Podsvícení ovladačů el.oken

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Podsvícení ovladačů el.oken

Příspěvek od De&d »

čauec,
máte na dveřích podsvícený taky tyto ovladače ( ovl.zrcátek, lock dveří, blokování stah.oken)?
Modře mně svítí určitě ty čtyři na ovl.oken.
Díky
....jo a co vše svítí v loketní opěrce? možná dejte raděj foto.
Podsvícení ovladačů.jpg
Podsvícení ovladačů.jpg (84.44 KiB) Zobrazeno 3832 x
i30 1.4 Cmf KimShit
Reklama
 

Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od bushman »

De&d píše:čauec,
máte na dveřích podsvícený taky tyto ovladače ( ovl.zrcátek, lock dveří, blokování stah.oken)?
Modře mně svítí určitě ty čtyři na ovl.oken.
Díky
....jo a co vše svítí v loketní opěrce? možná dejte raděj foto.
Podsvícení ovladačů.jpg
na dverach mi svietia iba ovladace okien a v loketnej opierke vstupy na iPod, AUX a USB
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od De&d »

Díky
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od laufas »

bushman píše:
De&d píše:čauec,
máte na dveřích podsvícený taky tyto ovladače ( ovl.zrcátek, lock dveří, blokování stah.oken)?
Modře mně svítí určitě ty čtyři na ovl.oken.
Díky
....jo a co vše svítí v loketní opěrce? možná dejte raděj foto.
Podsvícení ovladačů.jpg
na dverach mi svietia iba ovladace okien a v loketnej opierke vstupy na iPod, AUX a USB
presne tak
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
kabi
*
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2008, 23:33
Bydliště: Slaný

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od kabi »

:mrgreen:
Matrix 1,5 CRDi VGT R.V. 2008
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od Dan4975 »

Taky jsem řešil osvětlení tlačítek, a jednoduše jsem koupil modré LED a nacpal jsem je pod tlačítka ve dveřích a taky pod zásuvku a zapalovač. Svítí to okrajem kolem těch tlačítek a celkem to splňuje účel. Jenom na okraj, zapalovač má přípravu na osvětlení a je tam dokonce konektor na který se ta žárovka nebo co tam má být připojí. Nechápu proč ti šikmoocí šetří na takových zanedbatelných položkách.
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od bushman »

Dan4975 píše:Taky jsem řešil osvětlení tlačítek, a jednoduše jsem koupil modré LED a nacpal jsem je pod tlačítka ve dveřích a taky pod zásuvku a zapalovač. Svítí to okrajem kolem těch tlačítek a celkem to splňuje účel. Jenom na okraj, zapalovač má přípravu na osvětlení a je tam dokonce konektor na který se ta žárovka nebo co tam má být připojí. Nechápu proč ti šikmoocí šetří na takových zanedbatelných položkách.
Ako si to tam nacpal??
To si vylupol tlacitka, alebo si to volajako rozobral? A co samotne napojenie. Sry, za mozno laicke otazky, no zatial som sa v tom nababral.
Dik za info.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od Dan4975 »

Dal jsem tam modré LED+odpor 500k , rozebral jsem madlo u dveří a ty LED jsem takovýma těma propichovacíma svorkama připevnil na kabel od osvětlení. Musíš ho najít ,třeba nejakým měřákem. Přilepil jsem to tavnou pistolí aby se to za jízdy neklepalo.
Co se týče osvětlení zásuvky a zapalovače, tak stačí celý dolní středový panel ,kolem řadící páky ,chytit za okraj a opatrně sejmout/jde to docela snadno,bez použití nástrojů/. Pod ním je připojený zapalovač a dál už není problém připevnit LED k zapalovači a zásuvce. Je tam volný konektor ,tak stačí najít + -.
Udělal jsem si taky osvětlení popelníku ,držáku na nápoje a vnitřek loketní opěrky. Postup je stejný ,ale musíš demontovat panel opěrky.
Je to sice amatérské ,ale vypadá to dobře a hlavně když si v noci v autě něco někam položíš ,tak nemusíš za jízdy po tmě šátrat a hledat po hmatu kde co leží.
Úplně stejně mám vyřešené osvětlení podlahy ,stačí dvě LED .Znáš to,když ti večer něco v autě spadne na zem, už to nenajdeš.
Tohle by mělo být zamyšlení pro výrobce aby těch pár detailů dotáhl do konce/ třeba v Santa Fe jsou ty uvedené prostory osvětlené/
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od tatchwud »

Dan4975 píše:Dal jsem tam modré LED+odpor 500k , rozebral jsem madlo u dveří a ty LED jsem takovýma těma propichovacíma svorkama připevnil na kabel od osvětlení. Musíš ho najít ,třeba nejakým měřákem. Přilepil jsem to tavnou pistolí aby se to za jízdy neklepalo.
Co se týče osvětlení zásuvky a zapalovače, tak stačí celý dolní středový panel ,kolem řadící páky ,chytit za okraj a opatrně sejmout/jde to docela snadno,bez použití nástrojů/. Pod ním je připojený zapalovač a dál už není problém připevnit LED k zapalovači a zásuvce. Je tam volný konektor ,tak stačí najít + -.
Udělal jsem si taky osvětlení popelníku ,držáku na nápoje a vnitřek loketní opěrky. Postup je stejný ,ale musíš demontovat panel opěrky.
Je to sice amatérské ,ale vypadá to dobře a hlavně když si v noci v autě něco někam položíš ,tak nemusíš za jízdy po tmě šátrat a hledat po hmatu kde co leží.
Úplně stejně mám vyřešené osvětlení podlahy ,stačí dvě LED .Znáš to,když ti večer něco v autě spadne na zem, už to nenajdeš.
Tohle by mělo být zamyšlení pro výrobce aby těch pár detailů dotáhl do konce/ třeba v Santa Fe jsou ty uvedené prostory osvětlené/
Byla by k dispozici fotečka vychytávek?
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od Dan4975 »

Teď žádnou nemám ,ale o víkendu to nafotím a umístím na fórum.
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od Radek Švub »

Dan4975 píše:Teď žádnou nemám ,ale o víkendu to nafotím a umístím na fórum.
No to bude super!! :roll:
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od laufas »

jak to tak ctu, docela me to laka, ale nechce se mi do toho vrtat :roll:
Jsem zvedav na fotky
i30 1.4 + kn, 12/2007
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Podsvícení ovladačů

Příspěvek od Dan4975 »

Sorry, fotky zatím nejsou, venku je kosa jak v rusku, a když jsem to zkoušel fotit zamlžil se mi fotoaparát. Navíc ,když to fotím na automat, zapne se mi blesk a je tam houby vidět, a když to dám bez blesku ,tak ve dne to vidět není a večer jsou tam rozmazané šmouhy. Hold někdy jindy. Zkusím sehnat garáž a udělat to tam.
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Podsvietenie ovladacov u vodica

Příspěvek od triktrak »

Vsimol som si, ze mam podsvietene iba ovladace okien. Ovladace na vnutorne zamknutie vozidla, blokovanie zadnych okien a ovladac zrkadiel nie su podsvietene. To zrkadlo by mi ani tak nevadilo, ale to vnutorne zamykanie a blokovanie zadnych okien mi dost chyba. Mate to aj vy tak?
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
m.k.s
*
Příspěvky: 33
Registrován: 02 zář 2009, 20:34

Re: Podsvietenie ovladacov u vodica

Příspěvek od m.k.s »

Mám to úplně stejně - jenom ovladače okýnek. Hodně mi chybí podsvícení tlačítka zamykání všech dveří.
A zbytek by jsi měl dle návodu používat, jen když vozidlo stojí (vím, to je jen teorie), tak asi neviděli důvod osvětlovat ...
Hyundai i30CW, 1.4 CVVT Clasic plus, 08/2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“