Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Seemann »

Yurii píše:k problem vyresen, je to termostat. Nacpal sem tam dneska svuj starej a krásně drží teplotu na polovině, přesně kde má podle mýho ta ručička bejt. :D/
Ale vzhledem k tomu, ze mi sahary vypinaj dost pozde a otacky na volnobeh sou i pri spustenym motoru 1100-1200 bude jeste neco spatne :(

no vidíš..... ty otáčky můžou být "ventil volnoběžných otáček". Asi si zajeď napíchnout to k Hujerovi.
upravené Scoupe GT 8/95 21.11.09 prodáno

Toyota 4Runner ´88 2,4 EFI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

No zkusíme ještě druhej ventil co to provede, když to napíchnem u Hujera tak toho asi moc nepoznáme protože to neni evidentní závada a nesvítí mi check engine.
Jeste men napadlo, ze by to mohlo bejt tim ze mam spatny teplotni cidlo a spoustej se mi obe sahary i kdyz nejsou potreba a motor zvysuje otacky aby to byl schopnej uzivit podobne jako s klimatizaci. :-k
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

resetni ECU jeste.. je asi tak 5% sance ze to pomuze :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

A je to zase tady :) Bájnej reset ECU, někdo tvrdí že to řeší každej problém,někdo tvrdí že to je ztráta času... ale za pokus to stojí protože dle logiky protože sme zkoušeli auto zprovoznit se špatnou váhou vzduchu a třeba si jednotka mohla načíst kraviny kterejma se teď řídí a pamatuje si je. NA druhou stranu někdo, myslim že Hujer prohlašuje, že to nic neřeší a nefunguje to tak. :-k
Ví vůbec někdo jak moc tyhlety řídící vejmysle od Boshe sou schopny samostatně podle chování motoru upravovat jeho funkci?
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

Yurii píše:A je to zase tady :) Bájnej reset ECU, někdo tvrdí že to řeší každej problém,někdo tvrdí že to je ztráta času... ale za pokus to stojí protože dle logiky protože sme zkoušeli auto zprovoznit se špatnou váhou vzduchu a třeba si jednotka mohla načíst kraviny kterejma se teď řídí a pamatuje si je. NA druhou stranu někdo, myslim že Hujer prohlašuje, že to nic neřeší a nefunguje to tak. :-k
Ví vůbec někdo jak moc tyhlety řídící vejmysle od Boshe sou schopny samostatně podle chování motoru upravovat jeho funkci?
myslim, ze to nikdo nevi... :lol: jak rikam, je tam asi 5% sance ze to pomuze, tak to zkus.. :D ublizit tomu nemuzes no..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od pener_jack »

No nejaka pamet tam je, jde o to jaka, a jelikoz to neni soucast kterou by si uzivatel rozebral a vymenil baterku tak by ten reset fungovat mohl..
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

ja osobne si nak nepamatuji, kdy by reset ECU pomohl na scoupe.... ale na coupe, kdyz jsem vymenil baterku, a mel jsem ji mel dele odpojenou, tak jsem to potom natocil a zlobili otacky, auto delalo ruzne psi kusy, tak jsem to nechal srovnat a pak jsem to projel a postupne to mizelo a nikdy vic se to nestalo :shock:

koukal jsem na to jak blazen, ze to fakt asi funguje :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

Takže možnost s resetem ŘJ škrtám... nefunguje to a basta fidli. Zkoušel jsem to 4x a nikdy nic. Co se Scoupe týče je tahle fajatůra neprokázaná.
Ale čim to kurva je že mam furt tak vysokej volnoběh??? :evil: Musim zkouknout jestli nemam furt "puštěnou" klimu nebo nějákou takovouhle blbost jináč fakt nevim... ten motor v době kdy v autě ještě normálka běhal měl volnoběžná otáčky pod 900 a při zapnutý klimě dokonce klesly místo aby stouply....
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Hardcam »

U Scoupe se o tolik zvedaji otacky pri zaple klime? Ja spozoroval vzdy max 100 oacek, normalne bezi na 850ot
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

je to divny.. a jinak motor startuje, otacky se drzi a nekolisaj, vsecko slape jak ma? v tom vraku kdyz jeste byl, tak to nedelal? stopro?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

Jj v tom vraku byl volnobeh kolem 900 a kdyz sem zapnul klimu, tak otacky malinko spadly... Musim zkusit prehodit nejaky veci ze staryho motoru ale fakt men nenapada co :( No asi se casem budu beztak muset podivat za hujerem :( Enze ten mi podle men taky moc nerekne :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Shelby_nr »

nazdar yuri, mozno ti vyriesim jednoducho problem, aspon dufam, mam to 100% overene na mojom scoupe.....
tak ako vidis ten volnobezny motorcek sa sklada z dvoch casti...jedna cast kde vyustia obe hadicky, a druha cast kde sa pripaja konektor, ja ked som to mal rozobrate a potom nasledne zlozene, som zistil ze ono sa da tymito castami tocit, a najlepsie to uvidis ked mas motor zapaty co to robi. :D/ ..napr. : potocis ventil do jednej strany otacky padaju az ti zdochne motor, pootocis do druhej strany otacky sa ti vracaju na 850-900, otacas dalej ti stupaju na okolo 1000 -1100..a pootocis este viac tak ti otacky vybehnu na 1200 a od tej polohy ti zacnu skakat v intervale 800 -1200....
tak skus pootocit tou castou kde je zapojeny konektor, prajem vela uspechov, mne tak skakali otacky 800-1200 a som si ich tymto sposobom ustalil na 850 8)
Přílohy
C1208644_51.JPG
C1208644_51.JPG (92.12 KiB) Zobrazeno 1632 x
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

Tak bohužel tímhle to nebude,u mne s tím volnoběžným ventilem točit nejde i kdybych se po.... :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

ty jo tak tuhle funkci jsem u toho taky nejako nepozoroval.. heh :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Shelby_nr »

no to asi je tym te ste to este nemali rozdelane...a mate to zablombovane, ja som to mal rozobrate, a a aj som to zmontoval dokopy, a funguje to jak ma...
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“