Kvalita Hyundai

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Vašýk

Kvalita Hyundai

Příspěvek od Vašýk »

Zdravím fandy Hyundai. Jsem majitelem vozu H. Sonata 2.0 GLS r.v. 2000. Mám vozdlo 1,5 roku. Je to slušně vybavené, pohodlné vozidlo s relativně výkonným motorem za relativně nízkou pořizovací cenou A HLAVNĚ S VELKÝM VNITŘNÍM PROSTOREM (proto jsem si nekoupil Octavii). Tímto výčet výhod končí. Negativa jsou: velká spotřeba, nízký kroutící moment, zastaralá konstrukce, cena náhradních dílů, kvalita zpracování (jedná se o detaily), rychlá ztráta ceny (v případě prodeje). Bohužel pověst značky Hyundai v Čechách je špatná a vozidlo které mám, ze mě obhájce Hyundai neudělalo. Pokud nebude vozidlo nějak zásadně stávkovat, tak si ho nechám (za kolik bych ho prodal?). Jinak má Sonata najeto. 150 000 km a já opravoval a vyměnil ( za 20 000 km) spojku (klouzala), zadní tlumiče (vytekly), přední ložisko (vůle), kladku stahování okna (prasklla), rozvodový řemen (preventivně). A co mě ještě čeká? Sonáta je velký a pohodlný kočár ale ty problémy mě trošku znechutily. Tak věřím že novější modely jsou dál a kvalitnější a doufám, že poruchy mého vozu jsou konečné a že mě Hyundai přesvědčí. :twisted:
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Vašýku,ale tohle Ti muže udělat jakkýkoliv auto a nemusí to být zrovna
Hyundai!! :o
To co jsi vyměnil nebo nechal vyměnit,tak vzhledem počtu najetých kilometrů se nemůžeš divit!! :shock:
Životnost spojky zhruba kolem 100 000km!
Životnost tlumičů zhruba 30 000km!!
Přední ložisko v náboji to se stává! :cry: To není žádná závada!
Udělat rozvody a nový rozvodový řemen POVINNOST!! :!:
To,že praskne kladka nebo na stahování,to se stane kort po zimě!
A za druhé koupil jsi si olítaný auto o který se nikdo nikdy nestaral!!! :!:
A nadávat můžeš akorát sám na sebe,že si se nechal napálit!!! :evil:
A prosím nesváděj to na Hyundai to bys Mě naštval! :twisted:
P.s:Jestli máš problémy tak od to jsme tady a vítej! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan.raffai@seznam.cz píše:Vašýku,ale tohle Ti muže udělat jakkýkoliv auto a nemusí to být zrovna
Hyundai!! :o
To co jsi vyměnil nebo nechal vyměnit,tak vzhledem počtu najetých kilometrů se nemůžeš divit!! :shock:
Životnost spojky zhruba kolem 100 000km!
Životnost tlumičů zhruba 30 000km!!
Přední ložisko v náboji to se stává! :cry: To není žádná závada!
Udělat rozvody a nový rozvodový řemen POVINNOST!! :!:
To,že praskne kladka nebo na stahování,to se stane kort po zimě!
A za druhé koupil jsi si olítaný auto o který se nikdo nikdy nestaral!!! :!:
A nadávat můžeš akorát sám na sebe,že si se nechal napálit!!! :evil:
A prosím nesváděj to na Hyundai to bys Mě naštval! :twisted:
P.s:Jestli máš problémy tak od to jsme tady a vítej! :wink:


Životnost tlumičů zhruba 30 000km???? proboha, ja je mam zadni origo po 120tis a pohoda a predni teda meneny v 96tis, nestras dal jsem za ty dva predni 5500,- :)
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Pokud kupuješ starší auto tak s tím musíš počítat a ruku na srdce v ttolika kilometrech je snad spojka,tlumiče atd normální ba naopak si myslím,že to vydrželo dost.U Opla zafiry tlumiče v 70 000 km a to je prý hodně,rozvody v 60 000 km dle výrobce a ostatní záleží kdo jak s čím zachází,kde jezdí atd. :!: :?: :idea: Jinak ať to slouží!!!
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pavel M píše:Pokud kupuješ starší auto tak s tím musíš počítat a ruku na srdce v ttolika kilometrech je snad spojka,tlumiče atd normální ba naopak si myslím,že to vydrželo dost.U Opla zafiry tlumiče v 70 000 km a to je prý hodně,rozvody v 60 000 km dle výrobce a ostatní záleží kdo jak s čím zachází,kde jezdí atd. :!: :?: :idea: Jinak ať to slouží!!!
Přesně tak! existuje tzv, plán údržby!!Většina lidí jezdí až dokonce dokud
auto se nerozpadne!! :cry: A pak když přijedou na opravu se všichni diví
jak je to drahé!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše:Vašýku,ale tohle Ti muže udělat jakkýkoliv auto a nemusí to být zrovna
Hyundai!! :o
To co jsi vyměnil nebo nechal vyměnit,tak vzhledem počtu najetých kilometrů se nemůžeš divit!! :shock:
Životnost spojky zhruba kolem 100 000km!
Životnost tlumičů zhruba 30 000km!!
Přední ložisko v náboji to se stává! :cry: To není žádná závada!
Udělat rozvody a nový rozvodový řemen POVINNOST!! :!:
To,že praskne kladka nebo na stahování,to se stane kort po zimě!
A za druhé koupil jsi si olítaný auto o který se nikdo nikdy nestaral!!! :!:
A nadávat můžeš akorát sám na sebe,že si se nechal napálit!!! :evil:
A prosím nesváděj to na Hyundai to bys Mě naštval! :twisted:
P.s:Jestli máš problémy tak od to jsme tady a vítej! :wink:
Neznamená,že nejsou vyteklé,že fungují dobře!!
Zmáčkni pořádně zadek a pak Mi řekni co to auto udělalo!Musíš Mi to
přesně popsat,uvidíš,zkus to! :wink:



Životnost tlumičů zhruba 30 000km???? proboha, ja je mam zadni origo po 120tis a pohoda a predni teda meneny v 96tis, nestras dal jsem za ty dva predni 5500,- :)
No ty zadní tlumiče se 120 000km za sebou asi moc v pohodě nebudou!!
Zadek se vlní a na nerovnostech Tě to nakopává do zadku! :!:
Mě neoblafneš! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Moje tlumice maj 116tis. km a stale v pohode...to, co Vasyku popisujes, by se Ti stalo i u Octavky...ale podle toho, co pises, se Ti asi zadny auto nezavdeci...vyjma na ty technicky vlastnosti, ten motor by mohl byt pruznejsi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

PRESUNOUT DO POKECU:::HMMM?????
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
chamomila
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 lis 2005, 22:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chamomila »

Musim se zastat "H". Mel jsem Sonatu 2.0 1997. Velmi prijemne auto. Samozrejme loziska odchazi, ale to vzdy a vsude. Prostor obrovsky, pohodli velike. Spotreba skutecne trochu vetsi. Resil jsem to prestavbou na LPG. Drive jsem mel Lantru, dnes Matrix. Kdysi drive Opel, sice pouze kratce, ale uz nikdy vice. Samozrejme musime byt rozumni a srovnavat srovnatelne. Zaver: V dane tride a za ty penize je to velmi slusne.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
black_sheep píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše:Vašýku,ale tohle Ti muže udělat jakkýkoliv auto a nemusí to být zrovna
Hyundai!! :o
To co jsi vyměnil nebo nechal vyměnit,tak vzhledem počtu najetých kilometrů se nemůžeš divit!! :shock:
Životnost spojky zhruba kolem 100 000km!
Životnost tlumičů zhruba 30 000km!!
Přední ložisko v náboji to se stává! :cry: To není žádná závada!
Udělat rozvody a nový rozvodový řemen POVINNOST!! :!:
To,že praskne kladka nebo na stahování,to se stane kort po zimě!
A za druhé koupil jsi si olítaný auto o který se nikdo nikdy nestaral!!! :!:
A nadávat můžeš akorát sám na sebe,že si se nechal napálit!!! :evil:
A prosím nesváděj to na Hyundai to bys Mě naštval! :twisted:
P.s:Jestli máš problémy tak od to jsme tady a vítej! :wink:
Neznamená,že nejsou vyteklé,že fungují dobře!!
Zmáčkni pořádně zadek a pak Mi řekni co to auto udělalo!Musíš Mi to
přesně popsat,uvidíš,zkus to! :wink:



Životnost tlumičů zhruba 30 000km???? proboha, ja je mam zadni origo po 120tis a pohoda a predni teda meneny v 96tis, nestras dal jsem za ty dva predni 5500,- :)
No ty zadní tlumiče se 120 000km za sebou asi moc v pohodě nebudou!!
Zadek se vlní a na nerovnostech Tě to nakopává do zadku! :!:
Mě neoblafneš! :wink:
pred dvema mesici test tlumicu - zadni 79% a kdyz rozhoupu auto, tak jednou - dvakrat a klid, tlumej vyborne, a netecou.. predni byli taky ok az na jeden kterej zacal tyct.. a to mam jeste snizeny to auto a v zatacce se muzu duvolit opravdu velmi, velmi hodne a auto to projede jako kdyby se nechumelilo a nechci ted jmenovat auta se kterejma jsme to porovnavali.. :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Blacku, klidne je sem napis...aspon se nad tema sunkama pobavim:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no voni to zrovna sunky nebyli :) kamarad co jel jako spolujezdec a ty zatacny zna moc dobre ze svoji felicie se sportovnim podvozkem tak rikal ze jet takhle tak uz je 100% na boude ve skarpe :)) opel corsa poskakoval jako kozel ze strany na stranu a octavie (podvozek golf 4) jela dost podobne obstojne, ale naklanela se a hvizdali ji gumy ze se fakt hodne bal ridic :) nerikam ze uz jsem nemel strach ze to nevezmu, ale scoupe si to jelo jak kdyby se nechumelilo.. :) takhle ale stejne clovek nepotrebuje litat, ani nechce radsi :) zminil jsem to ale jen kvuli tomu ze i po 120tisicich a 10 letech muze bejt podvozek jeste jako novej :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No...jsem to rikal, ze to budou sunky:) ale musim uznat, ze pred Scoupe smekam...a je skoda, ze jich potkavam tak malo...vlastne potkavam stale 2 a ty same kousky...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:No...jsem to rikal, ze to budou sunky:) ale musim uznat, ze pred Scoupe smekam...a je skoda, ze jich potkavam tak malo...vlastne potkavam stale 2 a ty same kousky...
no zase takovej mazec to neni, ale trebas podvozek ladil pro hyundai lotus, takze na tom neco bude :) vetsina postrada to turbo a ty co maj turbo zase postradaj spolehlivost :) meli tam davat tu 1.8 jako do lantry a trebas jeste s turbem.. no ale nic proti alpha enginu, na svuj objem je dobrej, jaka jina automobilka mela sportak s 1.5kou co takhle jezdil? :) krome hondy s CRX :)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hardcam píše:No...jsem to rikal, ze to budou sunky:) ale musim uznat, ze pred Scoupe smekam...a je skoda, ze jich potkavam tak malo...vlastne potkavam stale 2 a ty same kousky...
Jako nemaj špatný jízdní vlastnosti a pěkně umí říznout zatáčku ůplně v pohodě!!!Akorát mají trošičku nervozní ovládání!!To je jediná výtka co bych tomu řekl!!To řízení mělo vypadat trošičku jinak,ale jinak super!!
Hhhhhn,Hhhhhhhhhn!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“