vaše pneu a zkušenosti...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

mirpie píše:no je fakt, že jeli co jim to dalo, ale divný, že bez zapnutých majáků... Taky v každé zatáčce jsem se o ně místy i bál, jak se jim to naklánělo... :D . A v tý vesnici jim asi někdo zavolal, že levnější pivo maj jinde
:mrgreen: :lol:
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Tak a prubnul jsem nankangy už i na vodě, ten samý úsek co jsem jel rally styl na suchu a jsem mile překvapen. V místech kde to znám už jsem při takřka stejné nájezdové rychlosti byl připravenej na smyk a připraven kontrovat volantem, ale gumy překvapivě drží a drží a drží. A že dobře odvádí vodu je poznat ve zpětných zrcátkách. Doslova mlha. Pak jsem ještě testoval možnost aquaplaningu, bohužel možná trochu nebezpečně při předjíždění do kopce na trojku ve 140km/h, ale gumy opět podržely.

Jsem mile překvapen. Ty Nankangy mohu doporučit.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Airfan
*
Příspěvky: 41
Registrován: 04 črc 2007, 11:11

Příspěvek od Airfan »

Koukal jsem na ty Nankangy- dobrá cena, a doporučení zde také není k zahození. Ale nedělají 17/215/45 . No a dát tam 235 , či nižší profil 40. Nevím, asi by to byl problém. Já tam měl doposud Vredesteiny. Sice moc neubývali, ale v zatáčce nebyly nejjistější- párkrát jsem cítil, jak mi jede zadek .
Má někdo zkušenosti s Continentálkami? Nebo s Michelinkami? Ty můžu mít se slevou.
Tiburon 2.0 FX , model 2002 , Žatec , Most
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Airfan: Ja mam vyborny zkusenosti s Continental EcoContact 3. Hlavne na vode jsou vyborny.
A na Micheliny se zeptej Borka - to je velkej fanda tyhle znacky :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Nejde o to že by Borek byl velký fanda ale na rozdíl od většiny z nás to o čem mluví zkusil na vlastní kůži a nemá to z toho co se kde člověk dočte a to je cenější jak všechny testy a recenze co se kde najdou.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No to ja bych zas mohl psat neco podobneho o Kumhach. Ale myslim, ze by to zrovna na tomhle foru vzbudilo velkou vlnu odporu :D

PS: Ja to s tim Borkem myslel jako vtip. A ani moje zkusenosti s Conti nejsou zalozeny na cteni recenzi ve SM :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Míla001
*
Příspěvky: 95
Registrován: 18 říj 2007, 00:04
Bydliště: Roudnice n.Labem

Příspěvek od Míla001 »

Mám ContinentalSportContact2 a můžu s klidem doporučit sedí výborně a mám 205-55-16.
Coupe 2003,černá metla
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Koupil jsem Bridgestone Turanzy. S klidným svědomím můžu doporučit... Lepidlo hadr... jak na suchu tak na mokru... Ale hlavně... ten klid. Bravurisy hrály heavy metal Turanzy Rachmaninovu Rapsodii na téma Paganiniho... No more Barum...
EDIT>> Jo a rozměr 195x50xR15
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
Mildy
*
Příspěvky: 42
Registrován: 25 pro 2007, 17:30
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

pneu

Příspěvek od Mildy »

ja mám teda 17,a zatim jsem byl nejvic spokojeny s good year F1 235/40 ty mě dobře držely jak na suchu tak na vodě, potom jsem měl hankook evo 215/40a ty dobře sedi jak se prohřejou ale jen na suchu jsem spokojený a strašně rychle jsem je sjel..ted mám pirelli PNero Zero 215/40 a ty sedi tak akorat sice když projiždím nějaké zatačky tak mi zadek ujiždí ale je to tak akorat přetočit se stím určitě nepřetočim..
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Airfan píše:Koukal jsem na ty Nankangy- dobrá cena, a doporučení zde také není k zahození. Ale nedělají 17/215/45 .
Musíš se podívat na Nankang NS1 sport-ten rozměr,co píšeš je origo obutí Tiburona a v něm se dělají Nankang NS1(mají vyšší rychl.koef.-270km/h,oproti NS2-240km/h).NS1 můžu naprosto s klidem doporučit-budu-li k ní hodně přísný,musím napsat,že patří mezi nejlepší pneu,co jsem kdy na autech měl(včetně značkových :wink: ).Tady mám fotku,kde je vzorek Nankang NS1 vidět. Obrázek
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
dragunov87

TOYO

Příspěvek od dragunov87 »

Tak ja som kupil Toyo T1-R RF (205/50/R15) z nejlevnejsipneu.cz a zatial som s nimi spokojny. Vlastnosti dobre. Zatial maju najete asi 1000 km

inak na www stranke maju perfektny napis - dozivotní zaruka. Chcel by som vidiet toho kdo by jazdil do konca zivota na jednych pneu, hahahaha Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYO

Příspěvek od Borek »

dragunov87 píše:Tak ja som kupil Toyo T1-R RF (205/50/R15) z nejlevnejsipneu.cz a zatial som s nimi spokojny. Vlastnosti dobre.
Ty mám také odzkoušenéToyo proxes T1-R(i když v jiném rozměru)a souhlasím.Povedená pneu na suchu i mokru,i výhodný poměr ceny a jízd.vlastností(výdrž nemůžu hodnotit,protože jsem je zkoušel jen +-1000km na předku a stejnou vzdálenost najely v zadu)-mají podobný vzorek jako pneu co zkouším nyní-značky Fullrun HP199(patří k laciným pneu,zatím nemůžu definitivně hodnotit,protože teď na nich budu mít najeto 10000km na zadní nápravě a půjdou do předu.Jízdní vlastnosti a chování při "razantním"brzdění na suchu i mokru je velice slušné-sucho2,mokro 2-,ale kdo má rád v autě ticho,tak tyhle Fullrun nedoporučuji :( -za hluk jim dávám 4).
Mám už také nachystané pneu Goodride H800 a na ně jsem velice zvědavý,protože v rozměru 215/45R17 (rychl.index 270km/h),jsem je koupil za cenu 1300,-Kč/ks i s dopravou-jen poznamenám,že to jsou nové pneu,žádný protektor.Ta cena je tak nízká,že jsem na jejich chování opravdu hodně zvědavý 8) .Přátelé značkaři,než mě začnete kamenovat,že tohle a tamto byste si na auto určitě nedali,šetřit se nemá a podobně :roll:(mimochodem paradox je,že totálně nebezpečné pneu se všemi nejhoršími vlastnostmina mokru k neudržení,neustále korigovány elektronikou,byly ty nejdražší a nejznačkovější,co se vyráběly(zasvěcení vědí a se zastánci značky se nechci dohadovat :D ) .....nezkouším pneu z důvodu,že bych neměl pár tisíc na "značkovou" :lol: pneu(těch jsem už pár na autech odrbal),ale z důvodů,že mě pneu zajímají,zajímá mě i vyzkoušet značky které jsme tady dosud neznali a hlavně hledat a porovnávat jízd.vlastnosti/cena x značka/neznačka-rozdíly v pneu jsou opravdu obrovské.Nikoho na žádnou značku,typ nepřemlouvám,pouze pokud o to někdo stojí a ptá se mě přes SZ nebo tady veřejně,tak pokud dotyčnou pneu osobně znám,napíšu.U pneu můžu s klidem napsat,že víc než jinde platí,že výše ceny nebo značka,NEZNAMENÁ automaticky lepší kvalita. :wink: Držím se hesla-hledat,porovnávat a vybírat. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: TOYO

Příspěvek od MartasZ »

Borek píše:
dragunov87 píše:Tak ja som kupil Toyo T1-R RF (205/50/R15) z nejlevnejsipneu.cz a zatial som s nimi spokojny. Vlastnosti dobre.
Ty mám také odzkoušenéToyo proxes T1-R(i když v jiném rozměru)a souhlasím.Povedená pneu na suchu i mokru,i výhodný poměr ceny a jízd.vlastností(výdrž nemůžu hodnotit,protože jsem je zkoušel jen +-1000km na předku a stejnou vzdálenost najely v zadu)-mají podobný vzorek jako pneu co zkouším nyní-značky Fullrun HP199(patří k laciným pneu,zatím nemůžu definitivně hodnotit,protože teď na nich budu mít najeto 10000km na zadní nápravě a půjdou do předu.Jízdní vlastnosti a chování při "razantním"brzdění na suchu i mokru je velice slušné-sucho2,mokro 2-,ale kdo má rád v autě ticho,tak tyhle Fullrun nedoporučuji :( -za hluk jim dávám 4).
Mám už také nachystané pneu Goodride H800 a na ně jsem velice zvědavý,protože v rozměru 215/45R17 (rychl.index 270km/h),jsem je koupil za cenu 1300,-Kč/ks i s dopravou-jen poznamenám,že to jsou nové pneu,žádný protektor.Ta cena je tak nízká,že jsem na jejich chování opravdu hodně zvědavý 8) .Přátelé značkaři,než mě začnete kamenovat,že tohle a tamto byste si na auto určitě nedali,šetřit se nemá a podobně :roll:(mimochodem paradox je,že totálně nebezpečné pneu se všemi nejhoršími vlastnostmina mokru k neudržení,neustále korigovány elektronikou,byly ty nejdražší a nejznačkovější,co se vyráběly(zasvěcení vědí a se zastánci značky se nechci dohadovat :D ) .....nezkouším pneu z důvodu,že bych neměl pár tisíc na "značkovou" :lol: pneu(těch jsem už pár na autech odrbal),ale z důvodů,že mě pneu zajímají,zajímá mě i vyzkoušet značky které jsme tady dosud neznali a hlavně hledat a porovnávat jízd.vlastnosti/cena x značka/neznačka-rozdíly v pneu jsou opravdu obrovské.Nikoho na žádnou značku,typ nepřemlouvám,pouze pokud o to někdo stojí a ptá se mě přes SZ nebo tady veřejně,tak pokud dotyčnou pneu osobně znám,napíšu.U pneu můžu s klidem napsat,že víc než jinde platí,že výše ceny nebo značka,NEZNAMENÁ automaticky lepší kvalita. :wink: Držím se hesla-hledat,porovnávat a vybírat. :lol:
Já jen doufám že to nejsou DURUN GOODRIDE, páč minulej rok sem si s nima užil svoje.. byly taky nejlevnější a myslel sem, že se na nich zabiju.. tak opatrně, ať můžem zařádit na srazu ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Martasz,vím,byl jsem u toho,když jsi jezdil v Roudné s Hujerem a říkal,že zadek není stabilní.Co jsi s těmi pneu udělal?Tyhle nemají nápis Durun a i označení typu je jiné.Sám jsem na ně zvědav,ale už teď,kdy jsou ještě nenazuté,vím,že určitě nebudou horší než Michelin Pilot Sport(ty byly opravdu o život i při předpisové rychlosti,zvláště za mokra :evil: ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Borek píše:Martasz,vím,byl jsem u toho,když jsi jezdil v Roudné s Hujerem a říkal,že zadek není stabilní.Co jsi s těmi pneu udělal?Tyhle nemají nápis Durun a i označení typu je jiné.Sám jsem na ně zvědav,ale už teď,kdy jsou ještě nenazuté,vím,že určitě nebudou horší než Michelin Pilot Sport(ty byly opravdu o život i při předpisové rychlosti,zvláště za mokra :evil: ).
Tak snad budou v poho, ty moje byly na pohled supr, ale stačilo jen rukou zmáčknout bočnice, byly strašně měkký... no nakonec se mi je podařilo střelit :-) A teď jezdim ani nevim na čem, ale seděj suprově :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „COUPE“