Jaké pneu jste dostali z výroby?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Jaké pneu jste dostali z výroby?

Příspěvek od jarko85 »

Aké ste dostali k i30 pneumatiky? Vraj sa dávajú Kumho, ja som dostal Hankook a všade ju testujú na Pirelli...
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Reklama
 

OldaRiha
*
Příspěvky: 21
Registrován: 15 čer 2008, 11:27
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OldaRiha »

Hankook R16 - 195*65
i 30 1,4 Comfort (vividblue)
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Aké gumy máte?

Příspěvek od zello »

jarko85 píše:Aké ste dostali k i30 pneumatiky? Vraj sa dávajú Kumho, ja som dostal Hankook a všade ju testujú na Pirelli...
ja mam tiez hankook optimo k415 ak sa nemylim. A co viem tak vsetky i 30-ky co sa testovali vo vsetkych moznych periodikach boli na pneu pirelli.
Ale to bolo podla mna robene len koli tomu aby tie auta mali lepsie vysledky pocas testov. Hankook nie je Pirelli a ani v teste by ta to asi az tak nezaujalo ak by niekto napisal ze testovane vozidlo bolo obute na pneu Hankook.

Islo o marketingove tahy.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aké gumy máte?

Příspěvek od Mexican »

zello píše:
jarko85 píše:Aké ste dostali k i30 pneumatiky? Vraj sa dávajú Kumho, ja som dostal Hankook a všade ju testujú na Pirelli...
ja mam tiez hankook optimo k415 ak sa nemylim. A co viem tak vsetky i 30-ky co sa testovali vo vsetkych moznych periodikach boli na pneu pirelli.
Ale to bolo podla mna robene len koli tomu aby tie auta mali lepsie vysledky pocas testov. Hankook nie je Pirelli a ani v teste by ta to asi az tak nezaujalo ak by niekto napisal ze testovane vozidlo bolo obute na pneu Hankook.

Islo o marketingove tahy.
ja som na Hankook Optimo K415 najazdil na Ford Fiesta (obute od vyroby) cca 15 000km a musim povedat ze su vyrazne lepsie ako Pirelli P6000.. neubudaju tolko, nepiskaju v zakrutach.. takze by som to ako nejake negativum nevnimal. Vela nazorov na Kumho hovori ze nue su moc kvalitne, ze z korejskych plastov je lepsie dat prednost prave Hankooku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Příspěvek od jarko85 »

Ja som s tými Hankookmi spokojný..., známy má k novému ceedu nejaké Micheliny a sú omnoho hlučnejšie a pisklavejšie ako moje Hankooky...uvidíme ešte aká bude výdrž...
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Aké gumy máte?

Příspěvek od bushman »

jarko85 píše:Aké ste dostali k i30 pneumatiky? Vraj sa dávajú Kumho, ja som dostal Hankook a všade ju testujú na Pirelli...
Hankook 205/55 R16 zatial spokojnost, sem tam sa v nich opriem do zakrut a bez akychkolvek pazvukov, drzia stopu. Uvidime ake budu neskôr az z nich viacej ubudne.
Inac videl som uz na rovnakej vybave aku mam aj pneu Kumho.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

Pani potreboval by som vediet ci nahodou niekto z Vas netusi ako funguje monitorovanie tlaku v pneumatikach na I30-ke. Chystam sa totiz kupovat plechace na zimu a zacinam mat z toho hrozu. Predajca mi moc nepomohol tak sa obraciam na uzivatelov. Mozno ma niekto s tym uz skusenosti.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Monitorovani tlaku v pneumatikach dle mych informaci funguje tak, ze cidla u kol sleduji jejich otacky a kdyz se nektere kolo otaci rychleji delsi dobu nez ostatni, tak je velka pravdepodobnost, ze je podhustene.
Takze disky muzes klidne pouzit plechove ;).
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

Jak to ze mate Hankooky? :evil: My jsme nafasovali KUMHO solus nebo jak. Prave potrebuju nejakyho dlouhodobejsiho uzivatele techto pneu, aby mi rekl nejaky postrehy. Mne totiz nepripadaji moc kvalitni
i30 1.4 + kn, 12/2007
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Taky máme Kumho, zatím bez problémů.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

mylys píše:Monitorovani tlaku v pneumatikach dle mych informaci funguje tak, ze cidla u kol sleduji jejich otacky a kdyz se nektere kolo otaci rychleji delsi dobu nez ostatni, tak je velka pravdepodobnost, ze je podhustene.
Takze disky muzes klidne pouzit plechove ;).
Mne zas bolo povedane, ze k monitorovaniu tlaku su potrebne ventilky v cene cca do 5000 Kc za sadu 4ks :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

Dire píše:
mylys píše:Monitorovani tlaku v pneumatikach dle mych informaci funguje tak, ze cidla u kol sleduji jejich otacky a kdyz se nektere kolo otaci rychleji delsi dobu nez ostatni, tak je velka pravdepodobnost, ze je podhustene.
Takze disky muzes klidne pouzit plechove ;).
Mne zas bolo povedane, ze k monitorovaniu tlaku su potrebne ventilky v cene cca do 5000 Kc za sadu 4ks :?
To je pravda. Specialne ventilky su nutne, teraz je ale otazka ci ich je mozne namontovat na akykolvek disk, alebo aj disk musi byt nejako upravenyprip. specialny typ na tieto ventilky?
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

zello píše: To je pravda. Specialne ventilky su nutne, teraz je ale otazka ci ich je mozne namontovat na akykolvek disk, alebo aj disk musi byt nejako upravenyprip. specialny typ na tieto ventilky?
Chcel som obycajne plechove disky na zimu a bolo mi povedane, ze vyhovuju lubovolne (podla TP) a k nim prave staci dokupit tieto ventilky. Pripadne pouzit plechove disky a obycajne ventilky a zimu pretrpiet s upozornenim na podhustene pneu ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

Dire píše:
zello píše: To je pravda. Specialne ventilky su nutne, teraz je ale otazka ci ich je mozne namontovat na akykolvek disk, alebo aj disk musi byt nejako upravenyprip. specialny typ na tieto ventilky?
Chcel som obycajne plechove disky na zimu a bolo mi povedane, ze vyhovuju lubovolne (podla TP) a k nim prave staci dokupit tieto ventilky. Pripadne pouzit plechove disky a obycajne ventilky a zimu pretrpiet s upozornenim na podhustene pneu ...

To je presne to co ma zaujima. Cize stacia obycajne disky vravis. A netusis akym sposobom este prebieha to upozornenenie na podhustene pneu?
Bude to iba svietit na pristrojovej doske alebo to ma aj nejake doprovodne zvukove podfarbenie? Zatial som nemal moznost to osobne vyskusat, budem musiet asi spustit jednu pneu :D

Este som rozmyslal ze by sa cely ten system mohol dat deaktivovat mozno. Len neviem ci to ide a ci by v servise boli ochotni to robit dva kret do roka.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

zello píše: To je presne to co ma zaujima. Cize stacia obycajne disky vravis. A netusis akym sposobom este prebieha to upozornenenie na podhustene pneu?
Bude to iba svietit na pristrojovej doske alebo to ma aj nejake doprovodne zvukove podfarbenie? Zatial som nemal moznost to osobne vyskusat, budem musiet asi spustit jednu pneu :D

Este som rozmyslal ze by sa cely ten system mohol dat deaktivovat mozno. Len neviem ci to ide a ci by v servise boli ochotni to robit dva kret do roka.
Podla prirucky sa iba modro rozviesti prislusne koleso na vyobrazeni auta na pristrojovej deske. Takze predpokladalam, ze v zime budu stale svietit 4 pneu, nic rusiveho to nie je ... Ziadne zvuky
Ci system kontroly ide deaktivovat, to neviem :(
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“