nesvítí potkávací světla :-(

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

nesvítí potkávací světla :-(

Příspěvek od bohdees »

Zdravím, prosím o radu ... snad to bude jen prkotina, ale pro jistotu píšu, protože tady máte přehled :)

Dneska vyjedu s holkou k vodě, a semtam nějaké auto na mě blikne jakoby mi nesvítily světla ... po 10 km mi to nedá, zastavím u benzinky a podívám se - a hle! svítí jen parkovačky, případně dálkové když je zapnu, ale normální světla nic. ani jedno.
koupil sem si tedy H1 žárovku za 29 korun a zkusil vyměnit (ta původní byla zevnitř černá) ... a pořád nic .. nesvítí a nesvítí ...
na tu druhou jsem se ve spěchu nestihnul podívat ale dneska na to ještě kouknu... myslíte že to je pojistkama, nebo mám prostě vymšěnit obě žárovky naráz? Známý říkal, že je možné že tam je nějaký okruh, že když nefunguje jedna, nesvítí ani ta druhá, ale to se mi nezdá ..

jestli mám měnit pojistku, mám jít do těch u dveří nebo v prostoru pod kapotou?

Děkuji moc :)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Vypada to na pojistku a mas ji dole u dveri ridice ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

žárovky

Příspěvek od bohdees »

Vita píše:Vypada to na pojistku a mas ji dole u dveri ridice ....
jsem i docela zoufalý ohledně žárovek ... na benzince mi řkali že to je H1, ale když se podívám a ten plíšek, tak na té původní je o trochu tlustší, tzn. že když si koupím H1 tak nedrží a vypadává ... možnost je kombinačkama přimáčknout konektor u lampy, aby ta žárovka v tom konektoru držela pevněji.

tady na foru jsem zase našel, že do Sonaty Y3 (r.v. 1995) se má dávat žárovka H4 ... tak nevím nevím , co tam máte vy? :( :(

moc děkuju
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: žárovky

Příspěvek od bohdees »

bohdees píše:
Vita píše:Vypada to na pojistku a mas ji dole u dveri ridice ....
jsem i docela zoufalý ohledně žárovek ... na benzince mi řkali že to je H1, ale když se podívám a ten plíšek, tak na té původní je o trochu tlustší, tzn. že když si koupím H1 tak nedrží a vypadává ... možnost je kombinačkama přimáčknout konektor u lampy, aby ta žárovka v tom konektoru držela pevněji.

tady na foru jsem zase našel, že do Sonaty Y3 (r.v. 1995) se má dávat žárovka H4 ... tak nevím nevím , co tam máte vy? :( :(

moc děkuju
Tak jsou to H1 jsem zjistil ... u světlometů je to napsané :-) a jedna žárovka mi teda svítí po výměně (ta napravo jak naschvál) ale ta nalevo ne a ne ... ani když jsem zkoušil tu která byla 100% funkční .. nevím čím to může být... možná je tam nějaký vadny ten konektor, je z něho strhlá gumová krytka ale to by nemělo mít vliv ne?
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Gumova krytka asi vliv nema ... ale jestlize ti to odeslo takhle nahle, tak urcite neco nekde upadlo, nebo se prepalilo ....
Na pojistky jsi se koukal ....?
A jeste se podivej po tom dratu ... jestli neni nekde zlomenej ....
A taky se mrkni, v jakym stavu je kostra .....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „SONATA“