těsnění pod olejovou vanu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

těsnění pod olejovou vanu

Příspěvek od TIR »

Nevíte někdo čím nahradit těsnění pod olejovou vanou, jestli je na to nějaký specialní silikon nebo tmel? Jinak nemáte někdo zkušenost se sundáním olejové vany? Jako jestli muže něco vypadnout nebo tak??? Kdyby někdo věděl, budu vděčnej............
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
Reklama
 

black_sheep

Re: těsnění pod olejovou vanu

Příspěvek od black_sheep »

TIR píše:Nevíte někdo čím nahradit těsnění pod olejovou vanou, jestli je na to nějaký specialní silikon nebo tmel? Jinak nemáte někdo zkušenost se sundáním olejové vany? Jako jestli muže něco vypadnout nebo tak??? Kdyby někdo věděl, budu vděčnej............
no nema tam co vypadnout, pokud mas klikovku celou :lol:

jen by to mozna chtelo vylejt olej.. :)
Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od TIR »

no ja budu olej měnit, tak že bych to udělal všechno najednou....
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
Felotron

Příspěvek od Felotron »

zalezi, jaky je tam tesneni - jetli korkovy, tak tam bude zaruvzdornej silikonovej tmel, jinac nevim...

A vypadnout by nic nemelo - leda tak kilo bordelu ;-)
Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od TIR »

no ja tam tedka mam silikon, obyč bílej....a ten prosakuje, tak se hodlám to opravit, takže tam dam taky nějakej silikon, známej radil jakejsi červenej silikon specialně na motory, tak snad v prodejně poraděj
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
Felotron

Příspěvek od Felotron »

no nevim jakou ma mit barvu, ale v kazdym servisu ti urcite poradi...
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

TIR píše:no ja tam tedka mam silikon, obyč bílej....a ten prosakuje, tak se hodlám to opravit, takže tam dam taky nějakej silikon, známej radil jakejsi červenej silikon specialně na motory, tak snad v prodejně poraděj
tak ten mi cumi pod hlavou, ten cervenej.. mirne to v jednom miste propousti, ale asi tak jako ze tam sahnu jednou za pul roku jemne hadrickem pac je to tam vlhky (2x1,5cm flek), takze pohoda asi..
Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od TIR »

to mě to kape docela dost, mam loužičku pod autem, nic moc teda.......
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
TIR píše:no ja tam tedka mam silikon, obyč bílej....a ten prosakuje, tak se hodlám to opravit, takže tam dam taky nějakej silikon, známej radil jakejsi červenej silikon specialně na motory, tak snad v prodejně poraděj
tak ten mi cumi pod hlavou, ten cervenej.. mirne to v jednom miste propousti, ale asi tak jako ze tam sahnu jednou za pul roku jemne hadrickem pac je to tam vlhky (2x1,5cm flek), takze pohoda asi..
Tak Tobě kouká červený silikon pod hlavou??? :shock:
Jak Ti tam může koukat něco červeného,když naše Scoupíčka mají plechová těsnění!!(mezi hlavou a blokem) :!:Teda motory G4EK,ty slabší
mají korkové takové to obyčejné!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

TIR píše:no ja tam tedka mam silikon, obyč bílej....a ten prosakuje, tak se hodlám to opravit, takže tam dam taky nějakej silikon, známej radil jakejsi červenej silikon specialně na motory, tak snad v prodejně poraděj
Kup červený silikon má větší výdrž na teploty a to je to tajemství!!
Bílý ten špatně udrží vodu na tož potom olej! :wink:
Vypustit olej,povolit šrouby,odstranit nečistoty a zbytky starého těsnění nebo silikonu,pořádně odmastit(doporučuji klasické ředlo-aceton!)
Nandat silikon na vanu a nechat tak 15minut zaschnout!!To je důležité!!
Nasadit vanu zpět prichytit a postupně dotahovat!!
A garantuji Ti,že až to bude někdy někdo sundavat ,tak aby si na to vzal
kladívko a majzlík aby to odsekal!!! :lol: :lol:
Bud ten červený silikon(jejich hodně těch značek,tak je ůplně jedno co použijěš)nebo Loctite je to modrý silikon a je hlavně na olejové vany! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

...asi tam bude aj po odelani te vany sitko od olej. cerpadla, tak ho taky vycisti...
Uživatelský avatar
Romcis
**
Příspěvky: 259
Registrován: 25 srp 2005, 20:45
Bydliště: Prysk village
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romcis »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
black_sheep píše:
TIR píše:no ja tam tedka mam silikon, obyč bílej....a ten prosakuje, tak se hodlám to opravit, takže tam dam taky nějakej silikon, známej radil jakejsi červenej silikon specialně na motory, tak snad v prodejně poraděj
tak ten mi cumi pod hlavou, ten cervenej.. mirne to v jednom miste propousti, ale asi tak jako ze tam sahnu jednou za pul roku jemne hadrickem pac je to tam vlhky (2x1,5cm flek), takze pohoda asi..
Tak Tobě kouká červený silikon pod hlavou??? :shock:
Jak Ti tam může koukat něco červeného,když naše Scoupíčka mají plechová těsnění!!(mezi hlavou a blokem) :!:Teda motory G4EK,ty slabší
mají korkové takové to obyčejné!! :wink:
Ona mu uz neslouzi hlava :D ale ta jeho... uz nevi ani ci je...pak se nediv hlava x viko ze to je to samy a cumi z toho cervenej sil. :D
Hyundai SCoupe - 1.5 12V ECFi 65kW 94' - KI Bright Aqua
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Romcis píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše:
black_sheep píše: tak ten mi cumi pod hlavou, ten cervenej.. mirne to v jednom miste propousti, ale asi tak jako ze tam sahnu jednou za pul roku jemne hadrickem pac je to tam vlhky (2x1,5cm flek), takze pohoda asi..
Tak Tobě kouká červený silikon pod hlavou??? :shock:
Jak Ti tam může koukat něco červeného,když naše Scoupíčka mají plechová těsnění!!(mezi hlavou a blokem) :!:Teda motory G4EK,ty slabší
mají korkové takové to obyčejné!! :wink:
Ona mu uz neslouzi hlava :D ale ta jeho... uz nevi ani ci je...pak se nediv hlava x viko ze to je to samy a cumi z toho cervenej sil. :D
no hlavne ze slouzi ta na valcich :D
http://mafioso.novybor.com/scoupe/4.jpg
vyhrabal jsem starou fotku kdyz jsem to kupoval, tady je to mirne videt :) neni to urcite mezi hlavou a valcem ale pod ventilovym vikem.. a zda se ze to tam napatlal predchozi maj. ty brdo, to bejvali casy kdyz jsem tam jeste mel tyhle zapi kabely.. 8)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
Romcis píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše: Tak Tobě kouká červený silikon pod hlavou??? :shock:
Jak Ti tam může koukat něco červeného,když naše Scoupíčka mají plechová těsnění!!(mezi hlavou a blokem) :!:Teda motory G4EK,ty slabší
mají korkové takové to obyčejné!! :wink:
Ona mu uz neslouzi hlava :D ale ta jeho... uz nevi ani ci je...pak se nediv hlava x viko ze to je to samy a cumi z toho cervenej sil. :D
no hlavne ze slouzi ta na valcich :D
http://mafioso.novybor.com/scoupe/4.jpg
vyhrabal jsem starou fotku kdyz jsem to kupoval, tady je to mirne videt :) neni to urcite mezi hlavou a valcem ale pod ventilovym vikem.. a zda se ze to tam napatlal predchozi maj. ty brdo, to bejvali casy kdyz jsem tam jeste mel tyhle zapi kabely.. 8)
Hmm!Motor máš taky pěknej,ale ten silikon Mě tam štve :twisted:
Když jsem koupil Mího Hundíka tak taky měl silikon idiot!!
Koupil jsem nové těsnění zn.Nipparts-400kč a padne jak ulitý! :wink:
Mimochodem,jak koukám na ty zapalovací kabely,tak mám ty samé akorát,že oranžové,ty jsem ted sehnal před vánocema!! :wink:
Budou mu moooc slušet! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
black_sheep píše:
Romcis píše: Ona mu uz neslouzi hlava :D ale ta jeho... uz nevi ani ci je...pak se nediv hlava x viko ze to je to samy a cumi z toho cervenej sil. :D
no hlavne ze slouzi ta na valcich :D
http://mafioso.novybor.com/scoupe/4.jpg
vyhrabal jsem starou fotku kdyz jsem to kupoval, tady je to mirne videt :) neni to urcite mezi hlavou a valcem ale pod ventilovym vikem.. a zda se ze to tam napatlal predchozi maj. ty brdo, to bejvali casy kdyz jsem tam jeste mel tyhle zapi kabely.. 8)
Hmm!Motor máš taky pěknej,ale ten silikon Mě tam štve :twisted:
Když jsem koupil Mího Hundíka tak taky měl silikon idiot!!
Koupil jsem nové těsnění zn.Nipparts-400kč a padne jak ulitý! :wink:
Mimochodem,jak koukám na ty zapalovací kabely,tak mám ty samé akorát,že oranžové,ty jsem ted sehnal před vánocema!! :wink:
Budou mu moooc slušet! :wink:
za kolik a kde? me uz to fakt stve jak mu to nepali :) mohl bys me doporucit nakou sadu? uz jsem z toho zoufalej.. :( jinak to tesneni je kupodivu ve skutecnosti min videt nez na fotkce, asi ten blesk to zvyraznil.. teda z blizka je to videt samozrejme, ale tahkle z dalky mi to tam ani nevadi :) no od ty doby se zmenil akorat rozdelovac a filtry, takze jedinej kterej je videt je palivovej, ten byl snad jeste origo jak byl vosoupanej :lol: nekdy ho chci nalestit, ale nejdriv na to musim koupit nakou lestenku, vstrikovaci jednotka, krokovej moturek jsou uz naky zapraseny a jarem to nejde dolu.. :)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“