couvaci senzory, stresni nosic, "zamlzena" svetla

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

couvaci senzory, stresni nosic, "zamlzena" svetla

Příspěvek od shwaara »

Zdravim ve spolek!
Tento tyden se mi povedlo koupit zanovni Sonatu 2.0 rv.2003, 69.000km, serviska, nebourana, ....... . Predtim jsem mel oktavku 99 a musim rict, ze Sonata je o neco pohodlnejsi (vzadu nesrovnatelne), ale zas ma min jisty podvozek, da se ale zvyknout. Toliko strucne dosavadni poznatky.
Mel bych ale nekolik dotazu, na nez jsem nenasel odpoved v manualu.
1) Jde dat na strechu rakev?
2) Auto ma parkovaci senzory. Nevim, jestli se davaly z vyroby, nebo byly dodatecne montovane (vzhledem k jejich cerne barve je to pravdepodobne). Da se nekde (kde?) nastavit vzdalenost upozornovani? Puvodni majitel, 70 lety pan, to mel nastaveno dost citlive, takze v Praze jsou takto nastevene senzory takrka k nicemu.
3) K autu jsem od puvodniho majitele dostal i plechovku barvy auta. Daji se tyto senzory natrit onou (zlatou) barvou, aniz by ztratily svou funkci?
4) Predni svetlomety jsou po stranach jakoby zamlzene. Nekde se to tu uz urcite resilo, ale nemohu dane tema najit, ackoli jsem prosel cely thread Sonata. Asi bude mit nejaky vymluvny nadpis jako napr. Potrebuju poradit... V autosalonu Hyundai nevedeli, cim to je. Da se s tim neco udelat? Pomuze napr. otreni zevnitr?
5) Jak casto vam na tomto modelu praskaji zarovky? Auto jsem koupil v utery a ve stredu jsem menil prvni zarovku H7, dnes druhou.... Je to normalni? Oktavka na zarovky jeden cas taky dost trpela, takze to zatim nijak neresim.

Dik za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: couvaci senzory, stresni nosic, "zamlzena" sve

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

shwaara píše:Zdravim ve spolek!
Tento tyden se mi povedlo koupit zanovni Sonatu 2.0 rv.2003, 69.000km, serviska, nebourana, ....... . Predtim jsem mel oktavku 99 a musim rict, ze Sonata je o neco pohodlnejsi (vzadu nesrovnatelne), ale zas ma min jisty podvozek, da se ale zvyknout. Toliko strucne dosavadni poznatky.
Mel bych ale nekolik dotazu, na nez jsem nenasel odpoved v manualu.
1) Jde dat na strechu rakev?
2) Auto ma parkovaci senzory. Nevim, jestli se davaly z vyroby, nebo byly dodatecne montovane (vzhledem k jejich cerne barve je to pravdepodobne). Da se nekde (kde?) nastavit vzdalenost upozornovani? Puvodni majitel, 70 lety pan, to mel nastaveno dost citlive, takze v Praze jsou takto nastevene senzory takrka k nicemu.
3) K autu jsem od puvodniho majitele dostal i plechovku barvy auta. Daji se tyto senzory natrit onou (zlatou) barvou, aniz by ztratily svou funkci?
4) Predni svetlomety jsou po stranach jakoby zamlzene. Nekde se to tu uz urcite resilo, ale nemohu dane tema najit, ackoli jsem prosel cely thread Sonata. Asi bude mit nejaky vymluvny nadpis jako napr. Potrebuju poradit... V autosalonu Hyundai nevedeli, cim to je. Da se s tim neco udelat? Pomuze napr. otreni zevnitr?
5) Jak casto vam na tomto modelu praskaji zarovky? Auto jsem koupil v utery a ve stredu jsem menil prvni zarovku H7, dnes druhou.... Je to normalni? Oktavka na zarovky jeden cas taky dost trpela, takze to zatim nijak neresim.

Dik za rady.
Vítej v rodině :D .
Na pár Tvých dotazů bych snad odpověď měl.
1) Rakev není nejmenší problém, stačí koupit ty správné příčníky, na mojí Sonátě se rakev něco navozila.
2) a 3) Začal bych tím, že bych zjistil kde bylo auto prodané jako nové. Originál senzory se do ČR nevozily. Dealer by měl dohledat co do auta namontoval a měl by to buď umět udělat nebo říct kdo by seřízení dokázal provést. A tam bys měl dostat i odpověď na otázku ohledně přebarvení senzorů (ale asi to nebude nejlepší nápad, když se to neudělalo rovnou).
4) Přijde na to, kde jsou "zamlžené" a jestli to má vliv na světelný výkon. Já je neměl zamlžené vůbec, ale v podstatě nesvítily :( . Vyzkoušeli jsme kde co, ale nakonec to řešil nákup nových světlometů a výměna.
5) V průměru mi vydrží žárovky v potkávačkách něco mezi 30.000 a 40.000 km, takže žádná tragédie.

Snad jsem Ti alespoň trochu pomohl. Přeji tisíce spokojených a bezpečných kilometrů.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

Mr HYUNDAI: Diky za privitani a kvalitni odpovedi na vetsinu dotazu.
1) Koukal jsem se na strechu a zatim u vsech aut jsem videl ve stresni liste dirky pro pridelani rakve. U Sonaty ne, proto me to zarazilo.
2) Svetla sviti vyborne, zamlzene jsou jen nad smerovkami, tudiz to asi nebudu nijak resit.
3) Auto bylo jako nove prodane tam, kde jsem ho ted kupoval, takze se poinformuju. Ta moznost me samozrejme napadla, ale mozna zbytecne jsem si ji nechal az jako posledni moznost.
4) Za chvili pojedu s autem po treti behem tri dnu z prace. To je kriticky moment, kdy jsem zatim pokazde zjistil, ze mi nefunguje H7. Doufam, ze dnes budou poprve po ceste z prace domu svitit obe :)
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David PLEVA »

Zamlžování světel jsem měl i u své Sonaty. Vytáhl jsem světlo na "vzduch", nechal celý den vyschnout, tam, kde by byla možnost průniku vlhkosti, jsem spoje přetmelil průhledným silikonem. 100% spkojenost s výsledkem práce.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

Parkovaci asistent + diskuse zde - https://www.astra-g.cz/parkovaci-asistent/
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

David: Cili jsi svetla demontoval? To mi za to vycisteni kousku nad blinkry nestoji. Ona ta svetla mozna nejsou ani tak zamlzena, jako spis lehce zanesenam tezko rict, co to je.
Milosh: Dik, za odkaz, jen si nejsem jist, ze mam stejny typ, pac jsem nikde nevidel displej. Jen to pipa kdesi od stredovyjo sloupku ridice. Ale prozkoumam to.

Diky vsem za ochotu. Dalsi velky plus Sonaty je jeji tichost na kvalitni silnici. Jako nevyhodu bych videl az prilis vysoky posez (niz to uz nejde).
Odpovědět

Zpět na „SONATA“