Motor nemá sílu

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Khejmll
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 kvě 2007, 16:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Motor nemá sílu

Příspěvek od Khejmll »

Ahoj všem.Prosím o radu.Vím že to bude hodně střílení od boku,ale třeba to pomůže. Mám problém s motorem. Mám accenta 95 1.3 stříkačku. Poslední dobou vůbec nemá žádné zrychlení. Jedu na dvojku, sešlápnu plyn na zem,a jen pomalu se dostávám do otáček.Můžete mi nastínit, co by mohlo být příčinou?Nebo kolem čeho by se to alespon mohlo točit?Díky všem.
Accent 95, 1,3
Reklama
 

Uživatelský avatar
fluid
*
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2007, 15:03
Bydliště: Pilsen

Příspěvek od fluid »

Ahoj, mám ten samý model a něco podobného jsem řešil také - bylo to prostě nějaké líné. Resetoval jsem řídící jednotku a pak to bylo OK.
Reset je jednoduchý - odpoj minus kabel na baterii (bez klíčků v zapalování!!!), pak párkrát zašlapej na brzdový pedál (rozsvícením brzdové světla vybiješ zbytkový proud v el. rozvodech) a po nějakých 10 min (ale můžeš klidně počkat déle) to na baterii zase zapoj - pozor na ty klíčky v zapalování - nesmí tam být.
Zkus to, třeba to pomůže. A pokud ne, tak ti už musí poradit někdo jinej :?

P.S.: Neparkuješ někdy u Careffouru na Borských polích?
Bylo: Hyundai Accent 1.3i X3, asi 55kW, 3dv., 12/1995, říkáme mu "NAUTILUS"
Je: Hyundai Accent 1.3i X3, asi 55kW, 3dv., 7/1998, koupena od člena fóra jako "ANIČKA"
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

tim muzes zacit. a co motor? startuje dobre? kouri ti vejfuck?
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Khejmll
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 kvě 2007, 16:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Khejmll »

Startuje výborně, z vyfucku nic podezřelého, restart prakticky nepomohl. Trochu kolísají otáčky při dojezdu na neutrál,ale to se srovná po pár kilometrech.
Accent 95, 1,3
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

co vzduchac? treba je zralej na vymenu nebo ucpanej vejfuck... no snad se ti ozvou kompetetnejsi lidi :lol: :lol: co budou vedet vic :D
jinac to muze delat spousta veci
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Khejmll
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 kvě 2007, 16:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Khejmll »

Ten vzducháč mě už taky napadnul. Vzhledem k tomu,že měl nalítáno poměrně dooooooos kiláků,a pak jsem ho akorád vysál, tak vzhledem k (ne)údržbě by tam mohl být zakopaný pes (při troše štěstí bych ho tam mohl toho psa i najít) :D
Accent 95, 1,3
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Khejmll píše:Ten vzducháč mě už taky napadnul. Vzhledem k tomu,že měl nalítáno poměrně dooooooos kiláků,a pak jsem ho akorád vysál, tak vzhledem k (ne)údržbě by tam mohl být zakopaný pes (při troše štěstí bych ho tam mohl toho psa i najít) :D
no psa tam nenajdes.. ale mozno si vo filtri urobila hniezdo kuna aj s mladatami ;-) vela stastia a dufam ze najdes pricinu.. u mna kd som stratil vykon to bol v tom, ze mi nejaky hlodavec prehryzol hadicku k turbu :-/
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Cauky,no hele abych rekl pravdu v rodine mame 2 accenty da se rict totozny,akorat jsou starim od sebe rok..Jeden z nich ma paradni vykon musim rict az se mi to zdalo trosku moc..A kdyz jsme kupovali druhy ktery mam pod palcem ja,tak vykon nic moc.V nizkejch otackach skoro nic,.Za tu dobu co ho mam jsem to trosku prostoural a pridal jsem vzduchovej filtr,nove svicky,vymenil mot.olej filtr olej.A ted posledni co jsem udelal spojeny s tim vykonem byl palivovej filtr..A musim rict ze me to hooodne prekvapilo..Opravdu vykonem jsem uz skoro stejne s tim prvnim.Jinak na takovyhle veci jeste pomahaj bych rek pripravky cistice nadrze,ventilu atd ktery pridas do plny nadrze a ono se ti to vycisti.To se taky chystam udelat.Ale mam ted naky starosti kuli hadickam ktery vedou z nadrze.Vsim jsem si toho az vcera po 3 mesicich..Hadicka tam je provizorne ucpana aby z ni nevytekal benzin,je totiz vydrena z jedny strany,takze musim koupit novou nevim kde to sezenu :cry: ..Ale jinak vykon tyhle vsechny veci zlepsej o hodne bych rekl..Mas to kolem 2-a vice tisic podle toho co do toho chces narvat za kvalitu,ale urcite to pomuze..
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

O tom cistici co sa leje do nadrze by som rad vedel viac. Co za znacka, kde sa to kupuje, co stoji, atd. Dik.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Stejny problem (ztratu vykonu) jsem resil loni u VW Polo s automatem. Porad to netahlo, tezko to slo do otacek a podrazovalo. V servisu tvrdili ze je spatna prevodovka a co ja vim jeste, nakonec to bylo ucpanym vyfukem - prorezivel vnitrni plast posledniho dilu vyfuku a castecne ucpal vyfukove potrubi. Z vyfuku jsem vytahoval jakesi vlakna skelne vaty nebo co to bylo. Po vymene vyfuku vse OK.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
Khejmll
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 kvě 2007, 16:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

výměna vzducháče pomohla

Příspěvek od Khejmll »

Tak jsem ted vyměnil vzducháč,a trochu to je znát.Ještě zkusím ten palivovej,a uvidíme.Olej jsem měnil nedávno.
Accent 95, 1,3
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Pro techgena---


Cauky hele tak ten vyrobek je k sehnani skoro vsude,mas tam ruzny veci na tvoje auticko..Pro cloveka kterej si koupi auticko a nevi jakej tam byl litej olej tam mas taky neco na cisteni oleje,a pak tam nalijes podle sebe,u kazdyho z nich mas strucnej navod..Mluvime o znacce "STP" na netu jsem ti nasel treba ten cistic ventilu http://www.drostra.cz/?PID=17372&tabid=11..Cena se toci u kazdyho vyrobku kolem 100-200 kacek,takze celkem slusny.Myslim si ze to muze pomoct,a je znat treba rozdil.To je o nazoru,samozrejme exitujou treba asi i lepsi metody jak cokoliv z toho udelat lip,ale tohle je jen takova rada :wink: a za 200kc nic nedas :lol: ..tak se mejte hyundaiaci moji :wink:
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

Ja jsem ted resil trebas to,ze mi auto pri dojizdeni na krizovatku nebo pri pomaly jizde zacalo cukat...a nekdy to bylo hodne neprijemny...tak jsem koupil odvodnovac do nadrze...stoji to cca 120Kc sehnal jsem to v Globusu,myslim ze na kazdy lepsi benzine by to taky meli mit a mam celkem vystarano!!:o)docela hooodne to pomohl.A rada na zaver..:o)nikde netankovat u JET, ONO atp...nejhorsi benziny jaky muzou byt..vyplati se koupit solidni benzin...
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

dzakobo píše:Ja jsem ted resil trebas to,ze mi auto pri dojizdeni na krizovatku nebo pri pomaly jizde zacalo cukat...a nekdy to bylo hodne neprijemny...tak jsem koupil odvodnovac do nadrze...stoji to cca 120Kc sehnal jsem to v Globusu,myslim ze na kazdy lepsi benzine by to taky meli mit a mam celkem vystarano!!:o)docela hooodne to pomohl.A rada na zaver..:o)nikde netankovat u JET, ONO atp...nejhorsi benziny jaky muzou byt..vyplati se koupit solidni benzin...

stim benzinem no nevim nevim co a kde se vyplati, ale chci rict, ze ted bylo ve spravach ze nejaka sit benzinek dostala (a ted nevim, ale snad miliardu pokutu) za to ze byl u nich dooost nekvalitni benal. a ty kundy to nemuzou ze zakona zverejnit teda pokud v tom ta sit bude pokracovat. co je to kruci za zakony
Khejml: tak co autak??
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

Je to sileny svinstvo!!!bych je za to nakopal do pr..bych se stydel to za ty prachy prodavat,akorad ti to oddela motor..mas misto motoru sekacku...
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“