Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
b_are
Příspěvky: 4
Registrován: 10 srp 2008, 22:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od b_are »

Zdravim, mam Lantru nove, pri akcelerovani tahne vyrazne doleva a pri vyssich rychlostech (treba 160 -180) se tezko udrzi napr v zatacce, volant musim drzet obema rukama uz od 130km, celkove auto blbe sedi na ceste pri vysokych rychlostech, jinak supr kara :), any ideas? :( :idea:
Hyundai Lantra 1.6 GLS 16V 1998
Reklama
 

Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Stabilizátory ?
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
b_are
Příspěvky: 4
Registrován: 10 srp 2008, 22:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od b_are »

A co geometrie pripadne? Není to zase tak ze by auto litalo v zatacce ci naklanelo se nejak, kazdopadne pri pravotocive zatacce se s nim peru :D kam ze budem zatacet, Lantra chce ke krajnici v rychlym pruhu na dalnici a ja zatacet doprava :D
A kdyztak cena opravy stabilizatoru? resp. jeste je poznamka v technicky v lehkych zavadach - vidlice predni kolo... co je vidlice? rameno?
Hyundai Lantra 1.6 GLS 16V 1998
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

A je bouraná ? Jestli nevíš tak vem baterku a zkoukni všechny plechy v rozích za blikrama, světlama, přepážky a tak. Důvod k reklamaci. To rameno je zezpoda u kola. Jestli má deformaci tak to může být ono, ale to by zase nebyla lehká závada...no i když...známej na STK dokáže divy co si budeme psát. Vem to do servisu ať se ti na to podívaj, dáš jim 100 Ká na pívo a oni to prolezou. Raději než se někde zabít a tady tohle stejně nevyřešíš :wink:
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

pokud nejsou nějak hnutá ramena nebo ohnutá řídící tyč, pak máš jen rozhozenou geometrii. Pak to taky může dělat stále přibrzděné jedno kolo..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Mě to táhlo doleva,když jsem měl sjeté pneumatiky.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jo, nejdřív si přeměř tlak na pneumatikách. Jedno přehuštěný nebo podhuštěný kolo to může dělat taky...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od Dufy »

Stara tema, ale zalozit koli tomu novu asi neni ono... Mam Lantru J1tku '95 a taha mi do lava pri zrychlovani, pri brzdeni motorom zas doprava... rovno ide ked idem konstantnou rychlostou... alebo s vytlacenou spojkou alebo v neutrale. Minule som sa zo srandy skusal takto preradovat medzi pruhmi na dialnici :D Co to moze byt? mechanik mi menil spojku a vravel ze jeden homokineticky klb mam vraj pred koncom zivotnosti... (nepamatam sa ktory... teraz som si neni ani isty ci to bol homokinetak :D) Jo a vibruje mi motor pri zrychlovani nad 80kmh, moze to byt s tym spojene? (to vibrovanie bolo uz pred tym ako zacalo tahat do stran). geometria je v poriadku, pneumatiky su nahustene rovnako, brzdy brzdia dovnako, opotrebenie pneu je rovnake. mam vycentrovane kolesa (vibracie to nesposobuje). kazdopadne co to je podla vas? a vopred dakujem za rady :)
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od mirpie »

no, nevím............

zkontroloval bych vůle na čepech, na ramenech, táhlech stabilizátoru. Zase pokud si přešel přes geometrii, čepy musí být ok. Homokloub to být může, ale nemusí. Sice jsem moc neporadil, ale na ten podvozek bych určitě kouknul, nejlíp někde na zvedáku a vše důkladně prolézt.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od Dufy »

no v nedelu pojdem do jamy a pozriem sa na to... je mozne ze ta geometria UZ nieje dobra :D
na jar som menil tlmice a daval som tam Kayaba... udajne (vsetci pisali) ze su tvrdsie ako z fabriky... je mozne ze koli tomu nieco odislo? netvrdim ze su zase super tvrde... neviem no...
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od Dufy »

tak a prezuval som na zimne pneu... a zistil som, prave predne kolesom sa mi myka ked som ho nasadil asi v rozptile +- 2-3 stupne v smere jazdy... co to moze byt? jedine co malo nejaku volu ked som mal dole koleso bola os co ide z prevodovky. homokineticky klb?
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od alarm »

aj keď nemám lantru... Ak ťa tahá do rozdielnych strán pri brzdení a akcelerácii, skontroloval by som zavesenie ramien-silenbloky ramien.
Nad jamu...alebo pajser medzi rameno a nápravnicu, alebo zaraď rychlosť a niekto nech ti rozhúpe auto.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lantra combi pri akceleraci tahne doleva

Příspěvek od Dufy »

rozhupe auto? a co mam pri tom sledovat? zo strany na stranu predpokladam ze... jedine co vidno ze nieje v poriadku je to prave koleso.. .ked ho chytim ako keby som ho siel stiahnut zo srobov a tak s nim zacnem mykat zo strany na stranu tak sa hybe... dost... ma to proste volu... druha strana je ako pribetonovana. a to sa s nim da hybat aj ked je auto na kolesach, nie len na hevery
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“