Rachot od turba

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Rachot od turba

Příspěvek od zulyk »

uz je zrazu nove turbo?
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: Rachot od turba

Příspěvek od helou »

Dajte detaily nech si idem aj ja vymenit.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Uživatelský avatar
Alan98
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2019, 19:25
Bydliště: Brno

Re: Rachot od turba

Příspěvek od Alan98 »

Chaosrx píše: 05 pro 2019, 16:09 Tak jsem byl v servise a mám nové nahradove turbo (novou verzi). V servise o problému věděli a žádali rovnou zaslání nové verze. Po výměně problémy úplně vymizely, snad to tak už zůstane. :)
Ahoj,

prosím o nějaké další informace ohledně vyměněného turba.
Problémy s rachotem jsou pryč? Máš k té nové verzi nějaké další info?

Díky.
naspir
Příspěvky: 5
Registrován: 05 led 2020, 17:04

Re: Rachot od turba

Příspěvek od naspir »

Nemá někdo video nebo nějaký záznam s tím, co mu to turbo dělalo? Mám pocit, že to má taky divný zvuk. Mám 1.0 trojválec turbo motor. Nevím, jestli si to vsugerovávám, nebo to tak opravdu je. Ten zvuk mi připomíná nějaké sportovní auto, ale vse odpovídá vašim popisum.

Diky
pavlosi
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2020, 17:24

Re: Rachot od turba

Příspěvek od pavlosi »

Chaosrx píše: 05 pro 2019, 16:09 Tak jsem byl v servise a mám nové nahradove turbo (novou verzi). V servise o problému věděli a žádali rovnou zaslání nové verze. Po výměně problémy úplně vymizely, snad to tak už zůstane. :)
Můžeš prosím napsat kde ti to vyměnili? Díky moc. Já už se objednal na opravu, s tím že oni nic nevědí a že budou jednat s Prahou. 😄 Vtipné
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Rachot od turba

Příspěvek od dibarbora »

Inovovaná verzia turba zatiaľ nie je ale už by sa mala dostávať na svet. Pár dní dozadu som konzultoval drnčiacu reguláciu obtoku turba so servisom vzhľadom na končiacu 2r záruku. Dostal som info, že riešenie na to zatiaľ oznámené nemali, takže by auto prijali na servis a problém testovali a konzultovali s importom.... čo som v tom čase odmietol, keďže auto potrebujem, že sa ešte ozvem.
Podotýkam, že pre servis nie som nový s týmto problémom a v rámci prvej prehliadky po 15tkm mi bez akýchkoľvek problémov vymenili aktuátor (výsledok nula nula nič.. nepomohlo - už som to tu aj spomínal). V čase výmeny mi technik vravel, že import výmeny prestáva schvaľovať, keďže účinok opravy bol žiadny - považovali to za vlastnosť.
Dnešný telefonát má príjemne prekvapil, chcel som sa objednať s autom na spomínané testovanie a riešenie problému s drčaním regulácie turba, technik ma rovno zastavil a povedal, že aby som počkal, vraj už má info o chystanom riešení problému (meniť by mali celé turbo). Vzhľadom na procesy v rámci koncernu a importu odhadol dostupnosť riešenia na letné mesiace... tak uvidíme (či bude zvolávačka, alebo bude pre toho kto si vypýta.. to sa ešte nevie).
Nemám dôvod tejto informácii nedôvevrovať, keďže technik so mnou doteraz jednal vždy otvorene a nikdy mi nemotal medové motúzy okolo nosa. Na seriózne riešenie tohoto problému som sa ho v minulosti pýtal už pri dvoch prehliadkach, vždy s negatívnou odpoveďou..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Rachot od turba

Příspěvek od idam.i »

Bingo,držím palce nech to dopadne OK.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rachot od turba

Příspěvek od rychlyzadok »

To su prijemne spravy, ale bojim sa, ze to menit v ramci zvolavacky nebudu. Skor myslim, ze po tichu, kto s problemom pride. Usudzujem tak na zaklade pristupu k zakaznikovi, ktory doteraz vidim, aky je. Ale no... Snad sa budem pliest. Ono nove turbo po 3 rokoch nikdy nie je na zahodenie :) [-o< Ja ten problem mam, a da sa nasimulovat jednoducho.. Na neutrale preslapnut plyn a cvrlika to prvy krat 1200ot, druhy 2100ot a treti 3000ot :lol:
Akurat, si ma nastrasil s tymi 2 rokmi... To akoze na turbo je 2 roky zaruka? To mi nejak nevychadza :shock:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Rachot od turba

Příspěvek od dibarbora »

Tie dva roky boli odo mňa len poistka... záruka 3 až 5 rok je predsa len verejný prísľub výrobcu s xy možnými výnimkami. 2r zákonná záruka je vždy silnejší kaliber vo vyjednávaní..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Rachot od turba

Příspěvek od zulyk »

cvrlika to sice stale, ale na chod motora to nema vplyv...na druhej strane je tiez pravda, ze u auta za 20 litrov by to malo byt urobene pekne potichu...cize zatial cvrlikame.... no uvidime, kedy dojde to nove turbo...zatial take info nemam
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Rachot od turba

Příspěvek od rychlyzadok »

Mrkol som sa do manualu a 2r/40tis sa vstahuje na toto:
Capture111.PNG
Capture111.PNG (164.06 KiB) Zobrazeno 7833 x
Takze fajn... Dufam ze vyriesia turbo a rosenie svetiel (aj ked to rosenie pochybujem) a som happy jak 2 grepy :D :mrgreen:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Rachot od turba

Příspěvek od dibarbora »

Na tomto zozname výnimiek, ale aj vo všeobecnosti ma vždy irituje ukončenie zoznamu slovným spojením "a iné"....4 písmená a medzera s neuveriteľným potenciálom na špekulovanie..
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Rachot od turba

Příspěvek od petzl62 »

Přéésněěě ](*,) :idea:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
DanielP
*
Příspěvky: 43
Registrován: 18 zář 2016, 23:09

Re: Rachot od turba

Příspěvek od DanielP »

Zdravim,

ja mam take problem s turbem. Resp mam vlakno s popiskavanim. Nerachta mi jako vam, projev je zcela jiny.
Auto jsem kupoval loni v rijnu. Od te doby bylo 4x v servise. Ma najeto 4500Km. Beze srandy uz premyslim o odstoupeni od smlouvy.
Vymenili mi prevodovku kde byla z vyroby vadna.
Vymenili mi turbo ktere popiskavalo pri otocenim klicku (klapky a vse se da do pohybu kvuli kontrole) a nasledne pri pridani plynu vzdy na kratko popiskne. Vadu oznacili spatne hridelky v turbu a treni lopatek.
Po vymene celeho turba se mi uplne se stejnym projevem objevila zavada dnes znovu. Uz jsem volal do servisu a rovnou mi dali kontakt na reklamacni. Vypada to, ze cely ten problem s turbem u novych 1.4TGDI jim prerostl do slusneho pruseru.
Doufam, ze prijdou s konstruktivnim resenim, protoze abych co 1000Km jezdil do servisu na vymenu turba to odmitam. [-X
III.generace i30 Fastback 1.4T-GDi 103kW 2019 Style - navi. 6st.man
II.generace i30kombi 1.6 crdi 81kW 2014 Weekend (ex)
skillzthatkillz
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2019, 10:16

Re: Rachot od turba

Příspěvek od skillzthatkillz »

DanielP píše: 12 bře 2020, 09:05 Zdravim,

ja mam take problem s turbem. Resp mam vlakno s popiskavanim. Nerachta mi jako vam, projev je zcela jiny.
Auto jsem kupoval loni v rijnu. Od te doby bylo 4x v servise. Ma najeto 4500Km. Beze srandy uz premyslim o odstoupeni od smlouvy.
Vymenili mi prevodovku kde byla z vyroby vadna.


Mohu se zeptat, kde jste řešil tu převodovku? Mně v Brně řekli, že se jim to neprojevilo a pokud to bude dál zlobit mám znovu dojet. Samozřejmě, že 99% řazení je v pohodě ale pak mi 4 stupeň vyskočí sám od sebe třeba 2x po sobě... Takže hledání závady v servisu by bylo asi hodně na dlouho.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“