Airbag

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Airbag

Příspěvek od Vyki »

Presunuto z vlakna "Vloupani".
Felotron píše:vyki... S tim volantem to je sice reseni ala Mr.Bean... Ale to se neda moc provozovat u auta s airbagama...

solva... blikajici ledku jsem mel ve Felicii a hadej pomohlo to? ...ani prd...
airbag ani zadarmo, v aute bych ho nechtel NIKDY! Pak se jednou zapomenes privazat a v lete te to muze stat pri otevrenem okenku hlavu... jako jednoho meho znameho ktery byl airbegem skalpovanej a maly naraz do plotu ktery by prezil jen s odreninou skoncil tak ze jeho hlavu nasli 10metru od auta a telo v aute... asi tak
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

Felotron píše:vyki... S tim volantem to je sice reseni ala Mr.Bean... Ale to se neda moc provozovat u auta s airbagama...

solva... blikajici ledku jsem mel ve Felicii a hadej pomohlo to? ...ani prd...
ala mr Bean???? coze???? tyjo je to jednoduchy a spolehlivy a levny... urcite levnejsi nez zamykani radicky ktere jde samo take odemknout....

ale volant sebou zadny zlodej nema....

zavarit zamky zakytovat zalakovat a udelat si dalku... kdyz nemas zamek a volant, neni duvod ocekavat problem a zlodeje... na to dam ruku do ohne....
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Felotron

Příspěvek od Felotron »

No vyki... no na tom airbagu se neshodnem nikdy... Navic nepripotat se znamena casto smrt i bez airbagu. Ze bych sel do obchodu, do kina atd. a v ruce volant... no taky neni fajn reseni. Jinak nazval jsem to ala Mr.Bean, protoze v jednom dile to pouzil - teda jeste v kombinaci s petlici na dverich ;-)

Jiste je, ze kazdy zamek jde otevrit a kazdou dalsi zabranu zlodeji zlikviduji. Kazdopadne to pro zlodeje znamena urcity cas a bude-li mit na vyber vedle sebe auto "jen tak" a auto s defend-lockem, alarmem, tajnym vypinacem, tak je jasne, ktere si vybere. A v tom je podle me smysl techto zarizeni - nebyt tim snadnym cilem. Pokud se krade na obednavku, neni co resit...

PS: A kdyz jsi teda takovy odpurce Airbagu - tyka se to jen celnich, nebo i dalsich? A cim budes za cas jezdit, kdyz minimalne jeden je dnes v kazdem aute?
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

airbag ... kecy

Příspěvek od ROOOM »

Souhlas - Felotron ... proc vzdycky slysim vykrikovat, "ze airbag je nesmysl" ty, co ho v aute nemaj? :wink: ... ze by si sentimentalne kupovali bourane "vystrelene" ojetiny, do kterych pak zamerne nekoupi novy airbagy?

Nekdo holt prizna, ze ma za stejny prachy jako stoji nove auto nebezpecnou byt luxusnejsi ojetinu a nekdo radsi placa o nebezpecnosti airbagu.

PS: bez airbagu vlezu jen do neceho se SPARCO sedackama a ctyrbodovejma pasama.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Felotron

Re: airbag ... kecy

Příspěvek od Felotron »

ROOOM píše:PS: bez airbagu vlezu jen do neceho se SPARCO sedackama a ctyrbodovejma pasama.
tak tak... na tuto varinatu jsem nepomyslel! ...ona ta bonusova klec, co maji wrc auta je asi jeste lepsi reseni... ale pak by ty ceny aut byly nekde jinde a pohodli by slo taky do vecnych lovist.

...jeste dodatek pro vykiho...
Je jasny, ze zadny system nemuze byt bez chyb - a to uz pro to, ze v pripade aut je tvori clovek - stvoreni chybujici. Nicmene porad chapu airbag jako prinos ke zvyseni bezpecnosti a ne naopak.
Uživatelský avatar
Benji
*
Příspěvky: 44
Registrován: 02 srp 2005, 15:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Benji »

Souhlas s předchozíma příspěvkama - do auta bez ABG bych raději v dnešní době nelezl.
2 Viki: Když si pozorně přečtu tvůj příspěvek, nezdá se mi, že by příčinou kutalejících se hlav po silnici byl airbag, nýbrž právě ten známý, který se zapomněl připoutat.
Já doufám, že dnes už snad většina řidičů ví, že airbag není samospasitelný a že funguje pouze ve spojení s bezpečnostními pásy a nejlépe i funkčními pyrotechnickými předepínači pásů. Bez této kombinace je airbag smrtící zbraň, která nepomáhá - naopak ubližuje.
Benji
Hyundai Getz 1,3GLS/60kW 2003 - WO
Opel Vectra 2.0DTi/98kW HB 1999 - L147
Škoda Octavia II Elegance 2.0TDi/103kW
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: airbag ... kecy

Příspěvek od Josef »

Felotron píše:Je jasny, ze zadny system nemuze byt bez chyb - a to uz pro to, ze v pripade aut je tvori clovek - stvoreni chybujici. Nicmene porad chapu airbag jako prinos ke zvyseni bezpecnosti a ne naopak.
Pásy - jsou už dlouho povinné - přesto dneska jsou stále řidiči, kteří to považují za "omezování".
Airbag - aktivní prvek bezpečnosti. Ale pokud se nepřipoutáš je to pro Tebe smrtící zbraň. Rychlost vystřelení airbagu je v setinách sekundy, který Tě v další sekundě zabije.
A teď nejhorší varianta. Jsi připoután, máš airbag, ale máš za sebou kamaráda na zadním sedadle, který nemá pás.
Při čelním nárazu se na Tvoji hlavovou opěrku řítí cca 5 tun dynamické hmoty (80 kg x zrychlení 6 g). které Ti během maximálně 3 desetin sekuny zláme vaz.
A věřte mi, že vím o čem mluvím.
33 let u hasičů.
(Pokud mi ADMIN poradí jak vložit PPS soubor rád se s Vámi podělím o informace)
A proto - používejte všechny dostupné bezpečnostní prvky ve vozidle a nepřipusťte, aby někdo v autě nebyl připoután. Jde i o Váš život.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No, Felotrone, nezlob se na me, ale auta se kradou jen tak? Auta se, co ja vim, vykradaj jen tak, ale krast se chodi na jisto...nedovedu si predstavit, ze bych byl zlodej, rano vstal, sel ekam do ulic a rikal si TAK, CO DNESKA UKRADNU, TAHLE OKTAVKA MA ZABEZPECENI,TAK RADSI UKRADNU STODVACU...jinak airbag samozrejme ano, pripoutat se je povinnost a k tomu Ti dopomahej airbag:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Hardcam píše:No, Felotrone, nezlob se na me, ale auta se kradou jen tak? Auta se, co ja vim, vykradaj jen tak, ale krast se chodi na jisto...nedovedu si predstavit, ze bych byl zlodej, rano vstal, sel ekam do ulic a rikal si TAK, CO DNESKA UKRADNU, TAHLE OKTAVKA MA ZABEZPECENI,TAK RADSI UKRADNU STODVACU...jinak airbag samozrejme ano, pripoutat se je povinnost a k tomu Ti dopomahej airbag:)
]

HA... no slabsi chvilka - spatne jsem se vyjadril! Ted jsem si to po sobe precetl a dve hodiny se budu aktivne stydet! Myslel jsem jakoze dve stejny auta vedle sebe, kdyz je nekdo potrebuje na dily a ta obednavka jakoze neco konkretni (motor, barva, vybava a buh vi co...).

Budu si muset napsat nejakou cvicnou slohovou praci ;-)

Snad me nenechas vykopnout z fora :)
Naposledy upravil(a) Felotron dne 03 led 2006, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Felotron

Re: airbag ... kecy

Příspěvek od Felotron »

Pro Josefa:

Za PPS budeme vdecni!

...jinak se jeste na ruzne nehodove obrzky muzete mrknout na http://nehody.motobanda.com/ ...mozna se to tu nekde psalo... tak se omlouvam, jestli to tupe opakju...

A k te horsi variante: Souhlas - delam to tak, ze nenastartuju, dokud se VSICHNI v aute nepripoutaji... Na poutani si lidi celkem zvykli (Airbagy) a vzadu si na to moc zvykat nechteji...

Jinak pridam priklad: Kamaradova sestra jela vzadu nepripoutana. Bylo naledi, jeji otec to neubrzdil a JEN TUKNUL do auta pred sebou - skoda na autech do 20000Kc.... ALE... Sestra se bouchla hlavou do B sloupku a bylo to s ni celkem vazny. :-(
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No to se neboj, jen mi to prislo komicky:) a kdyz uz nekdo musi ukradnout auto za nejakym ucelem (treba se jen nekam dostat), vetsinou si vybere neco dost staryho a snadnyho...nemusis se stydet:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Hardcam píše:No to se neboj, jen mi to prislo komicky:) a kdyz uz nekdo musi ukradnout auto za nejakym ucelem (treba se jen nekam dostat), vetsinou si vybere neco dost staryho a snadnyho...nemusis se stydet:)
S ulevou v dusi dekuju! :)
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

ahoj, diky za nazory ohledne zabezpeceni.

Ja chci mit auto jen s Airbagema, skoda, ze je Hyundai nedela ve predu vypinaci. Tohle forum se venuje jinak a proto navrhuju diskuzi presunout do noveho vlakna.

ps. To by byla sranda, kdyz by airbag primackl zlodejum hlavu k sedacce
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Návštěvník

Airbag spolujezdce

Příspěvek od Návštěvník »

Dobry den,
na prvni pohled mi neni jasne, kde je schovany. Je schovany na prihradkou u spolujezdce? Jakym zpusobem se otevre? (mam na mysli prorazeni plastu)
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

Mam taky jeden zajímavej dotaz.
Proč mam nalepenej v kaslíku u spolujezdce Návod na obsluhu airbagu, když v autě žádnej nemam??
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Odpovědět

Zpět na „GETZ“