Zavady / problemy / kvalita TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 197
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Příspěvek od Melda »

Dle popisované závady se domnívám, že o závadu vstřikovače nejde.(ta se projevuje jinak)Vsadil bych na ten nedostatek vzduchu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joe # 13
*
Příspěvky: 83
Registrován: 26 bře 2006, 12:59
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Joe # 13 »

Možná ta váha vzduchu???
FIN
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2008, 10:33

Příspěvek od FIN »

Mám 2,5 roku starého Tucsona. Když vytáhnu klíček ze zapalovánní při rozsvícených světlech, tak někdy se mi stane, že mi zůtanou svítit parkovačky. Stáva se to taky někomu?
facebok
*
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008, 19:16
Bydliště: Karlovarský Kraj

tucson

Příspěvek od facebok »

skontroloval bych vysokotlakou pumpu jestly neteče? máš to chiplý nebo ne?váha vzduchu tomu nevěřím!
Opel Calibra turbo 4X4
KTM 640
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

FIN píše:Mám 2,5 roku starého Tucsona. Když vytáhnu klíček ze zapalovánní při rozsvícených světlech, tak někdy se mi stane, že mi zůtanou svítit parkovačky. Stáva se to taky někomu?
To by mělo být v pořádku.Parkovačky by ti měly zhasnout,až když otevřeš dveře.Když vypneš jen zapalování,bez vystoupení z auta-bere se to tak,že jen krátkodobě parkuješ a proto zůstanou svítit parkovačky.Tak je to i u Tiburona. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

i u new accentu :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
FIN
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2008, 10:33

Příspěvek od FIN »

Borek píše:
FIN píše:Mám 2,5 roku starého Tucsona. Když vytáhnu klíček ze zapalovánní při rozsvícených světlech, tak někdy se mi stane, že mi zůtanou svítit parkovačky. Stáva se to taky někomu?
To by mělo být v pořádku.Parkovačky by ti měly zhasnout,až když otevřeš dveře.Když vypneš jen zapalování,bez vystoupení z auta-bere se to tak,že jen krátkodobě parkuješ a proto zůstanou svítit parkovačky.Tak je to i u Tiburona. :wink:
No jo ale mě to svítí i když klíčky vytáhnu a dveře zavřu. Tak jednou z dvaceti případů.
Almik
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2007, 17:43

Příspěvek od Almik »

Ne nemám udělaný chiptuning.
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Příspěvek od clay »

Upřesnění -
záleží na tom, které dveře rozumíš - je to vázáno na dveře řidiče.
Tedy chyba by byla, kdyby se parkovací světla nezhasla, pokud vypneš motor- pak vyjmeš klíčky a pak vystoupíš z vozu a zavřeš za sebou dveře - tedy dveře řidiče.
Mohou však nastat situace, kdy při parkování v úzkém porstoru vystupuješ dveřmi u spolujezdce, nebo vystoupíš a klíčky vyjímáš až po vyndání bagáže a to z místa spolujezdce - pak to nefunguje.

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 197
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Příspěvek od Melda »

Při opírání o loketní opěrku jsem tuto pomůcku v jedné její části zlomil.(plastová vanička)Tuto součástku samostatně nelze sehnat jedině celý hrb za cca 6 až 8 tis. Kč.Nastoupilo proto speciální lepidlo na plasty (ABS) a plechová podložka doma vyrobená na zmenšení průhybu této plastové součástky a zase se po opěrce válím.
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Melda píše:Při opírání o loketní opěrku jsem tuto pomůcku v jedné její části zlomil.(plastová vanička)Tuto součástku samostatně nelze sehnat jedině celý hrb za cca 6 až 8 tis. Kč.Nastoupilo proto speciální lepidlo na plasty (ABS) a plechová podložka doma vyrobená na zmenšení průhybu této plastové součástky a zase se po opěrce válím.
Mohol by si sem hodit 1-2 fotky , mne sa stalo asi to iste .-) diks!
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 197
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Příspěvek od Melda »

Omlouvám se za odstín barvy.Jiná v okamžiku realizace nebyla.Plech je o síle 1 mm.
http://i109.imagethrust.com/images/3UFt ... z-017.html
http://i105.imagethrust.com/images/3UFu ... z-018.html
ZBYWA
*
Příspěvky: 18
Registrován: 05 bře 2008, 16:15

Hyundai a České silnice

Příspěvek od ZBYWA »

Dobrý den chci všechny příznivce upozornit, že vozy značky Hyundai nepatří na České silnice . V mém případě TUCSON .Citují oficiální vyjádření Hyundai Motor CZ s.r.o. Z podkladu z měření geometrie na Vašem vozidle je zřejmé, že nepravidelné sjeté pneumatiky jsou způsobené právě rozjetím geometrie. Bohužel výrobce vozidel Hyundai neručí za nastavení geometrie v průbehu provozu. Vzhledemke ke STAVU VOZOVEK V ČESKÉ REPUBLICE muže být člověk SEBEVÍC OPATRNÝ a stejně k ROZHOZENÍ GEOMETRIE DOJDE. ... už jsem o mém problému psal na strance servis. dokud tito "odbornící nezačali vrtat v Tucsonu bylo všechno OK.
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Řekl bych, že to je obvyklý slint HMC, jak se z toho vivinit. Už z toho důvodu, že je TUCSON auto třídy SUV. Tím pádem by měl snést horší zacházení než osobák. A to včetně jízdy po horších silnicích.
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 197
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Příspěvek od Melda »

Nechal jsem seřídit geometrii na Tucsonu po ujetí 40 000 km,kdy bylo zřejmé,že se pneumatiky Bridgestone Turanza ER30 nepravidelně sjíždějí a končí jejich životnost.(PP více než LP a zadní na vnější hraně).Nebyl to servis Hyundai,ale speciální servis na geometrii.Dle záznamového protokolu a mého přímého pohledu pří seřizování byl špatný odklon na všech kolech,dělená sbíhavost na pr.předním kole a dělená sbíhavost na zadních kolech vpravo i vlevo.Seřízení netrvalo ani celou hodinu a stálo okolo 800 Kč.Jezdím převážně po silnicích v ČR a terénem projíždím pouze při vjíždění do garáže.(2x obrubník na chodníku 4 cm vysoký.)
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“