Zkušenosti se Sonatou 2005

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od David PLEVA »

Jaké máte zkušenosti s tímto prodejcem?

Zajímá mě tento inzerát:
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... nt#carMenu
Naposledy upravil(a) David PLEVA dne 15 zář 2008, 12:39, celkem upraveno 1 x.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Auto Palace Butovice + obecně Sonata 2.4 AT

Příspěvek od LAX »

Zdravím všechny,

jsem zcela nový uživatel fóra. Zvažuji, požízení Sonaty 2005 2.4AT - třeba mezi Vás tedy časem zapadnu :-)

Zaujal mě stejný inzerát jako Davida, ale zajímají mě i obecné zkušenosti s provozem. Především spotřeba (takový ten reálný průměr) a subjektivní zkušenosti s dynamikou. (Pro srovnání nyní jezdím s O1 1.6/74KW. Tuším, že Hadrcam tu někde psal, že je to slabé, ale to může být tím, že předtím jezdil s něčím podstatně živějším. Pokud někdo jezdíte do autorizovaných servisů, kolik platíte za pravidelné servisní prohlídky?

Jinak Davide,
byl se spodívat na tu vínovou Sonatu o které jsi psal. Odradilo Tě něco, svezl ses?

Díky všem moc, L.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Palace Butovice + obecně Sonata 2.4 AT

Příspěvek od David PLEVA »

LAX píše:Zdravím všechny,

jsem zcela nový uživatel fóra. Zvažuji, požízení Sonaty 2005 2.4AT - třeba mezi Vás tedy časem zapadnu :-)

Zaujal mě stejný inzerát jako Davida, ale zajímají mě i obecné zkušenosti s provozem. Především spotřeba (takový ten reálný průměr) a subjektivní zkušenosti s dynamikou. (Pro srovnání nyní jezdím s O1 1.6/74KW. Tuším, že Hadrcam tu někde psal, že je to slabé, ale to může být tím, že předtím jezdil s něčím podstatně živějším. Pokud někdo jezdíte do autorizovaných servisů, kolik platíte za pravidelné servisní prohlídky?

Jinak Davide,
byl se spodívat na tu vínovou Sonatu o které jsi psal. Odradilo Tě něco, svezl ses?

Díky všem moc, L.
Po delší rozvaze s manželkou jsem nakonec volil manuální převodovku, manželka má z automatu strach. Jinak se mi tahle Sonata strašně líbí a kdybych se rozhodl pro automat, volil bych nejspíše právě tuhle. Jinak dle sdělení mého mechanika z opavského Hyundaie: Je to spolehlivé auto (Sonata 2.4) a pokud se o něho staráš, mělo by ti vydržet. Takže teď máme vyhlédnutou Sonatu v manuálu. Jinak na moji staré Sonatě jsem rovněž nechal dělat všechno v autorizovaném servisu. Jelikož jsem tam ale hodně věcí vyměnil (Kromě kastle a zadních pružin snad všechno :D ) tak jsem do ni investoval v průměru 15 000,- ročně. Jinak ti můžu Sonatu doporučit, já jsem ji měl jako auto na zkoušku a jinou značku bych si asi už nekoupil (poměr výkon/cena je nepřekonatelný).
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LAX »

Díky za odpověď,

pro mě je kromě komfortu právě manželka důvodem pro ten automat.

Sonata je pro mě srdeční záležitost (na pohled - praktickou zkušenost bohužel nemám). Od r. 2005 se mi hodně líbí (zvenku nemám výhrad, interiér je nádherný až od modelu 2009). Snažím se ale řešit i ty praktické otázky, abych následně nebyl rychle vyléčen se zamilovanosti :-).


L.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto Palace Butovice + obecně Sonata 2.4 AT

Příspěvek od David PLEVA »

LAX píše:Zdravím všechny,

jsem zcela nový uživatel fóra. Zvažuji, požízení Sonaty 2005 2.4AT - třeba mezi Vás tedy časem zapadnu :-)

Zaujal mě stejný inzerát jako Davida, ale zajímají mě i obecné zkušenosti s provozem. Především spotřeba (takový ten reálný průměr) a subjektivní zkušenosti s dynamikou. (Pro srovnání nyní jezdím s O1 1.6/74KW. Tuším, že Hadrcam tu někde psal, že je to slabé, ale to může být tím, že předtím jezdil s něčím podstatně živějším. Pokud někdo jezdíte do autorizovaných servisů, kolik platíte za pravidelné servisní prohlídky?

Jinak Davide,
byl se spodívat na tu vínovou Sonatu o které jsi psal. Odradilo Tě něco, svezl ses?

Díky všem moc, L.
Takže jsem již 14 dní majitelem Sonatky 2005 2.4i v manuálu, vínová metla, najeto 40 000km a jsem zatím velmi spokojen. Po městě zatím spotřeba 10,2 což na danou kubaturu považuji za velmi dobré. S dynamikou a rychlostí jsem spokojen nadprůměrně (Ten id..t s Audi A6 se na dálnici mohl pos..t, když jsem mu několikrát ukázal logo na víku kufru :D :D :D ). Teď jdu na výměnu oleje a pak mě ještě čekají svíčky a pal. filtr. Nevím jak ty, když sedneš z O1 do Sonaty, já jsem přesedlal z 96´do 04´a nepřekonatelný rozdíl.

Sám můžeš posoudit alespoň vizuální rozdíl

Tohle byla moje minulá Sonatka
Obrázek

A tady je moje nová
Obrázek
Naposledy upravil(a) David PLEVA dne 27 zář 2009, 17:16, celkem upraveno 1 x.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Ja osobne jsem byl prekvapen kdyz mi david pujcil jeho sonu na letisti na morave :)Ja osobne mam zkusenost z CRDi verzi. CRDi zere 7l+- 1-2desitinky. Max kdyz jsem jel jako blazen po dalnici 170+ tak zrala 8l.)
Jinak moc pohodlne a kdyz se to trochu doplni (AVIC-D3 s bluetooth)jeste folie a zrcatka s blinkrem a muze se to honosnosti postavit klidne neceho co je diametralne drazsi. Ale asi bych sel do manualu nez automatu. Je dost mozne ze ten automat bude radit do "pohodly" takze zadne zatahy nebudou. Hlavne ono benzinove auto nevypada ze by "tahalo a cpalo do sedacek" ale zrychluje postupne. Naftovka sice cpe do sedacek ale pak nic .-)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

Ja jsem presedlal z O1 74kW '99 do Sonaty 95kW '03 a rozdíl v dynamice ŽÁDNÝ. Musím uznat, že jsem čekal změnu k lepšímu, která se díky vyšší hmotnosti nekonala. Oktávka líp seděla, což je vcelku pochopitelné. Se Sonatou jsem, ač to možná z tohoto příspěvku nevypadá, moc spokojen, celkově je lepší než ta oktávka, i když v některých dílčích ohledech za ní zaostává. Obě auta byly manuály. Zpocatku mi Sonata prisla i linejsi nez oktavka, ale pak se to trochu zlepsilo (predchozi majitel byl 70lety pan) a ja si taky uvedomil, ze Sonata ma pri stejne rychlosti a stejnem prevodovem stupni o nekolikset ot./min. nizsi otazky. Tudiz je jasny, ze z napr. 2600ot/min to nebude akcelerovat stejne jako oktavka z 3000ot./min.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

Ahoj,
mám zkušenosti z babčou z 91 a nyní máme ve firmě novější z 03 v provedení 2,7i V6 s manuálem, nyní na LPG - auto je to výborné a jsem rád, že si ho občas pouze půjčuji ---- jinak bych asi měl dost potíže s hluchavkama a mým bodovým kontem.
Svezení pohodlné, dynymika výborná, dálnice a jedničky jsou to pravé pro ni. silnice 2 a 3 třídy zvládá pohodlně s přehledem, jen se musí styl přizpůsobit podvozku a využít větší dynamiky na rovinkách.
Prostor výborný v předu i vzadu snad jen s omezením těch nad 2 metry.
Např: oproti staršímu modelu C5 je vzadu o mnoho více místa.

Podle mě je to dobrá volba a po zkušenostech s automatem u Santa Fe bych ji bral také s automatickou převodovkou. S možností ruční volby rychlosti je to optimální varianta, kdy se můžu flákat a nechat řadit automat anebo je s malým omezením využít monosti ruční předvolby a trochu si zašpásovat ( jen ten meziplyn tam nenafixluju ).

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od LAX »

Ahojte,

tak jsem necelé tři týdny majitelem Sonaty 2005 2.4 AT - shodou okolností stejné barvy jako David (vínová met.). Časem snad nafotím i nějaké foto. Zatím spokojenost - musím to zaklepat :-). Ve srovnání s O1/74kW si je třeba zvyknout na jiné vnímání jízdy. Ze začátku jsem měl neustále pocit, že se strašně vleču a že dynamika není nic moc. Při pohledu na tachometr jsem ale zjístil, že jde o omyl - subjektivně se prostě zdá, že jedete mnohem pomaleji než ve skutečnosti, podobně je to s vnímáním zrychlení. S uspokojením jsem musel konstatovat, že hodnocení jízdních vlastností z nejrůznějších testů typu "......vůz neoplývá směrovou stabilitou a pod." jsou nesmysl. Naopak naprosto sedí, že vůz je určen spíše pro plynulý styl jizdy v pohodlíčku než na nějaké sportovní zápolení. Zatím jezdím prakticky výhradně po městě (i když jde o provoz po širokých cestách, kde lze jet prakticky plynule bez popojíždění) s průměrem 10,9 l. Když jsem jel z Prahy po D1 konstantně 140km/h byl jsem na průměru 10 l.

Mějte se, LAX.
Hyundai Sonata '05 2.4i AT Elegance
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od David PLEVA »

LAX píše:Ahojte,

tak jsem necelé tři týdny majitelem Sonaty 2005 2.4 AT - shodou okolností stejné barvy jako David (vínová met.). Časem snad nafotím i nějaké foto. Zatím spokojenost - musím to zaklepat :-). Ve srovnání s O1/74kW si je třeba zvyknout na jiné vnímání jízdy. Ze začátku jsem měl neustále pocit, že se strašně vleču a že dynamika není nic moc. Při pohledu na tachometr jsem ale zjístil, že jde o omyl - subjektivně se prostě zdá, že jedete mnohem pomaleji než ve skutečnosti, podobně je to s vnímáním zrychlení. S uspokojením jsem musel konstatovat, že hodnocení jízdních vlastností z nejrůznějších testů typu "......vůz neoplývá směrovou stabilitou a pod." jsou nesmysl. Naopak naprosto sedí, že vůz je určen spíše pro plynulý styl jizdy v pohodlíčku než na nějaké sportovní zápolení. Zatím jezdím prakticky výhradně po městě (i když jde o provoz po širokých cestách, kde lze jet prakticky plynule bez popojíždění) s průměrem 10,9 l. Když jsem jel z Prahy po D1 konstantně 140km/h byl jsem na průměru 10 l.

Mějte se, LAX.
Blahopřeji ti k pořízení Hyeny. Je to ta butovická, nebo jsi koupil v Praze nějakou jinou?
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od LAX »

Ano, jde o tu z Butovic. Byl jsem shodou okolností v Praze, tak jsem se stavil ji ohlédnout a projet.....další týden jsem si pro ni zajel.
Hyundai Sonata '05 2.4i AT Elegance
wenca
*
Příspěvky: 18
Registrován: 08 črc 2008, 20:08

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od wenca »

Někdo tu psal ,že octavia I generace líp seděla , já má zcela opačnou zkušenost octavce v zatáčkach ustřeloval zadek což v sonátě není tak hrozne a celkově i lepší jízdní vlastnosti . A na závěr tomu co píše rozdíl v dynamice žádný. Ted mám octávku II , TDI 77kW manželka Sonatu 102 kW , když si sedneš do sonaty tak máš pocit ,že tě to tolik nezatlačuje do sedadla , a v octavce máš pocit ,že jede jako raketa ,ale objektivně má sonata o 1,5 vteřiny lepší zrychlení , je to tím ,že sonata má nižší karoserii a řidič sedí více nakloněn dozadu proto na nej nepůsobí tolik odtředivá síla při zrychlení . Nenechte se zmást . Jednou jsem chtěl maželce ujet zrychlil jsem octávkou tak ,že měto zatlačilo do sedadla ,ale ona mně v pohodě dojela .
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od shwaara »

Ja porovnaval oktavku 1.6i 1999 74kWse Sonatou 2.0 2003 96kW. Za tim podvozkem si stojim. Ten byl o tridu, mozna o dve jinde. S tim vykonem souhlasim, ze je to pocitova zalezitost, oktavka byla hur utlumena, tak motor mel pri vytoceni mnohem sportovnejsi zvuk a pocitove lip tahl, ale papirove hodnoty jsou u Sonaty lepsi. A i velikost auta udela sve.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od Hardcam »

Tak co, Sonataci, jak se vam jezdi? Tu spotrebu vam zavidim:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti se Sonatou 2005

Příspěvek od LAX »

Ahojky,

můžu hodnotit pouze na základě relativně krátké (5 měsíců) zkušenosti. Musím to zaklepat, ale zatím opravdu spokojenost. Jezdím s dlouhodobým průměrem 10,6 l/100km a ten se prakticky nehýbe. Velkou část toho najezdím po městě, ale nejsou to vyložené zácpy a popojíždění. Samozřejmě se nelze vyhnout srovnání s předchozí O1 (6 let jsem jezdil s O1/1.6/74kw). Nutno ovšem říci, že vychází vesměs pozitivně ve prospěch Sonátky. Pohodlí, odhlučnění motoru, výkonová rezerva, prostornost jsou skutečně min. o třídu výše. Naopak horší mi přijde větší hluk od náprav při přejetí větších nerovnotí a také hluk od kamínků odlétávajících do podběhů.

Uvidíme co dále, teď se chystám na pravidelnou servisní prohlídku, tak jsem zvědav jak dopadnu (co se bude měnit a kolik to bude stát).
Jinak když už sem píšu, co si myslíte o výměně oleje v automatu? Prakticky není důvod, výměna je předepsána po 90 tis. km (mám najeto něco přes 60tis.). Nicméně říkám si..... nevím jak (styl) a na jaké vzdálenosti s tím jezdili předchozí majitelé, já jezdím denně poměrně krátké trasy (ráno 15km a odpoledne zpět)..............tak, že bych nechal olej vyměnit preventivně dříve. Máte s tím nějakou zkušenost? Má to smysl, nebo je ten interval 90tis s bohatou rezrervou v pohodě?

Zatím se mějte a podělte se také. LAX
Hyundai Sonata '05 2.4i AT Elegance
Odpovědět

Zpět na „SONATA“