lantra nejede ale startuje

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Bruno »

Tak buď ten známý el. a nebo šupky dupky do Hyundaie na diagnostiku snad ti najdou kde je zakopaný pes, takhle je to věštění z kříšťálové koule.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od ivan »

Vyndej zapalovací svíčky jestli ti tam jde vůbec benzín,pokud jsou suché je to jasné,vypadává palivové čerpadlo mám dojem,že odtud vane vítr :!: .Mmimochodem by tam měl být konektor z nápisem fuel pump stačí na přímo propojij jestli bude tlačit benál tak hned startuj a neh to propojené pokud motor poběží stabilně a bude i dobře akcelerovat tak bude špatný vstřikovací relé,bohužel s teď nevzpomenu kde je :oops:
Chytit by to mělo pokud ne tak je vada někde jinde,sám stejně s tím moc nevyřešíš budeš muset stejně navštívit nějakýho mechoše :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od johnyklec »

ivan píše:Vyndej zapalovací svíčky jestli ti tam jde vůbec benzín,pokud jsou suché je to jasné,vypadává palivové čerpadlo mám dojem,že odtud vane vítr :!: .Mmimochodem by tam měl být konektor z nápisem fuel pump stačí na přímo propojij jestli bude tlačit benál tak hned startuj a neh to propojené pokud motor poběží stabilně a bude i dobře akcelerovat tak bude špatný vstřikovací relé,bohužel s teď nevzpomenu kde je :oops:
Chytit by to mělo pokud ne tak je vada někde jinde,sám stejně s tím moc nevyřešíš budeš muset stejně navštívit nějakýho mechoše :wink:
ivan dik moc za radu, s tim testem asi budu potrebovat jeste cloveka ktery tomu rozumi, ale psal mi tady uz nekdo jestli pry slysilm cerpadlo kdyz otocim klickem a neslysel jsem a co se tyce tech svicek tak byli fakt uplne suche jak do seda to znamena ze spaluji dobre nebo se pletu?sam nevim ale mokre nebo tak nebyli vubec
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Bruno »

Ivane, prosím tě co je to za konektor ten PUPM CHECK, co má Johny na předchozí fotce??? K čemu to slouží ? Zdá se mi, že do toho vede jen jeden ten žlutý vodič. Že by kontrola benzínového čerpadla ??Ale jak kontrolovat?? Pokus se to tu vysvětlit.

Díky Bruno
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Bruno »

Tak už jsem zjistil v ruském manuálu co je to za konektor. Je to servisní konektor palivového čerpadla, přes který se dá pustit přímé + z baterky do palivového čerpadla a odzkoušet tak jestli palivové čerpadlo jede /sluchem/!! Nebo pohmatem na čerpadlo pod zadním sedákem!!! To su chytré có???
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od ivan »

Bruno píše:Tak už jsem zjistil v ruském manuálu co je to za konektor. Je to servisní konektor palivového čerpadla, přes který se dá pustit přímé + z baterky do palivového čerpadla a odzkoušet tak jestli palivové čerpadlo jede /sluchem/!! Nebo pohmatem na čerpadlo pod zadním sedákem!!! To su chytré có???
Chytrej kluk :D :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od black_sheep »

mno super! vedel jsem na co ten kablik je, ale netusil jsem ze je to tak snadne - diky za tip. takze staci kus dratu a muzu vyzkouset jestli bezi cerpadlo.. chytre! myslel jsem, ze je na to potreba naka diagnosticka masinka :-)

predpokladam, ze behem toho zkouseni bude regulator tlaku fungovat a nemuze se stat ze bych nejak pretlakoval palivo aby to pak vyletelo to bych sice poznal ze cerpadlo bezi dobre, ale uz by mi to bylo, jak se rika, platny jak mrtvymu zimnik :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od black_sheep »

k tomudle me jeste napada: jednou jsme chteli s romcisem z jednoho nabouraneho scoupace co jsme rozebirali na ND, vytahnout benzin z nadrze tak, ze budem otacet klickem v zapalovani s tim, ze jsme hadicku od palivovy listy odpojili a strcili ji do kanystru - ze nam to cerpadlo pohodlne vycerpa. jenze zrada byla v tom ze cerpadlo netocilo pokud netocil starter (kterej jsme vyradili z provozu) a to jsme samozrejme nechteli nechat nekolik minut s nim otacet. :-( uz tedy nevim co konkretne nam blokovalo to cerpadlo, vytahovali jsme myslim rele od starteru. takze byvalo by stacilo spojit ten diagnostickej kablik (scoupe ho ma tez) s plusem na baterii a mohlo bejt vymalovano bez nejakyho otaceni klickem. no tak priste - takovy tip kdybyste si nevedeli rady!
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
¨Cobra 1
*
Příspěvky: 22
Registrován: 07 pro 2008, 15:54

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od ¨Cobra 1 »

mirpie píše:čidlo teploty nasávaného vzduchu to být může, ale byť by bylo vadné, tak to nezapříčiní to, že po přidání plynu mu to ihned zdechne. Řídící jednotka evidentně neví, kolik vzduchu jde do válců a tedy neví, kolik paliva má pustit přes vstřiky, čímž to přechlastá, nezapálí směs a motor zdechne. Pokud není v háji jednotka, tak tohle zapříčiní dvě čidla. Buď váha vzduchu - tedy snímač tlaku v sacím potrubí nebo čidlo polohy škrticí klapky, klidně v kombinaci toho čidla teploty.
Tak k tomuto se kloním i já.Váha vzduchu kdyby byla vháji,by tito nedrželo na volnoběh,ale po přidání by to normálně běželo,až do ohřátí motoru.Tožetitochcípe při přidání plynu,jde asi určitě o poruchu snímače tlaku v sacím potrubí nebo čidlo polohy škrticí klapky, klidně v kombinaci toho čidla teploty,v nejhoršímpřípadě porucha řídící jednotky. Toť ode mne.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od mirpie »

že běží čerpadlo jsem bral za odzkoušené. Pokud ne, ověř to
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Dastin
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2008, 21:03
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: lantra nejede ale startuje

Příspěvek od Dastin »

Zkus ještě jednu věc, po tom co ti to už nejde nastartovat vyndej svíčky a stříkni do každého válce trošku benzinu, zašroubuj je zpět a nastartuj, pokud ti motor chytne jen na chvilku cca 3-4 vteřinky, je problém v přívodu paliva. Vadné pal čerpadlo, pal. relé atd. Nevím přesně kolik má tlačit, ale třeba u feldy 1.3 je tlak 0.12Mpa a výtlak 70 litrů za hoďku. U 1.6i je tlak 0.3Mpa, ale jestli je výtlak litrů konstantní to nevím.Znamenalo by to u 1.6i 175 litrů za hoďku. Jo a u obou obsahů je použito to samé čerpadlo.
Hyunda Lantra kombi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“