BENZÍN vs. DIESEL

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Rexcor »

Borku nesnaz se jim nic vysvetlit. Oni stejnak neposlouchají.:-D
1,4 není motor do auta. Jako minimum bych bral tu naftu 1,5
Ono srovnání 1,2benzín z fábie a 1,4nafta taky vyjde lépe pro naftu:-D

O kvalitách 1,6 svědčí i příspěvky Zahyxe, který ho má v těžším a větším autě a je maximálně spokojen. Má Elu
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

A do ceho to je motor? Prestante mlit hovadiny. Mame s pritulkou 1.1 Getze, kterej denne musi dat 140km, jel jsem s tim i 160km/h (vic si netroufnu, nema otackomer) a zere to 5,3...co bych chtel vic? Ona ta 2.4 v Sante neni taky zrovna vyhra, nemluve o 2.0, to tenkrat byli korejci asi opili.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Vilda »

Rexcor píše:Borku nesnaz se jim nic vysvetlit. Oni stejnak neposlouchají.:-D
1,4 není motor do auta. Jako minimum bych bral tu naftu 1,5
Ono srovnání 1,2benzín z fábie a 1,4nafta taky vyjde lépe pro naftu:-D

O kvalitách 1,6 svědčí i příspěvky Zahyxe, který ho má v těžším a větším autě a je maximálně spokojen. Má Elu
Prosim tě a ty jsi někdy s 1.4 Accentem jel ?? Jestli sis nevšiml, tak tenhle motor má 97 koní !! Jezdil jsem v něm dost dlouho a vím, že disponuje velice slušným výkonem. A to jsem v něm vezl 4 dospělé chlapy a určitě jsem neměl pocit, že by se s touhle váhou 1.4 trápila !! Nezlobte se, ale někdy z Vás padaji moudra, že se jeden až diví :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
suicycomania
*
Příspěvky: 91
Registrován: 26 led 2008, 19:23
Bydliště: Sedlec,Č.BUD.
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od suicycomania »

Vilda píše:
Rexcor píše:Borku nesnaz se jim nic vysvetlit. Oni stejnak neposlouchají.:-D
1,4 není motor do auta. Jako minimum bych bral tu naftu 1,5
Ono srovnání 1,2benzín z fábie a 1,4nafta taky vyjde lépe pro naftu:-D

O kvalitách 1,6 svědčí i příspěvky Zahyxe, který ho má v těžším a větším autě a je maximálně spokojen. Má Elu
Prosim tě a ty jsi někdy s 1.4 Accentem jel ?? Jestli sis nevšiml, tak tenhle motor má 97 koní !! Jezdil jsem v něm dost dlouho a vím, že disponuje velice slušným výkonem. A to jsem v něm vezl 4 dospělé chlapy a určitě jsem neměl pocit, že by se s touhle váhou 1.4 trápila !! Nezlobte se, ale někdy z Vás padaji moudra, že se jeden až diví :?
Taky se mi občas zdá že sou z jiný planety.
HYUNDAI ACCENT 1,5 crdi
PEUGEOT 206GT Limited Edition
FORD Pokus

HARLEY-DAVIDSON XL1200N NIGHTSTER
Uživatelský avatar
Accent 39
*
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2008, 20:35

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Accent 39 »

Borek píše:
Accent 39 píše: Nejde tu o ziadnu "frajerinu", ale hlavne o bezpecnost. Uz mam konecne zasebou tie casy, ked som sa pri predbiehani predklanal a tlacil auto ocami, aby som to stihol. :wink:
I já jsem několikrát zmínil v porovnání nafta x benzín tento argument,vždy v prospěch Accenta CVVT 1,6l benzín.Nejen rychlost předjížděcího manévru,ale i třeba rychlost dosažení předpisové rychlosti, při vyjetí na hlavní silnici z vedlejší-čím rychleji dokáže dosáhnout rychlosti přijíždějících aut po hlavní,tím lépe-bezpečněji(nebrzdí je,nepřekáží...).Accent 1,6l benzín je živější,rychlejší,lehčí,s výrazně lepším zrychlením.......a o 20000,-Kč lacinější ve stejné výbavě,co máš.Proč jsi ho nekoupil :?: Chápu,že proti těžké Fabii s 50kW :lol: ,se v Accentu CRDi cítíš jako ve formuli,ale Accent 1,6l CVVT by odpovídal tvému požadavku výrazně lépe. :wink:
Lebo ked som si ja kupoval Accenta tak 1.6 este nebola na Slovensku. :wink:
Accent 1.5 CRDi Elegance, Tender green
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Rexcor »

Já jsem neřekl, že to nejede nějak. Jen dle mě je 1,6 lepší volba.
Je to motor do nákupní tašky. Což taky Getz je.
Taky 2,4 je jako druhé auto.:-)
Předpokládám tedy,že jsi jel taky santu v 2,4 a 2,7.

S 1,4 se dá jezdit, ale pokud bych měl jinou možnost, já bych si ho nevybral.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

Napsal jsi, ze 1.4 neni motor do auta. Co treba rikas na novej Superb 1.4 TSI? Myslis, ze to nepojede? Ja myslim, ze dost slusne, i kdyz je pravda, ze to ma turbo. Ano, jel jsem v obou motorizacich, stejne tak v Tucsonu a Coupe a Trajet 2.7 V6...Tucsonem i Trajetem jsem byl mile prekvapen, u Coupe ten objem zni moc hezky, ale jet by to melo jinak. mel jsem za to, ze s 2.4 jezdis ty...ja nase auta neberu jako 1.-5. auto, jezdime se vsemi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Rexcor »

Ano jezdím s tím já. Ovšem na dálnice bereme modrouše. Povětšinou. Jezdíme tedy taky všemi, ale na rodinné výlety, dovolené atd se jezdí modroušem. (Taky to bude tím automatem)

Ano myslím si že 1,4 do Superbu nepatří. Mě to osobně zní směšně. Ale pravda je tam to turbo tak to třeba bude šlapat, ale stále to tam podle mě nepatří. (zatím jsem si nevšiml, že by se tím nějaký Superb pyšnil na zádi)
Pravda Trajet jezdí úplně jinak než Santa. Párkrát jsem jel taky v 2,7 a je to podle mě lepší zátah, ale tak to bude asi odporem vzduchu.
Nevím jak jezdí coupé s 2,7 ale Sonata s tímto motorem jezdí jedna báseň.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od black_sheep »

Rexcor píše:Ano jezdím s tím já. Ovšem na dálnice bereme modrouše. Povětšinou. Jezdíme tedy taky všemi, ale na rodinné výlety, dovolené atd se jezdí modroušem. (Taky to bude tím automatem)

Ano myslím si že 1,4 do Superbu nepatří. Mě to osobně zní směšně. Ale pravda je tam to turbo tak to třeba bude šlapat, ale stále to tam podle mě nepatří. (zatím jsem si nevšiml, že by se tím nějaký Superb pyšnil na zádi)
Pravda Trajet jezdí úplně jinak než Santa. Párkrát jsem jel taky v 2,7 a je to podle mě lepší zátah, ale tak to bude asi odporem vzduchu.
Nevím jak jezdí coupé s 2,7 ale Sonata s tímto motorem jezdí jedna báseň.
ja si myslim ze asi 80% zajemcu o to auto se nespokoji s 1.4kou! ono kdyz uz jsi jde clovek pro vetsi autak jako je superb, a ne pro fabii, tak to musi mit i adekvatni motor, spolehlivej co najezdi 200-300tis at se muze po skonceni leasingu poslat do sveta jeste ve slusnym stavu :lol: a ne chrastitko, i presto ze ho oturbi si myslim ze to neni spravne reseni a ze malo kdo chce rikat "mam f garazi superbéé, f 1.4ce pyco to ma zatah vocpodu.." :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

Je pravda, ze 92Kw na tak tezky auto je kriticky malo, ale faktorem bude cena, za 569 tisic si ho muzou nechat. Jinak uz jsem par SuperB s oznacenim TSI videl, ale muze se jednat o 1.8. Jinak jel jsem s 3.6, kamarad dela u prodejce, takze ji ma doma. No, leti to a to se musi priznat na rovinu.
Edit: mimochodem se jeste montuje do nove Octavie.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Rexcor »

Tak jsme se přeci jen na nečem dalším shodli. No tak to musí opravdu pěkně lítat.

Dotaz mám - ta anketa musí dopadnout s jakým rozdílem?? Já jen jestli se mám loučit a očekávat zavření tématu, když je o jednoho člověka víc na uzavřít.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Hardcam »

Nebudeme to zavirat...hlavne bych pro priste byl rad, aby anketa byla v jazyce ceskem s moznosti prehodnoceni sveho nazoru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Borek »

Accent39-pokud na Slovensku ještě nebyla 1,6l CVVT v nabídce,tak to beru jako silný argument pro nákup CRDi.Potom OK.
Jinak já si nemyslím,že by motory 1,4l (a zvlášť,když málokdo může nabídnout tak silné 1,4l/71kW jako Hyundai)nepatřily do aut.Naopak-pro auta typu Getz,Accent jsou dobrou volbou.Proti nim jsou montáže 1,4l/59kW v "nové" :D Octavii nebo dokonce 1,2HTP/44kW v "nové"Fabii(při jejich hmotnostech)výplodem chorých německých mozků a takové kombinace motor/auto, opravdu na silnice nepatří. :mrgreen:(takové případy asi myslel Rexcor). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od jaara »

Rexcor píše:Ano myslím si že 1,4 do Superbu nepatří. Mě to osobně zní směšně. Ale pravda je tam to turbo tak to třeba bude šlapat, ale stále to tam podle mě nepatří.
Škoda Supertb 1.4 TSI:
Zrychlení 0-100 za 10.5 s, maximálka 201 km/h, spotřeba 8.6/5.5/6.6

Santa Fe 2,7 4WD V6:
Zrychlení 0-100 za 10.3 s, maximálka 190 km/h, spotřeba 14.2/8.3/10.4

Spíš si myslím, že nepatří ten šestiválec do Santa-Fe. Jede to stejně jako 1.4 v Superbu s téměř dvojnásobnou spotřebou. Malé turbobenzíny ještě Hyundai nemá a velké atmosféry jim nemůžou ve spotřebě konkurovat.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: BENZÍN vs. DIESEL

Příspěvek od Gandalf »

Je pravdou, že na produkci malých přeplňovaných benzínových motorů je teď tlak, zejména z hlediska legislativy v oblasti daní a emisních předpisů. Technické parametry jsou velmi slušné, ale jen víceletý provoz ukáže, zda jsou na dostatečné úrovni také z hlediska spolehlivosti a trvanlivosti. Já osobně jim držím palce, ale žádné laboratorní testování na stolici nebo okruhu nenahradí každodenní používání v běžném provozu. Tak uvidíme... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“