Moje pocity

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

mr.mates píše:Jo jsi dobrej, nam to trvalo cca 4 měsíce, než jsme si vybrali. A vítěz - i30.
Když to je láska na 1.pohled.Já před rokem zvažoval Kiu CEED,ale jak začal prodej i30 a já to viděl na vlastní oči,šel jsem do toho.Jen ty 3 měsíce se vlečou. Jen snad na okraj,barevné variace by mohly být lepší. Nakonec zvítězila modrá metalíza a elektrony k tomu. :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

Zvažoval som kúpu nového auta. Výber sa zúžil na troch kandidátov. Peugeot 308, Kia ceed, Hyundai i30. S peugeotom som včera absolvoval jazdu v motorizácii 1,6 88 kW a bol som sklamaný. Na môj vkus bolo lenivé. Kia ceed sa nepáči manželke pre konzervatívny dizajn. Prišli sme do salónu hyudaia, posadili sa do i30 a to rozhodlo. Ani jazda nebola potrebná a vedel som, že to bude moje ďalšie auta. Všade veľa miesta, krásny exteriér aj interiér. Tie sme poznali už s foto a aj podľa testov je i30 najlepšia kúpa v triede. Navyše aj manželka bola milo prekvapená a rozhodli sme sa. V pondelok idem podpísať objednávku na 1,4 classic + klíma ( teraz je akcia klíma zdarma ) vo farbe vivid blue. Moje terajšie auto peugeot 307 break berú na protihodnotu + doplatok. Sme nadšení, len to čakanie bude horšie. Auto je ešte u importéra v Slovinsku a bude to trvať cca 3-4 týždne...
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

vlado1979 píše:Zvažoval som kúpu nového auta. Výber sa zúžil na troch kandidátov. Peugeot 308, Kia ceed, Hyundai i30. S peugeotom som včera absolvoval jazdu v motorizácii 1,6 88 kW a bol som sklamaný. Na môj vkus bolo lenivé. Kia ceed sa nepáči manželke pre konzervatívny dizajn. Prišli sme do salónu hyudaia, posadili sa do i30 a to rozhodlo. Ani jazda nebola potrebná a vedel som, že to bude moje ďalšie auta. Všade veľa miesta, krásny exteriér aj interiér. Tie sme poznali už s foto a aj podľa testov je i30 najlepšia kúpa v triede. Navyše aj manželka bola milo prekvapená a rozhodli sme sa. V pondelok idem podpísať objednávku na 1,4 classic + klíma ( teraz je akcia klíma zdarma ) vo farbe vivid blue. Moje terajšie auto peugeot 307 break berú na protihodnotu + doplatok. Sme nadšení, len to čakanie bude horšie. Auto je ešte u importéra v Slovinsku a bude to trvať cca 3-4 týždne...
Tak gratulujem. A s tými 3-4 týždňami to tiež nemusí byť až také tragické.
Možno bude aj skôr.
Akurát tá akcia s tou klímou mi je veľmi podozrivá. Ja som behal po salónoch na jar a neviem to sice presne ale marí sa mi že vtedy vo výbave classic bola klíma v rámci štandardnej výbavy. Akurát že bola iba manuálna. A od comfortu bola automatická. Ale to len tak na okraj.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

zello píše:
vlado1979 píše:Zvažoval som kúpu nového auta. Výber sa zúžil na troch kandidátov. Peugeot 308, Kia ceed, Hyundai i30. S peugeotom som včera absolvoval jazdu v motorizácii 1,6 88 kW a bol som sklamaný. Na môj vkus bolo lenivé. Kia ceed sa nepáči manželke pre konzervatívny dizajn. Prišli sme do salónu hyudaia, posadili sa do i30 a to rozhodlo. Ani jazda nebola potrebná a vedel som, že to bude moje ďalšie auta. Všade veľa miesta, krásny exteriér aj interiér. Tie sme poznali už s foto a aj podľa testov je i30 najlepšia kúpa v triede. Navyše aj manželka bola milo prekvapená a rozhodli sme sa. V pondelok idem podpísať objednávku na 1,4 classic + klíma ( teraz je akcia klíma zdarma ) vo farbe vivid blue. Moje terajšie auto peugeot 307 break berú na protihodnotu + doplatok. Sme nadšení, len to čakanie bude horšie. Auto je ešte u importéra v Slovinsku a bude to trvať cca 3-4 týždne...
Tak gratulujem. A s tými 3-4 týždňami to tiež nemusí byť až také tragické.
Možno bude aj skôr.
Akurát tá akcia s tou klímou mi je veľmi podozrivá. Ja som behal po salónoch na jar a neviem to sice presne ale marí sa mi že vtedy vo výbave classic bola klíma v rámci štandardnej výbavy. Akurát že bola iba manuálna. A od comfortu bola automatická. Ale to len tak na okraj.
V klasiku byla vždy klima jen manuální a vždy jako příplatková výbava za 25.000kč, teď přes léto jí nepočítají a dávají jako dárek zdarma.
Všechny ostatní varianty měly v základu automatickou, tak nyní ji jen jako dávají zdarma ale ve skutečnosti odečítají 25.000kč z původní ceny.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

Ako píše Tom. Manuálna klíma bola za príplatok 30.000,- Sk a teraz je zdarma. Automatická klíma je až od verzie comfort, ale počul som, že s tou klímou je problém. Automat ešte asi treba doladiť...
V pondelok 21.7. som dal zálohu a o 4 týždne je i30 moja. Neviem sa dočkať, je to bomba auto
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Problém s automatickou klimatizací? Co máš na mysli? Jezdíme od května a vše se zdá v pořádku.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

Vlado neviem od koho si to pocul ze z automatickou klimou su problemy. Jazdim zatial iba mesiac aj daco a klima sa vzhladom na pocasie nezastavi skoro vobec ale tiez som nezachytil ze by mala mat nejake problemy.
A keby aj tak v ramci zaruky by to podla mna menili kus za kus.

Ved aj tak klima je asi v kazdom aute ta ista ide akurat len o ovladanie kompresora ci je auto alebo manualne.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

Už neviem kde presne som to zachytil, ale počul som od viacerých, že ani veľmi nezáleží na tom aká teplota sa tam nastaví ( akoby nastavenie teploty vôbec nebolo brané do úvahy ) a klíma buď naplno chladí, prípadne pri nastavení vyššej teploty príliš kúri. Tak neviem. Obdobný problém spojený a autoklímou riešili aj na fóre kie ceed.
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

vlado1979 píše:Už neviem kde presne som to zachytil, ale počul som od viacerých, že ani veľmi nezáleží na tom aká teplota sa tam nastaví ( akoby nastavenie teploty vôbec nebolo brané do úvahy ) a klíma buď naplno chladí, prípadne pri nastavení vyššej teploty príliš kúri. Tak neviem. Obdobný problém spojený a autoklímou riešili aj na fóre kie ceed.
Ja zvyknem vyuzivat prave tuto vyhodu automatickej klimy a zatial som si nic take nevsimol. Samozrejme ze ked je von 35 a niekto nastavi v aute teplotu na 18 stupnov tak to bude chladit ako zbesile, ale ked bolo napriklad vonku 30 a ja si nastavim 27 a stlacim auto tak po dosiahnuti teploty 27 v interieri klima rapidne uberie z vykonu a uz iba udrzuje teplotu.

Ale budem sledovat a ak by sa vyskytlo daco podobne ako opisujes urcite budem o tom na tomto fore informovat.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

Tak som sa dočkal. Nové auto je konečne doma. Včera som ho bol prevziať a je to super zvezenie.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

vlado1979 píše:Tak som sa dočkal. Nové auto je konečne doma. Včera som ho bol prevziať a je to super zvezenie.
Blahopřeju,mě to čeká příští týden.Stala se mi zajímavá věc,měl jsem objednán i30, 1,4,comfort, Vivid blue,ale vyklopil se kamion s autama a tak mi nabídli i30, 1,6, style, champaigne silver za stejnou cenu.Musel bych čekat další 4 měsíce,tak jsme to nevydrželi a vzali jsme to.Tak jsem zvědav.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

tatchwud píše:
vlado1979 píše:Tak som sa dočkal. Nové auto je konečne doma. Včera som ho bol prevziať a je to super zvezenie.
Blahopřeju,mě to čeká příští týden.Stala se mi zajímavá věc,měl jsem objednán i30, 1,4,comfort, Vivid blue,ale vyklopil se kamion s autama a tak mi nabídli i30, 1,6, style, champaigne silver za stejnou cenu.Musel bych čekat další 4 měsíce,tak jsme to nevydrželi a vzali jsme to.Tak jsem zvědav.
Champaigne silver je super farba. Vyberal som práve medzi ňou a vivid blue. Nakoľko blue bola u importéra a šampus nie, tak som zobral modrú.

Takže nakoniec máš za tú cenu lepšiu výbavu aj motor. Super. Určite budeš spokojný.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

Champaigne silver je super farba. Vyberal som práve medzi ňou a vivid blue. Nakoľko blue bola u importéra a šampus nie, tak som zobral modrú.

Takže nakoniec máš za tú cenu lepšiu výbavu aj motor. Super. Určite budeš spokojný.
No doufám,nemůžu se dočkati.Jen čekám asi trochu problém s detekcí tlaku pneumatik.Jsou tam nějaké spešl ventilky s čidlama,tak nevím,jak to bude s plecháčema a zimníma gumama.Asi to bude půl roku svítit,nebo musím koupit ty ventilky asi za 5tis.Jestli to ale zase načte počítač,no uvidíme. :roll:
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado1979 »

No doufám,nemůžu se dočkati.Jen čekám asi trochu problém s detekcí tlaku pneumatik.Jsou tam nějaké spešl ventilky s čidlama,tak nevím,jak to bude s plecháčema a zimníma gumama.Asi to bude půl roku svítit,nebo musím koupit ty ventilky asi za 5tis.Jestli to ale zase načte počítač,no uvidíme. :roll:[/quote]

Čítal som tom, zello písal. Možno to nebude také tragické. Tá dnešná technika. Priplácame si za daždové a parkovacie senzory, snímače tlaku v pneumatikách a neviem čo ešte a potom musíme riešiť opravy tejto "modernej" techniky, takže sú to ďalšie výdavky navyše. Však sem tam sa stane, že ten alebo onen senzor odéde ... Ale čo už, doba je taká.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatchwud »

vlado1979 píše:Čítal som tom, zello písal. Možno to nebude také tragické. Tá dnešná technika. Priplácame si za daždové a parkovacie senzory, snímače tlaku v pneumatikách a neviem čo ešte a potom musíme riešiť opravy tejto "modernej" techniky, takže sú to ďalšie výdavky navyše. Však sem tam sa stane, že ten alebo onen senzor odéde ... Ale čo už, doba je taká.
Jó,kde jsou ty časy,kdy jsme si hrávali se stavebnicí "Merkur".Jinak jsem nechtěl nikdy kožený sedačky a teď budu mít ve výbavě kombinaci kůže - látka,tak jsem taky tak trochu na rozpacích.No.uvidíme,třeba to bude dobrý...
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“