čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
JKL2
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2007, 21:41

Příspěvek od JKL2 »

Takže mne sa zase v októbri, myši pustili do zátky na nádržke chladiacej kvapaliny, tiež trochu do káblov k sviečkam , ale do tých len zahryzli. Tie moje im asi naštastie moc nechutili :lol: , ale zátka je obhryzená pekne dookola. Auto som mal odparkované v garáži. Odvtedy sú v garáži pasce, lepidlo na myši, otrava a o šesť myší menej.
Reklama
 

pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

Dnes som stal v robote a videl som, ze nejaka kuna nabehla na parkovisko tak som ju sledoval. Chodila okolo 3 aut, ocuchavala ich a potom prisla k mojmu, ocuchala a zrazu vosla do motora. Tak som tam nabehol a vyhnal som ju. Z toho vyplyva, ze tie 3 auta si nevsimala a do mojho hned nabehla, to znamena, ze im "chutia" HYUNDAIE. :!: :(
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
Uživatelský avatar
hubis
*
Příspěvky: 55
Registrován: 15 úno 2008, 14:35
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubis »

pexobb píše:Dnes som stal v robote a videl som, ze nejaka kuna nabehla na parkovisko tak som ju sledoval. Chodila okolo 3 aut, ocuchavala ich a potom prisla k mojmu, ocuchala a zrazu vosla do motora. Tak som tam nabehol a vyhnal som ju. Z toho vyplyva, ze tie 3 auta si nevsimala a do mojho hned nabehla, to znamena, ze im "chutia" HYUNDAIE. :!: :(
Promiň,ale opravdu mi tvůj příspěvek rozesmál :) Je to blbý, že žerou naše kabely, asi jsou s příchutí. O víkendu jsem dělal test. Vzal jsem dcery křečka Bobíka a přikládal ho ke kabelům.... a nic. Závěr: buď českým křečkům nechutnaí Hyundaiácký kabely, nevím jak u Vás ( to je potěšující, aspoň si můžeme škrtnout jeden živočišný druh ) nebo byl přežranej a nechtělo se mu hlodat kabely ( te potom v pr.... ) :D
Hyundai Accent 07/07
1.5 CRDi Elegance Gold beige ZLATUNA
Uživatelský avatar
Silva
**
Příspěvky: 149
Registrován: 08 led 2008, 15:16
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Silva »

:lol: :lol: no jo no možná, že by křečkovi chutnali kabely s nějaké škodovky :lol: :lol:
Accent 1.4 Dynamic - NATURAL GRAY
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Radar »

Dnes ráno z práce mi začalo nepravidelne poblikávať dobíjanie. Okamžite som s tým išiel do servisu vo Zvolene. Potom čo zistili že mi nejaký hlodavec prehryzol káblik vedúci do alternátora (cca 2 min) ma usadili, ponúkli kávou, dcérku ktorá bola so mnou ponúkli džúsom a hračkami. Pripadal som si ako v inom štáte keď mi po 20 min povedali že auto je skontrolované, opravené a pripravené na parkovisku na odjazd. Nuž nedalo mi opýtať sa koľko to bude stáť. Povedali: To je v poriadku, veľa ďalších km bez nehody.
To nepotrebuje snáď ani ďalší komentár.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Radar píše:Dnes ráno z práce mi začalo nepravidelne poblikávať dobíjanie. Okamžite som s tým išiel do servisu vo Zvolene. Potom čo zistili že mi nejaký hlodavec prehryzol káblik vedúci do alternátora (cca 2 min) ma usadili, ponúkli kávou, dcérku ktorá bola so mnou ponúkli džúsom a hračkami. Pripadal som si ako v inom štáte keď mi po 20 min povedali že auto je skontrolované, opravené a pripravené na parkovisku na odjazd. Nuž nedalo mi opýtať sa koľko to bude stáť. Povedali: To je v poriadku, veľa ďalších km bez nehody.
To nepotrebuje snáď ani ďalší komentár.
jj, parada.. mne curaci v Autostyl Brno (sorry za vyraz) menili hadicku a robili "diagnostiku" a skasli ma cenou cca 400 Kc
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Mne taky kdysi prekousalo neco hlodavyho zapalovaci kabliky, PUL ROKU STARY!!! Ja myslel ze men vomejou kdyz sem to zjistil... :cry: Uz nikdy nebudu parkovat blizko u popelnic :idea:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od SlavoRK »

Pridám svoju dnešnú skúsenosť so skurv.nými hlodavcami:

Dnes si tak veziem auto na výmenu prasklého nárazníku, cca po 2-3km začína auto cukať, bliká kontrolka motora, auto ťahá snáď na 2 válce, zastavujem, otváram kapotu a tam 2 káble k sviečkam nahryzené a odpálené.
Volám asistenčnú službu Uniqa, za 1/2 hodiny dorazila odťahovka. Do servisu je 70km ale musím tam tak či tak. Našťastie sme to ešte stihli 5 min pred koncom prac. doby- týmto ďakujem pracovníkom BOSauto Trutnov. V piatok.
Akurát som doplácal 1 000 Kč nad rámec hradený vrámci havarijného poistenia :cry:
Som zvedavý na ďalšie "milé" zážitky s Accentom- snáď už bude všetko OK [-o<
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od _miv_ »

hmmm dost neprijemna skusenost. viem o com vravis kazde rano kontrolujem koly s.urvenym hlodavcom motor. kto ma sleduje si musi potukavat po cele... ale co uz. mam uz skusenost s nahryzenou izolaciou na vodicoch lambda sondy. dokonca mam uz kupeny odpudzovac hlodavcov, ktory som nie schopny (malo volneho casu) namontovat, ale coskoro prihodim fotky... a skutocne moj accent pritahuje hlodavce. parkujem na 3 roznych miestach v roznych mestach vzdialenych kilometre a v noci na kazdom mieste mam nastevu v motore... najlepsie to vidno ked je aspon trosicka mokro... spina od kozusteka proste dobre vidno na ciernom kryte motora...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od Yurii »

Nojo teplíčko a mršky se chtěj ohřát :) Taky s tim mam zkušenosti, mrkchy sežraly 14 dní starý zapalovací kabely... sem myslel že mne jebne :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od SlavoRK »

A nemáte niekto skúsenosti s tým sprejom proti kunám ? 400ml za cca 200 Kč. Je to na niečo?
Tie ultrazvukové plašiče som niekde tiež videl, aj model s obnaženými vodičmi, kovovou destičkou, aby hlodavec dostal ránu, keď tam bude liezť...
Prekvapenie to pre mňa je preto, že tam stávam cca 2,5 roka (v práci) a až teraz sa tam nejaká ta mrcha vyskytla ...
Kontrolujem to tiež snáď raz za týždeň.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od _miv_ »

ja mam takuto vecicku...
http://www.conrad-international.com/MAR ... c%2fmd5%7d
kupil som to minuly rok ked conrad mal oficialne zastupenie v SK v bratislave. vcera som vyspekuloval kam to v ramci motora namontujem... uz to len spravit... dufam ze to bude ucinne. nad sprejom som tiez premyslal ale odradilo ma ze ucinok spreja je cca jeden az dva tyzdne...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od palčo »

SlavoRK píše:A nemáte niekto skúsenosti s tým sprejom proti kunám ? 400ml za cca 200 Kč. Je to na niečo?
Tie ultrazvukové plašiče som niekde tiež videl, aj model s obnaženými vodičmi, kovovou destičkou, aby hlodavec dostal ránu, keď tam bude liezť...
Prekvapenie to pre mňa je preto, že tam stávam cca 2,5 roka (v práci) a až teraz sa tam nejaká ta mrcha vyskytla ...
Kontrolujem to tiež snáď raz za týždeň.
Ja som si kúpil sprej pred dvomi rokmi, pred dovolenkou nastriekam káble, hadice,..gumové veci, aj pod autom. Zatiaľ som nemal problém. Klop, klop, klop. (Kupoval som to v ASTAX-e)
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od SlavoRK »

Ďakujem, skúsim ten sprej. Tá rušička musí byť tuším umiestnená tak, aby ultrazvuku nič nevadilo, netienilo, že ? Zatiaľ asi ten sprej ...
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: čo chutí hlodavcom aneb ako si pochutili na kábloch Hyundai

Příspěvek od _miv_ »

tak uz som to namontoval... tu davam zopar fotiek... plasicka hlodavcov...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

kablik je tahany pramio cez kapotu v strbine, potom popod falc blatniku a nasledne k baterii. Este ma caka rozlustit, ktory vodic je pre napajanie parkovacky. Napatie z tohto vodica bude signalom, ze ma rusicka byt vo vypnutom stave....
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“