Svíčky?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Barin
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2008, 22:24

Svíčky?

Příspěvek od Barin »

Cau kluci
Mám kupecko uz asi dva roky a doted zadny problem nebyl. Asi dva mesice zpatky me zacalo auto mezi 2000 a 2500 otackama cukat. Cetl jsem nejake prispevky na toto tema kde je to vetsinou zduvodneno svickama. Boshky jsem nekupoval uz kvuli tomu, ze vubec cela znacka dela vsechno pro koncernove auta. Dal jsem tam densasky, ktere by meli byt dobre pro vsechny korejce a japonce, promeril kabely, procistil nadrz (palivovy filtr novy pred 3000km) a dela to furt :( . Nemeli jste nekdy podobny problem? Nevim cim to muze byt a nechtel bych zrovna menit dil po dilu nez to zjistim. S palivovou nadrzi to asi nebude co, tak ze by civka, anebo spatne vstrikovani paliva? Diky moc za jakoukoli radu nebo zkusenost.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

mně auto taky cukalo mezi 2000-2500, ale výměna svíček to vyřešila...Zkus preventivně prostříkat konektory na čidlech motoru, tím nic nezkazíš. Jinak by asi bylo dobrý zajet na diagnostiku...Může být zanešený vstřikovač.. Nebo nekvalitní palivo...Ono by neuškodilo natankovatj ednu nádrž nějakého 100oktanového benzínu, vyčistí to palivovou soustavu včetně vstřikovačů..Zkus, uvidíš...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Barin
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2008, 22:24

Příspěvek od Barin »

Ja uz jsem dvakrat za sebou daval carreru100 na OMV, na shellce vpower, taky jsem k tomu pridaval smesi na procisteni, ktere by, teda aspon podle navodu, meli procistit i vstrikovace a to nepomohlo. Proto si myslim ze palivovou soustavou to teoreticky nebude. Kdyz ti to cukalo, vynechavalo to nekdy treba i cca 0,5 vteriny? Jestli tak "dlouhe" vynechani muze zpusobovat neco na elektrice.
Hyundai coupe 1,6 16V r.v.98
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Příspěvek od Playgamer »

Ahoj hele mě o dělalo taky(asi od 1800-2100 ot.) ... a prostě bylo vidět že se to auto s těmahle svíčkama topí ... tak jsem se našrval ... koupil jsem tam denso iridium a mam pokoj :) stály sice 2 tisíce, ale motor jde mnohem lépe do otáček :)
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

podla mna s tymto problemom urcite chod na diagnostiku , mozu to byt fakt svieky ale nemusia ja som mal nieco podobne na accente a bol to nejaky snimac ktory trebalo vymenit a bolo vsetko v pohode
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

promeril kabely...jak? To jsou VN kabely, jestli jsi to nemeril 15kV tak nezjistis nic, ja bych to videl na svickovy kabely. Zkus potme mrknout jestli nekde nejiskrej
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry159 »

Voltmetrem ....nastav si měřák na odpor a nesmí mít víc jak 15kohm myslím větší odpor v těch ohmech si nejsem tak jistý...myslím K ohm velikost
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Barin píše:Ja uz jsem dvakrat za sebou daval carreru100 na OMV, na shellce vpower, taky jsem k tomu pridaval smesi na procisteni, ktere by, teda aspon podle navodu, meli procistit i vstrikovace a to nepomohlo. Proto si myslim ze palivovou soustavou to teoreticky nebude. Kdyz ti to cukalo, vynechavalo to nekdy treba i cca 0,5 vteriny? Jestli tak "dlouhe" vynechani muze zpusobovat neco na elektrice.

Klidně to vynechávalo i na 5s.... A zvukově bylo poznat, že pálí jen tři válce, výkon znatělně poklesl... Pak kolem 2500ot/min se najednou chytl a pak do 6500ot/min to jelo normálně..Totéž mi pak ale dělaly zase svíčkové kabely, i když ten jeden už nepáli prakticky vůbec, jelo to na tři válce pořád, i při 5000ot/min. Koupil jsem kabely od Nipparts a zas dobrý..
Pokud nevíš, jak tam ty kabely dlouho jsou, bylo by dobré je vyměnit.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

proste na to koukni v naprosty tme a uvidis, muzou to delat oni, mam s tim zkusenost
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Barin
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2008, 22:24

Příspěvek od Barin »

Ty kabely jsem meril ohmetrem a bylo vse v poho, dnes jsem to ale zkousel znovu asi tam bude problem. Kazdy zvlast jsem napichl a ony by vlastne meli vykazovat konstantni odpor (na nejkratsim me to namerilo 1.8, druhy 2.2 a nejdelsi nejvetsi odpor). Problem asi bude s jednim, u ktereho kdyz jsem s nim hybal a kroutil tak hodnotu odporu skokove menil tzn. ze bude uvnitr nejak poskozeny. Zkusim teda na to jeste mrknout potme, ale nevim jestli neco uvidim a zitra kdyz to stihnu tak koupim nove kabely a uvidim.
Hyundai coupe 1,6 16V r.v.98
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

nevim teda jak jiny, ja kupoval kabely Starline od autokelly, mel jsem od nich cvicne i tlumice a no problem. Nevidim duvod proc vrazet 1200 do kabelu, jejichz vyrobni cena je desitky korun.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

ryba píše:nevim teda jak jiny, ja kupoval kabely Starline od autokelly, mel jsem od nich cvicne i tlumice a no problem. Nevidim duvod proc vrazet 1200 do kabelu, jejichz vyrobni cena je desitky korun.
No ver ze nektery auta s nima maji problemy,napr. Koralek si je tam koupil a auto hazelo chybu ze spatne paly,dali se orig. a klid!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Barin
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2008, 22:24

Příspěvek od Barin »

Takze kabely jsem koupil nove, Nippartsi za skoro 1300kc, jenom abych mel vetsi osobni "jistotu" a zjistil jsem ze tema to nebylo. Dela to stale a kdyz jsem se byl ptat v hyundai na diagnostiku tak me rekli ze napichnout se to muze, ale ze nezaruci ze neco zjisti. Nemeli by jste prosim jeste nejaky navrch nebo napad co bych mel vyzkouset driv?
Hyundai coupe 1,6 16V r.v.98
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Barin píše:Takze kabely jsem koupil nove, Nippartsi za skoro 1300kc, jenom abych mel vetsi osobni "jistotu" a zjistil jsem ze tema to nebylo. Dela to stale a kdyz jsem se byl ptat v hyundai na diagnostiku tak me rekli ze napichnout se to muze, ale ze nezaruci ze neco zjisti. Nemeli by jste prosim jeste nejaky navrch nebo napad co bych mel vyzkouset driv?
kdyz nic nezjisti = nesplni ukol = nic neplat! tak to bylo vzdycky kdyz jsem nekde byl. ani se nikdo nebranil a v origo servisu, to ani nijak zle nebrali. jen to fakt musis podat ze jejich ukol je najit zavadu, kdyz jsem prijel s tim at mi udelaj diagnostiku, tak jsem platil, protoze ukol vlastne splnili, ja jim nerekl ze maj neco hledat, tak to brali jako kontrolu.. divny, ale je to tak
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Barin
Příspěvky: 7
Registrován: 23 črc 2008, 22:24

Příspěvek od Barin »

Takze dnes jsem byl dopoledne na diagnostice a ukazalo se ze mam spatny snimac polohy skrtici klapky. Kabely jsem teda kupoval asi zbytecne, ale neva, aspon vim ze jsou nove. Takze ted koupit novy snimac a uvidime jak se jizda zmeni.
Hyundai coupe 1,6 16V r.v.98
Odpovědět

Zpět na „COUPE“