idiot za prd-lí s dálkovejma

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vipe »

Rexcor píše: Ono jak to svítí není o příkonu žárovky, ale o tom jak je vytvarované krycí sklíčko(plast). Pomocí různých vroubkování a hranolů.
[-X Přesně tak tady nejde o příkon žárovek ale o konstrukci toho skla jak hodně propouští světlo a jak zalamuje paprsky.
Nemám rád týpky co jezdí se zapnutejma mlhovkama za nesnížený viditelnosti. :evil:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Borek »

A že těch debilů,co mají zapnuté přední mlhovky stále,je(o zadních ani nemluvím) [-o< .Nevadí mě,jestli si někdo dá větší kola,tuningová LED světla nebo oblepí laminátem celé auto,ale teď je móda znepříjemňovat jízdu ostatním-zapnutými mlhovkami počínaje,přes bastlení různých p....n ala denní světla a vrcholem bezohlednosti jsou 100w žárovky a xenony na kdejaké šunce,které z 90% oslňují(prasata vidí dobře a na ostatní kašlou). :evil:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Tringi »

To mi povídej. Nedávno jsem jednu Fóbii HTP s xenony potkal, naproti. Musel jsem zpomalit na poloviční rychlost abych nesjel ze silnice. A snad minutu jsem to pak rozmrkával.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od zahyx »

u nas po pardubicich jezdi fobii s xenonama az to neni hezke i znami je ma
je to docela brutus priznam se mel jsem také 100W (ale nikdo za celou dobu na me nezablikal ze oslnuji) :oops: ale udelali mi neplechu s parabolou + shorel konektor, musim koupit svetlomet, tak uz je tam nemam, mam standartni, kdyz jsou bobre nastaveny tak je videt dobre
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Tringi »

Když jsou dobře nastavené. No právě. Naproti většině Audi atp a takovým, co mají xenony originální se dá jet, dá se v klidu jet i naproti jiným autům s xenony, byť do nich zjevně nepatří, ale jsou dobře nastavené. Ale pak proti mě jede žehlička, která svítí jako prase, a všem majitelům xenonů se v tu chvíli musí škytat jak je proklínám :evil:
Navíc v Coupé sedím trochu níž než všichni ostatní, tak si každé dálkovky vychutnávám pořádně :x
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od zahyx »

jo chtelo by to santika aby jsme sedeli jak v kocare pristi auto snad bude santik
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Mexican »

Tringi ten nizsi posed nezavidim... ale ver mi, mam to asi rovnake - som po eximerovej operacii oci a jednou z nevyhod je tzv zvysena svetlocitlivost ... takze kazde hovado, ktore si mysli ze 100-150 Kc za nastavenie svetiel je luxus mi presvetluje mozog :?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Hardcam »

Ha, vymenit mlhovky za brzdovy me nenapadlo...hned jak se otepli, jdu do toho, treti brzdovy mam schovany za folii, ale videt jeste je. Jinak za tech 6 let se mi nestalo, ze by me nekdo vyblikaval zezadu....asi to bude tim, ze me na okreskach prakticky nikdo nepredjizdi:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Ha, vymenit mlhovky za brzdovy me nenapadlo...hned jak se otepli, jdu do toho, treti brzdovy mam schovany za folii, ale videt jeste je. Jinak za tech 6 let se mi nestalo, ze by me nekdo vyblikaval zezadu....asi to bude tim, ze me na okreskach prakticky nikdo nepredjizdi:)
no za to predelas tak to vyfot jak to sviti :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

Haer píše:Nejsem příznivcem domácích předělávek a nevím, zda v reálu ta Mirpiho úprava prasárna je či nikoliv, ale co píše o oddělených brzdových světlech a kombinaci mlhovky do obrysu, s tím souhlasím, taky jsem nad tím už mnohokrát přemýšlel, že by to bylo lepší. Myslím, že takové prohození světel by v reálu málokdo z Vás poznal, že to tak být nemá.
To, že světla mají jiné krycí sklo (plast), případně tvarování paraboly, je pravda, ale nemyslím, že rozdíl tam bude tak podstatný. Navíc bych čekal, že zadní mlhovky bývají dělané spíše na rozptyl než směrovost a tudíž světelný tok při stejné wattáži bude o něco nižší. Kdysi jsem jel v noci za Felckou, které trvale svítily brzdy a bylo to ještě horší než mlhovky, možná díky 3. brzdového světla. A taky proto, že člověk nikdy nevěděl, kdy doopravdy brzdí. Ale jestli si myslíte, že brzdy neoslňují a mlhovky jo, tak doporučuju si to někdy v noci při cestování vyzkoušet... Navíc raději v noci potkám auto, u kterého spolehlivě poznám, že brzdí, než takové, u kterého ve snaze mě neoslnit brzdy nerozpoznám...
To vlastaFR: Nevím, proč Mirpimu nevěříš? Taky když někde stojím, tak nedržím brzdu a zatahuju ručku. A co jsem si po Brně všiml, tak takových jako Mirpie nebo já, kteří na brzdě nestojí zatímco auto stojí, není mnoho...
:D :D ja nemluvil a stani, ale pribrzdovani v kolone :!:
Hardcam: ty si stojis na brzdach vid?
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od Hardcam »

vlastaFR: prikon obou zarovek je stejny, takze nevim, o co Ti furt jde...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vlastaFR »

tady neco mas Harde:
vipe píše:
Rexcor píše: Ono jak to svítí není o příkonu žárovky, ale o tom jak je vytvarované krycí sklíčko(plast). Pomocí různých vroubkování a hranolů.
[-X Přesně tak tady nejde o příkon žárovek ale o konstrukci toho skla jak hodně propouští světlo a jak zalamuje paprsky.
Nemám rád týpky co jezdí se zapnutejma mlhovkama za nesnížený viditelnosti. :evil:
ja to nebudu nikde hladat - jakou ma svitivost brzdovy a mlhovka. by melo bejt kazdymu ridici jasny.
Uz to nebudu radsi resit, takova prasarna a dalsi se jeste prida.. A jak rikas, az se oteply tak se do toho pustis. Ja doufam, ze az se otepli neco snad rozmrzne ](*,)
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od vipe »

[-X Hardcam je přeciš chytrej chlapec tak doufám, že tu s náma jen tak laškuje. :-k Nebo tomu tak není. :shock:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od mirpie »

vim, jaké to je, když někdo stojí permanentně v noci na brzdě (chápu majitele automatických převodovek) a dotyčný stojí za ním. V noci je to fakt pecka i z brzdového světla, které bylo postavené jako světlo brzdové. Věřte nebo ne, mám-li za sebou v noci na křižovatce auto, stojim na ruční brzdě, nejsem hovado a stál bych na ručce, i kdybych neměl prohozené mlhovky za brzdovky.

Ano, na svítivost má vliv i optika a účinnost zdroje světla, nejen výkon zdroje světla (xenony příkon 35W a svítí víc jak žárovky 55W - pozn. - honit světlo u žárovky příkonem je špatná cesta /100W-žárovky/ - na světle to leccos přidá, ale při účinnosti sotva 5% vzroste neúměrně teplo a odnesou to paraboly, konektory a krycí skla (videl jsem krycí čiré plasty na octávii I facelift, kde byly 100W žárovky - totálně na odpis - ztratili čirost, zdrsnily se a jsou hodně "poďobané")).

Neměnil jsem mhlovky za brzdovky proto, abych oslnoval. Dělal jsem to proto, abych výrazněji odlišil (oddělil) brzdová světla, když je povinnost svítit přes den, kdy svítí zadní lampy, takže pokud nestojim dlouho na brzdě někomu, kdo je za mnou, pak v tom nevidim nejmenší problém.

Aut oproti s rozsvícenými předními mlhovkami taky potkávám čímdál víc, byť hustě nesněží, neprší a ani není mlha.

Nejlepší bude, když to vyfotim, kdy budou svítit obě světla. Podle mě v případě Coupe RD rozdíl ve svítivosti je zanedbatelný, zato viditelná odlišnost při rozsvícených světlech a při brzdění velká.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: idiot za prd-lí s dálkovejma

Příspěvek od antek »

Neměnil jsem mhlovky za brzdovky proto, abych oslnoval. Dělal jsem to proto, abych výrazněji odlišil (oddělil) brzdová světla, když je povinnost svítit přes den, kdy svítí zadní lampy, takže pokud nestojim dlouho na brzdě někomu, kdo je za mnou, pak v tom nevidim nejmenší problém.

teda nezlob se,ale co jsi napsal mi připomíná nemastnou výmluvu na tvou tuning úpravu,přibrzdíš v noci a ten za tebou je v červené tmě.A pokud trochu mží tak je to jen a jen na vykopnutí lamp.Ta mlhovka už podle názvu je určena do mlhy a ne jako brzdové světlo.Bude dobře až PACH přestane měřit deset metrů před tabulí a bude věnovat pozornost takovým věcem.Nemám je sice nějak extra rád,ale v tomto bych jim opravdu fandil.
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „Pokec“