Přístrojová deska-OSVĚTLENÍ

Moderátoři: vipe, Moderátoři

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

vipe píše:Ta modrá je fakt super ale jdu do červený. Změna je život :lol:
Vipe ta modrá je super!! :shock: to musím mít!!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Tak jsem bastlil a přidávám něco málo z vlastní zahrádky. Jak jsem již psal, měnil jsem taky osvětlení - vyměnil jsem světle zelené čepičky na žárovkách za tmavě modré a to samé i na osvětlení centrálního displaye, takže má stejnou barvu jako ten budík, který přikládám. Výsledek je poněkud tyrkysovější než jsem čekal od barvy čepičky (je tam přiložena) ale i tak se mi to líbí víc než ta zelenkavá.
Obrázek
foto nic moc, ale vidět to je. :roll:
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Benedikt píše:Tak jsem bastlil a přidávám něco málo z vlastní zahrádky. Jak jsem již psal, měnil jsem taky osvětlení - vyměnil jsem světle zelené čepičky na žárovkách za tmavě modré a to samé i na osvětlení centrálního displaye, takže má stejnou barvu jako ten budík, který přikládám. Výsledek je poněkud tyrkysovější než jsem čekal od barvy čepičky (je tam přiložena) ale i tak se mi to líbí víc než ta zelenkavá.

foto nic moc, ale vidět to je. :roll:
Předem se omlouvám za moji zabržděnost :oops: prostě jsem ty krabičky od diod hned vyhodil, tak jsem ten typ už nenašel a budíky se mi už nechtěli vytahovat, to jsem ale šmejd :D Jinak je to hezčí, ale kdyby jsi tam dal ty rozptylové diody tak ta modrá je ůplně jinde, vezmi žárovku do obchodu a oni Ti určitě poradí nejvhodnější typ, kus mně stál myslím 30,- Už nevím
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

ivan píše:
vipe píše:Ta modrá je fakt super ale jdu do červený. Změna je život :lol:
Vipe ta modrá je super!! :shock: to musím mít!!! :lol: :lol: :wink:
Ta modra je dost dobra ... Ja je tam mam a vypada to super ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

osvětlení

Příspěvek od xmrak »

Pánové, tak aby vám to svítilo jako je na těch dvouch fotkách by jste si museli kompletně rozebrat budíky a podlepit některé čísílka transluscentní fólii, jinak vám bude barevně svítit kompletně všechno a to nejni moc pěkné, hlavně zaniknou ručičky a červené cejchování. Já dokážu cca za tři hoďky toto lepší podsvícení udělat, ale jsem moooc drahej. :o) Jestli chccete návod jak rozebrat budíky, tak se klidne ptejte.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Led diody

Příspěvek od xmrak »

Kdyby jste chtěli vědět jaké diody tam dát, tak stačí koupit invexní (a jakoby navrtanou hlavou, rozptylujou svetlo) led diody do parkovaček místo celoskleněných žárovek. Tyto diody mají na autodoplnkach za 55kc pár (bílá barva).

Když mi přivezete svého getze, tak vám s kompletní demontáží a zpětnou montáčí jsem schopní vyměnít žárovky z adiody (musím předem objednat) a polepit budíky (zatím jen modře). potom to vipadá tak jako na těch fotečkách od firmy co si nechává vyrobyt kompletne polepy na budíky se značkou BROS.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
vipe

Re: osvětlení

Příspěvek od vipe »

xmrak píše:Jestli chccete návod jak rozebrat budíky, tak se klidne ptejte.
Tak povídej. Jak je to s těma budíkama, když to budu chtít rozebrat doufám že na mě něco nevyskočí a už to nenajdu. Jak to jde od sebe :?: .
A ty to děláš za kolik když píšeš že jsi moooc drahej :shock: .
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Benedikt píše:Tak jsem bastlil a přidávám něco málo z vlastní zahrádky. Jak jsem již psal, měnil jsem taky osvětlení - vyměnil jsem světle zelené čepičky na žárovkách za tmavě modré a to samé i na osvětlení centrálního displaye, takže má stejnou barvu jako ten budík, který přikládám. Výsledek je poněkud tyrkysovější než jsem čekal od barvy čepičky (je tam přiložena) ale i tak se mi to líbí víc než ta zelenkavá.
Obrázek
foto nic moc, ale vidět to je. :roll:
tyhle barevné návleky mají jednu nevýhodu a poznáš to za 2 měsíce. Postupem času se začínají opalovat a barva se bude ztrácet až bude osvětlení bílé. Měl jsem je taky a když jsem během půl roku musel 3krát rozdělávat budíky a kupovat nové čepičky, tak jsem raději koupil 30ks rozptylových diod, rezistory, cuprextit a udělal si podsvícení po svém
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Návod

Příspěvek od xmrak »

Je to jednoduche, napřed si někde sežěň nějakou modrou samolepicí fólii a vyzkoušej si jak vypadá když jí prosvítíš. Potom se můžeš pustit do demontáže palubovky. Je to jednoduche, někdo sem dokonce hodil odkaz jak vyndat přístrojovku z palubky. Když jí budeš mít venku tak musíš vycvaknout čírý přední kryt a potom ten černý kryt. Teď vzadu z budíků odšroubuješ všechny šroubky. postup je následující - otáčkoměr, je tam samostatně, pak musíš povolit budíky palivoměru a teploty, a mám za to že jsou tam jěště někde nějaké šroubky, tyhle budíkly si přidrž a pak povol rychloměr. Tyto dvě části jsou do sebe zaháknuté. No a teď máš téměř hotovo. Zbývá jen šikovně podlepit čísílka a cejchování, ručičky jsem nesundaval, nevím jak. Potom zase dáš všechno do kupy a máš hotovo.

Fotodokumentace se připravuje.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

To Rasty: Neměl bys fotku toho svého výtvoru? Ď.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Dva měsíce jsou pryč a já odvolávám co jsem odvolal po odvolání a dávám za pravdu Rastymu - tyrkysový podsvit modrými čepičkami byl již vyšuměný vypálením, ble o ničem. A tak jsem koupil ty rozptylový modrý diody ve stejné patici jako žárovky (balení po dvou kusech za 60,-) a je to nebe a dudy. Ještě dořešit osvětlení displaye hodin.
Taky jsem se snažil pořešit modrou i pod středový panel (ventilace). Komu se zdálo nemožné rozdělat kličky od oken, tak proti tomu dostat ven tyto žárovky jsou kličky roztomilá prkotina na minutku. Asi dvě hodiny lítaly sprostý slova jak vlaštovky, ale nakonec jsem je vydoloval. Zklamání - jsou tam jen čiré žárovky, zelený podsvit je dán přímo až neodstranitelnou folií na těch obrázcích ventilace. Tak jsem tam vrznul aspoň navíc tmavě modré plexi a celé se to docela ztmavilo, ale toho zeleného nádechu se to nezbaví.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

škoda že ton eudělaly jako u budíků .... jak si přesně rozebral ten středovej panel ???
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

tak jsem zase laboroval a podsvicení jde udělat ale je to docela složítý. Ake už to mám hotové, teď mi jenom zbývá nasměrovat přesně těch 10 led diod co tam mam ... mají sice úhel 120° ale jsou moc blízko ...
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Tak jsem si udělal radost. :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Více TADY
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“