 dvéři líbí více i30,v kombíku je zajímavější Ceed. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Re: Moje pocity

Příspěvek od Jenec »

Samuel píše:hyundai bol taky nedokonceny, zdal sa mi byt lacny.
Zajímavé, já jsem měl přesně opačný pocit. Každopádně všem kdo se rozhodují pro nové auto musím poradit, že to auto je třeba vidět vícekrát, teprve později, až se trochu okouká, člověk začne vidět ty rozdíly. Já se chodil na i30 dívat víc než měsíc.
BTW: zítra si pro něj jdu do autosalonu :D
i30 1.4 Comfort, Stone Black
mr.mates
*
Příspěvky: 16
Registrován: 16 led 2008, 12:17
Bydliště: ST

Příspěvek od mr.mates »

Jo jsi dobrej, nam to trvalo cca 4 měsíce, než jsme si vybrali. A vítěz - i30.
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

No my sme vybírali celkově přes 3 měsíce, zvažovali sme Focus, Mazdu 3, Ceeda a i30. i30 má nejvíc místa vzadu, Mazda 3 pak nejmíň.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Hmmm ludia...........my vyberame uz 2 rok :lol: :lol: takze ozaj vzdy nieco do toho doslo a mam obehane stare aj nove Focusy a tak.......... C4 a jeho kamaratov..........avska BOREK, ako pises u tych VW sa pri 750 000 aute opytaju ci chces zadny stierac za 10 000 a navyse VW, Peugeot, Renault, Ford, Citroen a Opel sa snazia o zblizenie ludi, lebo servismana budes vidat tak casto az to prerastie v priatelstvo :lol: :lol: .....ale Auris 1,6 v akcii nie 08 ale exclusive, autoklima, BT, disky, audio 6 menic cd mp3. Neviem ci ju mate u vas ale pozri ju na toyota.sk, je nabuchana a stoji 574 900 sk, co je asi pri kurze 1,3 - 442 000 czk. A navyse dostali sme Balik urban, a metalizu zadara..........takze neriesiiim....a navyse je Auris sakra bezpecny, uz tu ma aj vselijake airbagy vsade a tak.........pozri a povedz tvoj nazor :wink:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

BOREK aby si nemusel moc hladat........ http://www.toyota.sk/cars/new_cars/auri ... usive.aspx
pozri........ :wink:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Teď jsem si ještě vzpoměl:
Chlapi, jak se vám líbí Suzuki SX 4? Někdo říká, že není hezká, no krasavec to není, ale teď mají nového sedana, má velký kufr, světlou výšku sníženou oproti hatchbacku na 16 cm. Má to docela dobrou výbavu, ESP v základu, tempomat, autom. klima, bezklíčový start, vyhřívání předních sedaček. Vzadu ale nemá multi-link ani kotoučovky, má spotřebu 6,8 (objem 1,6) a je trochu hlučnější. Volant je seřiditelný jen výškově. Celkově je to spíš takový "brontosaurus" což podrhují i obrovská čtvercová zpětná zrcátka a dvojitý A sloupek. Náhon na přední.
To vše za 413,-
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Jenec píše:Teď jsem si ještě vzpoměl:
Chlapi, jak se vám líbí Suzuki SX 4? Někdo říká, že není hezká, no krasavec to není, ale teď mají nového sedana, má velký kufr, světlou výšku sníženou oproti hatchbacku na 16 cm. Má to docela dobrou výbavu, ESP v základu, tempomat, autom. klima, bezklíčový start, vyhřívání předních sedaček. Vzadu ale nemá multi-link ani kotoučovky, má spotřebu 6,8 (objem 1,6) a je trochu hlučnější. Volant je seřiditelný jen výškově. Celkově je to spíš takový "brontosaurus" což podrhují i obrovská čtvercová zpětná zrcátka a dvojitý A sloupek. Náhon na přední.
To vše za 413,-
aaaa na tu som zabudol........hmmm bol som testovat 1,6 gs outdoor line. Naj vybava bezklucovy vstup startovanie, ESP, 4x4 a tak..........avsak pri aute za vyse pol miliona.......... :roll: dost zle odhlucnene, tesne vnutri, paka ako na skodovke, posilnovac strasne tuhy. Odflaknute auto ktore nestoji za tych 530 000 sk........vo vybave za povedzme 350 sa to da zniest........ale posilnovac mam aj ja lepsi v accente ako je tam........a navyse ten HB ma maly kufor, a vnutri je to tiez dost male...........
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Ale skvěle se do toho nasedalo, díky výšce. Ta hlučnost se mi taky nelíbila. Ono je to spíš takové mohutné odolné auto, 5-ti dveřovou verzi s 4x4 si prý berou lidi z hor, co se v zimě nemůžou dostat k baráku, a tak... Na normální provoz je to zbytečně robustní a proto sme ho nevzali.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Jenec píše:Ale skvěle se do toho nasedalo, díky výšce. Ta hlučnost se mi taky nelíbila. Ono je to spíš takové mohutné odolné auto, 5-ti dveřovou verzi s 4x4 si prý berou lidi z hor, co se v zimě nemůžou dostat k baráku, a tak... Na normální provoz je to zbytečně robustní a proto sme ho nevzali.
ano ale ked chces mat slusne vybavene suzuki tak to je jedina moznost.....a navyse 4x4 sa hodi na zimu....... :wink:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

S přihlédnutím k aktuální situaci (ropa $120 za barel, zima už 2 roky žádná) vítězí i30.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

kazdy ako chce..........mam sice s hyundaiom velmi dobre skusenosti ale ideme do toyoty.......
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Samuel-nevěděl jsem,že nevíš co s penězi,tak jsem vzal tu lacinější variantu :lol: .Tahle akce(i stejně nazvaná),je u Aurisu také u nás.Ale cena tvé verze je 459900,-Kč.Pěkně nás Toyota obírá,co? :D Zhruba za stejnou cenu je i30 už ve výbavě Style.Těžko takhle rychle porovnat,protože u i30 je výbavou hustě popsaný monitor-u Aurisu je ve výbavě zmínka jen o pár věcech :( a o ostatním-jestli má,či ne,mlčí(předpokládám,že u auta za půl mega,by se třeba vyhříváním před.okna atd.chlubili stejně jako u Hyundaie).Už jen z těch pár řádků ceníku-Toyota nemá zadní okenní airbagy,dešťový senzor....což H. má.Ta výbava je určitě u Hyundaie i30 daleko větší,záruka není omezená ujetými km,jako u Toyoty 100000km.... :wink: To nepíšu jako zastánce H.,ale už jen z krátkého pohledu do ceníků a porovnání.Ať koupíš,tak,či tak,je to určitě lepší volba,než oškubané holátko od VW group,kde za stejné peníze žadoníš alespoň o sklo do oken :lol: a jestli by ti za pár desítek tisíc příplatku opravdu nemohli ten čtvrtý válec dát do kostitřasa HTP :roll: .
Vzhled Aurise,je pro mě až moc nenápadný.Proto se mě líbí zadní,odvázanější partie i30 více.Auris působí takovým usedlým,seriozním stylem,oproti hravějšímu,dynamičtějšímu vzhledu i30.Tak to působí na mě a vybral bych i30.Aby to nevypadalo,že straním H.-nikdy jsem se netajil tím,že Tiburon je pro mě srdcová záležitost,i po letech jsem z něho při každé jízdě i pohledu nadšený jako malé dítě.Po všech stránkách(včetně bezporuchového provozu,spotřeby,prostoru....)splňuje moje i rodinné požadavky na 100% :!: Dnes bych volil naprosto stejně a bez sebemenšího zaváhání,ale pokud mě až dožije,stejně nadchne auto jiné značky,nebudu váhat.Značka pro mě není důležitá-zajímá mě výrobek. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

no tak ide to cez leasing takze ci si priplatim za nieco tak to je len komfort, a zdvihne to mesacnu splatku tak o 1000 sk, takze to sa da 8) ......neviem stale vsak prist hyundaiu na chut, hovorim odviezol som sa v nom a neni to podla mojho gusta. Rovnako aj Ceed, su to nepochybne pekne auta ja mam hyundai rad sak preco nie, ale ten auris je predsa pre mna aspon nieco odlisne a vdaka par vecickam to posobi na mna velmi dobre. Navyse neviem aku maju nove Kie a hyundaie spolahlivost a u Toyoty si tym mozem byt takmer isty, aj ekd nikdy to neni na 100%. Navyse bude asi v ciernej alebo tmavosedej a dostali sme k tomu balik urban a metalizu. V hyundai som bol ale nedal som si vypocitat style predsa len ta cena oproti 575 000 je okolo uz 600 000 sk u hyundaia a viem ze to je len 25 000 ale uz teraz su tie mesacne splatky u nas na hrane takze dalsie zvysenie ceny neprichadza do uvahy, dal som si vypocitat tu nizsiu a mesacna splatka s poistenim bola len o 500 sk nizsia ako u lepsie vybavenej Toyoty. A klasicka rovnica, cim viac kravin v aute mas tym viac sa budu kazit :lol: sused kupil C-MAX a po tyzdni odisiel dazdovy senzor, potom nastavovanie sedadla, a teraz definitivne vyrobna chyba spojky, a tečraz mu huci prevodovka moc.........tak h oche silou mocou vratit. :) no neviem stale sa mi pozdava Toyotka......aj ked i30 neodsudzujem, avsak neposobi na mna takym dobrym dojmom..........takze tak :wink:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“