Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od ivan »

Steen píše:Zdravim všechny zde na foru. Mám Hyundai Lantra 1.5 GLSI, 63kw, 1994, modrá metalíza už 11 let a musím říct, že za tu dobu jsem s autem neměl sebemenší probém co se týká motoru, elektriky. Jen výměna náplní, brzdy, olej. Jednou to ale přijít muselo, popíšu, co se mi stalo. Ještě bych chtěl říct, že jsem tohle forum přečetl skoro celý, ale myslím si, že podobnou závadu tu ještě nikdo nepublikoval.
Asi před půl rokem jsem jel z práce domů a po 3 kilometrech mi zhasl vůz. Zkoušel jsem ho nastartovat a vždycky to chytlo, ale zachvilku zhaslo. Zkoušel jsem to párkrát, ale interval držení motoru se zkracoval, až to jenom točilo, ale už to nechytlo. Nechal jsem ho tam stát a šel domů pěšo. Večer jsem tam jel na kole a světe divse, chytlo nadrb a držel motor, tak jsem kolo rozebral a odjel. Pak asi 2 měsíce v pohodě, akorát se mi stalo jednou, že když bylo venku 35 stupňů a já zastavil na stopce, tak auto neudrželo volnoběh a chciplo. Hned jsem nastartoval ale musel jsem mít na křižovatce mírně nohu na plynu. Před měsícem a půl jsem jel do Tesca a jelikož jsem měl málo benzínu, tak jsem tam natankoval plnou a po ujetí asi 200 metrů to chcíplo a zase po natočení motoru to chvilku drželo,ale i když jsem přidal plyn, tak to chciplo. Myslel jsem si, že se bude odehrávat to samé, co před půl rokem, ale ouha, dojel jsem maximálně 2 kilometry a pak už jsem musel zavolat odtah. Ani na druhý den nevydržel volnoběh víc jak minutu, pak to zhasne a po třech pokusech to jenom točí. Odtáhnul jsem auto ke známému, protože jsem si to dával dohromady s palivovou soustavou, ale říkal, že to všechno prolezl a že závada musí být někde v elektrice. Odtáhli jsme auto k autoelektrikáři u kterého bylo asi měsíc, ale nepřišel na nic. Prý se nejde spojit s centrální jednotkou a že se stím ještě nesetkal. Odtáhl jsem auto k autoelektrikáři, co má orig. diagnostiku hyundai, že tam dřív dělal a potvrdil, že se nedá spojit s cetr. jednotkou. Zkoušel jsem to teď startovat a jenom to točí motorem.
To jsem se ale rozepsal, pomůže mi prosím někdo s tímto problémem?
Jsem z Olomouce, vím že v Nedvězí je vrakáč, ale ani nevím kolik by stála centr. jednotka a jestli by ji nezničil mechanik, jen co by ji namontoval.
Díky předem všem za pomoc
Ahoj pokud nejde připojit řídící jednotka na diagnostický přístroj z 99% vyjede hláška změna nebo chyba napájení diagnostické zásuvky ,bohužel :( pro Tebe je opravdu Ecu po smrti :evil:
Pokud máš známého nebo kamaráda se stejným motorem zkusit přehodit a máš 100%-ní jistotu nedávno jsem řešil shodou okolností dva případy :wink:
Řešení buď ji nechat zpravit bohužel ty ceny jsou zhruba od 5 000 do 10 000(pokud lze se do Ecu dostat) a nebo sehnat jinou z vrakoviště či z bouraného vozidla ale vzhledem,že za 2 táci jí určitě seženeš ta první možnost řešení odpadá :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Reklama
 

Zulu
*
Příspěvky: 58
Registrován: 15 čer 2008, 20:23

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Zulu »

Steen píše:Zdravim všechny zde na foru. Mám Hyundai Lantra 1.5 GLSI, 63kw, 1994, modrá metalíza už 11 let a musím říct, že za tu dobu jsem s autem neměl sebemenší probém co se týká motoru, elektriky. Jen výměna náplní, brzdy, olej. Jednou to ale přijít muselo, popíšu, co se mi stalo. Ještě bych chtěl říct, že jsem tohle forum přečetl skoro celý, ale myslím si, že podobnou závadu tu ještě nikdo nepublikoval.
Asi před půl rokem jsem jel z práce domů a po 3 kilometrech mi zhasl vůz. Zkoušel jsem ho nastartovat a vždycky to chytlo, ale zachvilku zhaslo. Zkoušel jsem to párkrát, ale interval držení motoru se zkracoval, až to jenom točilo, ale už to nechytlo. Nechal jsem ho tam stát a šel domů pěšo. Večer jsem tam jel na kole a světe divse, chytlo nadrb a držel motor, tak jsem kolo rozebral a odjel. Pak asi 2 měsíce v pohodě, akorát se mi stalo jednou, že když bylo venku 35 stupňů a já zastavil na stopce, tak auto neudrželo volnoběh a chciplo. Hned jsem nastartoval ale musel jsem mít na křižovatce mírně nohu na plynu. Před měsícem a půl jsem jel do Tesca a jelikož jsem měl málo benzínu, tak jsem tam natankoval plnou a po ujetí asi 200 metrů to chcíplo a zase po natočení motoru to chvilku drželo,ale i když jsem přidal plyn, tak to chciplo. Myslel jsem si, že se bude odehrávat to samé, co před půl rokem, ale ouha, dojel jsem maximálně 2 kilometry a pak už jsem musel zavolat odtah. Ani na druhý den nevydržel volnoběh víc jak minutu, pak to zhasne a po třech pokusech to jenom točí. Odtáhnul jsem auto ke známému, protože jsem si to dával dohromady s palivovou soustavou, ale říkal, že to všechno prolezl a že závada musí být někde v elektrice. Odtáhli jsme auto k autoelektrikáři u kterého bylo asi měsíc, ale nepřišel na nic. Prý se nejde spojit s centrální jednotkou a že se stím ještě nesetkal. Odtáhl jsem auto k autoelektrikáři, co má orig. diagnostiku hyundai, že tam dřív dělal a potvrdil, že se nedá spojit s cetr. jednotkou. Zkoušel jsem to teď startovat a jenom to točí motorem.
To jsem se ale rozepsal, pomůže mi prosím někdo s tímto problémem?
Jsem z Olomouce, vím že v Nedvězí je vrakáč, ale ani nevím kolik by stála centr. jednotka a jestli by ji nezničil mechanik, jen co by ji namontoval.
Díky předem všem za pomoc
toto mel kamos u 1,8ky ..... ta mu jela jenom kdyz byla zima a hnusne (jinak to delalo podobnou paseku) ...menilo se na ni skoro vse kromne termostatu.....ani v servisu nevedeli co tomu je .... a nakonec se proste zkusil vymenit termostat a svete div se auto jezdi doted :)
1,5 Glsi J1 92
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od ivan »

Zulu píše:
Steen píše:Zdravim všechny zde na foru. Mám Hyundai Lantra 1.5 GLSI, 63kw, 1994, modrá metalíza už 11 let a musím říct, že za tu dobu jsem s autem neměl sebemenší probém co se týká motoru, elektriky. Jen výměna náplní, brzdy, olej. Jednou to ale přijít muselo, popíšu, co se mi stalo. Ještě bych chtěl říct, že jsem tohle forum přečetl skoro celý, ale myslím si, že podobnou závadu tu ještě nikdo nepublikoval.
Asi před půl rokem jsem jel z práce domů a po 3 kilometrech mi zhasl vůz. Zkoušel jsem ho nastartovat a vždycky to chytlo, ale zachvilku zhaslo. Zkoušel jsem to párkrát, ale interval držení motoru se zkracoval, až to jenom točilo, ale už to nechytlo. Nechal jsem ho tam stát a šel domů pěšo. Večer jsem tam jel na kole a světe divse, chytlo nadrb a držel motor, tak jsem kolo rozebral a odjel. Pak asi 2 měsíce v pohodě, akorát se mi stalo jednou, že když bylo venku 35 stupňů a já zastavil na stopce, tak auto neudrželo volnoběh a chciplo. Hned jsem nastartoval ale musel jsem mít na křižovatce mírně nohu na plynu. Před měsícem a půl jsem jel do Tesca a jelikož jsem měl málo benzínu, tak jsem tam natankoval plnou a po ujetí asi 200 metrů to chcíplo a zase po natočení motoru to chvilku drželo,ale i když jsem přidal plyn, tak to chciplo. Myslel jsem si, že se bude odehrávat to samé, co před půl rokem, ale ouha, dojel jsem maximálně 2 kilometry a pak už jsem musel zavolat odtah. Ani na druhý den nevydržel volnoběh víc jak minutu, pak to zhasne a po třech pokusech to jenom točí. Odtáhnul jsem auto ke známému, protože jsem si to dával dohromady s palivovou soustavou, ale říkal, že to všechno prolezl a že závada musí být někde v elektrice. Odtáhli jsme auto k autoelektrikáři u kterého bylo asi měsíc, ale nepřišel na nic. Prý se nejde spojit s centrální jednotkou a že se stím ještě nesetkal. Odtáhl jsem auto k autoelektrikáři, co má orig. diagnostiku hyundai, že tam dřív dělal a potvrdil, že se nedá spojit s cetr. jednotkou. Zkoušel jsem to teď startovat a jenom to točí motorem.
To jsem se ale rozepsal, pomůže mi prosím někdo s tímto problémem?
Jsem z Olomouce, vím že v Nedvězí je vrakáč, ale ani nevím kolik by stála centr. jednotka a jestli by ji nezničil mechanik, jen co by ji namontoval.
Díky předem všem za pomoc
toto mel kamos u 1,8ky ..... ta mu jela jenom kdyz byla zima a hnusne (jinak to delalo podobnou paseku) ...menilo se na ni skoro vse kromne termostatu.....ani v servisu nevedeli co tomu je .... a nakonec se proste zkusil vymenit termostat a svete div se auto jezdi doted :)
Jo termostat dělá takové všemožné neplechy to nepopírám,ale Tvému kámošovi počítač házel jiskru,ale termostat nemá vliv na napájení řídící jednotky :D ,průser je v tom,že mu nejde šťává do cívky z řídící jednotky a že se nemohou napíchnout do řídící jednotky je jasné,že je odpálený procesor první na ráně je vždycky zapalování,tak proto mám 100% jasno v tomto problému,toť vše o de mne :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Zdravim všechny, tak jsem sehnal řídící jednotku, ale pořád stejný problém, nechce komunikovat s diagnostikou. Prodávající mě ujišťoval, že je z pojízdného auta a mám sedm dní na vyzkoušení. To by ale znamenalo, že to není ř.j. a může to být někde v kabeláži? Má někdo nějakou myšlenku?
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od ivan »

Steen píše:Zdravim všechny, tak jsem sehnal řídící jednotku, ale pořád stejný problém, nechce komunikovat s diagnostikou. Prodávající mě ujišťoval, že je z pojízdného auta a mám sedm dní na vyzkoušení. To by ale znamenalo, že to není ř.j. a může to být někde v kabeláži? Má někdo nějakou myšlenku?
Ahoj,koukám,že s tím máš hafo starostí :(
Pokud tvrdí,že ta jednotka byla z pojízdného auta a diagnostika se nenapíchne tak taky nejde ,já měl takový jednotky čtyři a až pátá se chytla :!: Jednotka musí mít vpořádku napájení jinak to nerozchodíš,hlavně to nevzdávej a poslouchej dobře,pokud to auto má ještě tak vem obě jednotky sebou a tu jeho ať vyskouší před tebou a ať vyskouší tu tvoji,jinak na jaký diagnostice si s tím byl :?:
Jako do elektriky vůbec nešťourej je to zbytečný ta bude ok :!: Dej vědět :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Do elektriky samozřejmě nešťourám, mám to u mechanika, co dřív dělal u nás v OL v Hyundai a má orig. soft. a zkušenosti, ale s tím se prej ještě nesetkal. Dnes to natočil na tu mou ř.j. a motor držel asi tři minuty, pak to samo zhaslo a už nešlo chytit. Jiskra ale pořád háže a palivové čerpadlo je taky v pořádku.
Dnes jsem byl vrátit tu ř.j. z Nedvězí. Chlap mě uplně zaskočil, vzal si ji a vrátil prachy a taky tvrdí, že když při startu háže jiskra, tak to nemůže být ř.j.
Nemůže být chyba někde ve drátech od ř.j.?
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Bruno »

Jen tak pro pořádek kontrolovals snímáč otáček kliky /Hallovo čidlo/???
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Ahoj, díky za nápad, můžeš poradit, kde to čidlo je? Hledal jsem na webu nějakou fotku, ale našel jsem jen fotky z Renoltu. Hledal jsem i tady na foru, zatim bez výsledku.
Aspoň návod jak ho najdu. Díky :wink:
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Bruno píše:Jen tak pro pořádek kontrolovals snímáč otáček kliky /Hallovo čidlo/???
Můžeš mi prosím aspoň přibližně napsat, kde to čidlo je? Vůbec ho nemůžu najít. :( Auto už mám doma odtažený, protože ten mechanik na to už nemá čas.
Dneska jsem to natočil, dobrejch deset minut motor normálně šel, pak jsem ujel asi kilometr a zase to nejelo.
Moc by mi pomohlo, kdyby jsi mi napsal buď nějakej návod, nebo aspoň link na nějaké stránky, kde bych našel to čidlo.
Díky
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od vlastaFR »

bude to nekde na setrvaku. (to ozubeny kolo mezi prevodovkou a motorem jak stim otaci starter :D )
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Hledal jsem to, ale bohužel neůspěšně. Žádný čidlo jsem v okolí setrváku nenašel. Díval jsem se i zespodu, ale nic tam není, zčeho by šel drát. Může mi to někdo specifikovat? Aspoň nějakej bod, od kterýho se můžu orientovat?
Přece už to tu někdo musel měnit a nebo čistit.
Děkuji za pomoc.
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Bruno »

Co kdyby jsi si zadal do "Hledat" heslo snímač otáček. Stačilo by ti si to zadat a hned najdeš odpověď na to kde ten snímač je a který to je!! Máš tam i foto od Dastina jen je to ten snímač víc v pravo. Však se to tam dočteš. Takže používej častěji tu lupu s nápisem Hledat !!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Bruno píše:Co kdyby jsi si zadal do "Hledat" heslo snímač otáček. Stačilo by ti si to zadat a hned najdeš odpověď na to kde ten snímač je a který to je!! Máš tam i foto od Dastina jen je to ten snímač víc v pravo. Však se to tam dočteš. Takže používej častěji tu lupu s nápisem Hledat !!!!
Jestli myslíš tohle: http://ukazto.com/?img=Sn-rti1.jpg , tak to na mím autě bohužel není. :?
NA fotce je Lantra J2 já mám J1 a dneska jsem to prolezl, ale nenalezl.
Lupu samozřejmě používám, ale zatím nic. :oops:
Nemohl by prosím někdo, kdo má stejné aut co já poradit? Popřípadě fotečku?
Hyundai Lantra 1.5 GLSI, 63kw, 1994
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Bruno »

Myslím, že si děláš legraci!!!!!
Než jsem napsal svůj příspěvek, tak jsem šel do " hledat "/tady na foru pokud o tom nevíš viz. ODKAZY, FAG , Hledat, CHAT, Uživatelský panel/ tam jsem zadal snímač otáček a nabídlo mi to hafo odpovědí!! Tak se tam laskavě podívej je tam i foto. Tento typ příspěvků mi připomíná systém, mám problém, vy mně ho vyřešte a já proto nic neudělám. Když jsem to našel já /starý páprda/ tak to najdeš i ty. A už jsi to mohl mít 10x opravené, pokud by jsi to myslel vážně a také vážně hledal. Místo psaní a povzdechů jsi už mohl dávno opravovat.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Steen
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 říj 2008, 12:24

Re: Prosím o radu, moje Lantra nejede.

Příspěvek od Steen »

Bruno píše:Myslím, že si děláš legraci!!!!!
Než jsem napsal svůj příspěvek, tak jsem šel do " hledat "/tady na foru pokud o tom nevíš viz. ODKAZY, FAG , Hledat, CHAT, Uživatelský panel/ tam jsem zadal snímač otáček a nabídlo mi to hafo odpovědí!! Tak se tam laskavě podívej je tam i foto. Tento typ příspěvků mi připomíná systém, mám problém, vy mně ho vyřešte a já proto nic neudělám. Když jsem to našel já /starý páprda/ tak to najdeš i ty. A už jsi to mohl mít 10x opravené, pokud by jsi to myslel vážně a také vážně hledal. Místo psaní a povzdechů jsi už mohl dávno opravovat.
No legraci si rozhodně nedělám.
Než jsem psal příspěvek minule, tak jsem také napsal tady na foru " Hledat " snímač otáček a taky mi vyjelo spoustu odkazů. Udělal jsem to znovu, po přečtení tvýho posledního příspěvku, v domnění, že jsem to někde musel přehlídnout, ale spousta lidí tam popisuje kde je čidlo kliky na Accentu, Lantře 1996, že je to na setrváku mezi motorem a převodovkou, někdo to má v pravo jiný v levo dole, ale nikde jsem nenašel ani neviděl kde je to na mé staré Lantře.
Už mě to unavuje číst dokola pořád stejný příspěvky, v domnění že jsem něco musel přehlídnout, oči mi taky 100% nesloží, bude mi 49, možná taky páprda, ale chtěl jsem to zkusit najít, vyčistit, popřípadě vymněnit, než to dát do autorizovaného servisu, kde to určitě najdou, to mám jako poslední variantu.
Je pravda, že jsem se zaregistroval až jsem měl nějakej problém s autem a chtěl pomoct, ale od tý doby jsem toho hodně přečetl a když budu vědět, tak určitě poradím.
Takže děkuju, ale jsem tam kde jsem byl.
Hyundai Lantra 1.5 GLSI 63kw r.v.1994 Modrozelená metalka
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“