BENZÍN vs. DIESEL

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

Kolik z nas si kupuje auto podle mnozstvi splodin. Oba motory maj neco do sebe. Benzin tichost, rozrah otacek,kterej je normalnimu cloveku uplne k nicemu a porizovaci cenu. Diesel se odmeni spotrebou,i pres vyssi cenu teto Phm. Chapu ty,co rikaj,ze se s tim jezdit neda,kdyz jezdej v benzinu a neumej s dieselem. Ja u diesela pouzivam spektrum otacek mnohem vic nez driv u Lantry. CRDicka rozhodne ani po nakupu novyho vstriku nelituju.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

A kolik jsi dal za opravu??
Jináč, napsané velice dobře :wink:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Borek »

Hardcam,nikdy tady žádný křivák,který upravoval a mazal nebo zamykal příspěvky ostatních(a to i bez urážek,které sám v příspěvcích používal,že Mexicane-nemusím ti tvé konkrétní příspěvky připomínat :roll: ) jak se jemu líbilo a hodilo(a navíc v takové míře)nebyl.Teď hold přišel Mexican-který si viditelně funkci užívá a vylepšil ji i o titul udavače :roll: .
ZdeněkSvoboda píše:Nevím, jak Mexičanovi, ale mě už vadí neustálé opakování o tom, že je diesel linej, musí se často řadit a nemá takovej rozsah otáček, těžkej o 70 kg, že nedrží v zatáčkách atd. Jsou to slátaniny, který mě absolutně nezajímají...nejsem žádnej punťa, kterej by se při výběru auta rozhodoval podle toho, kolik váží auto apod. Takhle se chovají závodníci. Např., mě nenapadl při výběru auta ani jeden tento argument a myslím si, že nejsem jedinej (a to jsem objednával 1,6) Jsem taky proto, aby se zamknulo.
Zdeňku,mrzí mě,že zrovna ty tady tohle můžeš napsat.V tématu Accent 1,6-strany 8,9-jsem tvé chování na silnici nekomentoval(to tam udělali jiní),ale rychle u klávesnice zapomínáš,kteří lidé se na silnici zkouší chovat jako prasata-závodníci. :roll:

Tady je jeden z tvých příspěvků :oops:-a kdo stihne prolistovat vaše příspěvky na str.8-9..v sekci Accent 1,6(než to stihne Mexican promazat a upravit-protože to nedělá jen u mě,ale i u Mirpieho....i tvůj smazaný,co se nehodil)nestačí žasnout-bohužel. :?

Ahoj.
A to já zase ještě mladík jsem a rád se vydovádím jak s fobiema, tak hlavně s oktávkama Zrovna minulý týden... 1,9 TDI a pořád se mi v 90km/h lepil na zadek. Přišlápl jsem Ácu a týpek se mi s neuvěřitelným výrazem začal vzdalovat a nejvíce mě dostala stará babka se starým seatem cordoba V 90 mě začala předjíždět a předjížděla mě už snad 8 sec. Když dojela na moji úroveň, kouknul jsem se na ni, pozdravil a přidal. Ona se musela chudák potupně zařadit zpět Vím, že se to nedělá, ale člověk se musí občas zasmát

_________________
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, Gold Beige (r.v. 4/2008)
Recenze Accenta: http://moje.auto.cz/ZdenekSvoboda/hyund ... -crdi.html

No,co naděláme,u klávesnic asi sedí jiní lidé(spořílci paliva a "pocitaři"zátahu)a na silnicích se z nich stávají závodníci. :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Tringi »

Hardcam píše:...chat jako takovy nemame...
Máme, vpravo nahoře na stránce je velkými písmeny
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

Tringi,vim,pak mi to doslo. Zatim jsem si na nej nezvykl. Ale nebylo by spatny,aby se spory resili tam a aspon se o tom neuchova zaznam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Borek píše:Hardcam,nikdy tady žádný křivák,který upravoval a mazal nebo zamykal příspěvky ostatních(a to i bez urážek,které sám v příspěvcích používal,že Mexicane-nemusím ti tvé konkrétní příspěvky připomínat :roll: ) jak se jemu líbilo a hodilo(a navíc v takové míře)nebyl.Teď hold přišel Mexican-který si viditelně funkci užívá a vylepšil ji i o titul udavače :roll: .
ZdeněkSvoboda píše:Nevím, jak Mexičanovi, ale mě už vadí neustálé opakování o tom, že je diesel linej, musí se často řadit a nemá takovej rozsah otáček, těžkej o 70 kg, že nedrží v zatáčkách atd. Jsou to slátaniny, který mě absolutně nezajímají...nejsem žádnej punťa, kterej by se při výběru auta rozhodoval podle toho, kolik váží auto apod. Takhle se chovají závodníci. Např., mě nenapadl při výběru auta ani jeden tento argument a myslím si, že nejsem jedinej (a to jsem objednával 1,6) Jsem taky proto, aby se zamknulo.
Zdeňku,mrzí mě,že zrovna ty tady tohle můžeš napsat.V tématu Accent 1,6-strany 8,9-jsem tvé chování na silnici nekomentoval(to tam udělali jiní),ale rychle u klávesnice zapomínáš,kteří lidé se na silnici zkouší chovat jako prasata-závodníci. :roll:

Tady je jeden z tvých příspěvků :oops:-a kdo stihne prolistovat vaše příspěvky na str.8-9..v sekci Accent 1,6(než to stihne Mexican promazat a upravit-protože to nedělá jen u mě,ale i u Mirpieho....i tvůj smazaný,co se nehodil)nestačí žasnout-bohužel. :?

Ahoj.
A to já zase ještě mladík jsem a rád se vydovádím jak s fobiema, tak hlavně s oktávkama Zrovna minulý týden... 1,9 TDI a pořád se mi v 90km/h lepil na zadek. Přišlápl jsem Ácu a týpek se mi s neuvěřitelným výrazem začal vzdalovat a nejvíce mě dostala stará babka se starým seatem cordoba V 90 mě začala předjíždět a předjížděla mě už snad 8 sec. Když dojela na moji úroveň, kouknul jsem se na ni, pozdravil a přidal. Ona se musela chudák potupně zařadit zpět Vím, že se to nedělá, ale člověk se musí občas zasmát

_________________
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance, Gold Beige (r.v. 4/2008)
Recenze Accenta: http://moje.auto.cz/ZdenekSvoboda/hyund ... -crdi.html

No,co naděláme,u klávesnic asi sedí jiní lidé(spořílci paliva a "pocitaři"zátahu)a na silnicích se z nich stávají závodníci. :(

Nepochopil jsem, jakou souvislost to má k tomuto tématu??
A taky nevím, co tě mrzí, nebo čemu nerozumíš. Já myslím to, že jsem při výběru auta nepřemýšlel nad tím, jestli auto budu točit do 6000ot/min apod. Že mi občas ztěžkne noha, je něco jiného (je to moje věc) a aspoň vidíš, že CRDi nejede špatně
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Rexcor »

Kluci netvrdíme, že to špatně jede.:-D Jen jsme vypsali nevýhody z našeho pohledu ať už v řiditelnosti, zrychlení, nákladech a nebo z hlediska problémů s krátkými trasami.
No sice všechno důležité už bylo asi řečeno, ale třeba může někdo ještě něco přihodit, tak bych to nezamykal. Je asi samozřejmé, že se to tady neobejde bez tvrdých slov. To je jako když se sejde majitel bavora a Hyundaie - taky se nešetří.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od peaty »

Borek píše:Mexican-"Predbiehanie maximálna pohoda". :lol: :lol: :lol: No aspoň jsi vtipný,to oceňuji,díky. :lol: Přesně tak to říkal(jen česky :wink: ) i otec kamaráda,když s Trabantem předjížděl.....babku na kole. :lol: Ahoj,ahoj,ahoj :lol: :lol: :lol: .A díky za veselé vánoce :lol: .
Borku a tebe vlastne o co ide, hm? Ako co je na tom vtipne, co Mexican napisal? Ved je to presne tak, ako napisal. Predbehnut auto aj s tymto CRDi je maximálna pohodicka. Clovek len prida a auto taha... To tvoje prirovnanie s trabantom je trosku odveci...

Na zaver jedna mala citacia od dalsieho majitela accenta, lebo ja mam naozaj u teba dojem, ze ten diesel nejede...:(
suicycomania píše:A on ten dýzl nejede nebo co to? Já se třeba svezu i s tim CRDi a s docela slušnou spotřebou a proto po PEUGEOTU 205 GTI(88kw) a 306 S16(111kw) vozidlo na naftu, sice skok ze 111 na 81kw,z benzinu na naftu,z +-10l/100 na +-6l/100(jezdim jako prase).Je pravda že mi chvíli trvalo než sem se s tim srovnal,ale zatim si jenom chválím.
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mexican »

peaty no nejede to samozrejme preto lebo to ma o 72kg viac... a nejede to preto ebo to ma nizky rozsah otacok.. Peaty, tazko budes vysvetlovat nieco niekomu, ktory sa asi nemoze dostat cez fakt, ze mu holku vojel nejaky prazak s oktafkou v TDIcku kombiku. Ja osobne diskuziu pokladam za skoncenu, prosim aj teba - vyjadri sa z pripadnemu zamknutiu tohto tematu. Prudit borci mozu aj vo vlaknach typu pokec, rizky, atd, atd
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
lato
*
Příspěvky: 37
Registrován: 16 dub 2008, 19:53
Bydliště: Levice

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od lato »

35 rokov som jazdil na benzine a s veľkou nedôverou som na radu známych kúpil crdi.
vysledok ? k benzinu sa uz viac nevratim (teda ak nedôjde k nejakej zasadnej zmene)
jazdim cca 50- 60 tis. rocne mam este nexiu ale len ako nudzove riesenie pre syna.
nafta nam "sadla" ako uliata charakterom jazdy ako aj usporou. Oproti benzinu je
to doslova relax jazda kultivovanym chodom a v nasich podmienkach s velkou rezervou vykonu.
- nehodnotim ekologiu to necham odbornikom, je fakt ze tie vyfukove plyny (NIE dym) maju divnu
aromu ale ju registrujem len u stojaceho vozidla. takze jednoznacne nafta !!!
Hyundai Accent 1,5 CRDi 2007/ 98000km
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Borek »

Mexican píše:, tazko budes vysvetlovat nieco niekomu, ktory sa asi nemoze dostat cez fakt, ze mu holku vojel nejaky prazak s oktafkou v TDIcku kombiku.
Tak to jsi měl napsat hned,že jsi na tom tak špatně.Tak to tě lituji,chudáčku,snad si tě najde nějaká jiná(i když pochybuji,že jsi kdy nějakou měl :lol: ). :roll: No máš to ale smůlu chudinko malá.Zkus tomu "pražákovi" ukázat tvou tabulku spotřeby,pokecej o pocitech zrychlení a třeba ti holku ze soucitu vrátí :mrgreen: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Mexican »

Borek píše:
Mexican píše:, tazko budes vysvetlovat nieco niekomu, ktory sa asi nemoze dostat cez fakt, ze mu holku vojel nejaky prazak s oktafkou v TDIcku kombiku.
Tak to jsi měl napsat hned,že jsi na tom tak špatně.Tak to tě lituji,chudáčku,snad si tě najde nějaká jiná(i když pochybuji,že jsi kdy nějakou měl :lol: ). :roll: No máš to ale smůlu chudinko malá.Zkus tomu "pražákovi" ukázat tvou tabulku spotřeby,pokecej o pocitech zrychlení a třeba ti holku ze soucitu vrátí :mrgreen: .
samozrejme ze som zatial ziadnu nemal... ale este stale nie som zufaly, pretoze ked budem mat 30 a ziadnu zencku na diezla nezbalim, ocko mi pozicia a kupim si Coupe.. a to budu holky z okolitych prdelkovic vlhnut, ked budem driftovat s prednym nahonom pred kulturakom

(sry Borku, ale iny dovod kupovat Coupe nevidim) zaujimavy poznatok je ale vyssie

lato vdaka za skusenosti :)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od David C3 »

kurva kluci už toho oba nechte..... keci o ničem... sorry za ot snad me hardcam neznaže než si to oba přečtete
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od dav »

Jen je nechte - 1.5 CRDi - co víc???
Jen bych dodal, proč a na co, si kupuji auto a dle toho vybírám.
Jinak klídek - jsou svátky.
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

David C3: asi 16 tisic,vinou spatny nafty.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“