Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Příspěvek od gratis »

Ahoj vsichni :)
Vcera jsme se stali majiteli tohoto vozitka. Prvni zkusenosti veskrze kladne, neskutecne mista v interieru, velmi slusna vybyva vc. kuze, celkem drzi na ceste i pres tezsi motor, slusne tahne (na to malo kilowatu co ma). Samozrejmne ma i svoje slabsi stranky, napriklad pri najezdu k domu dre spodek predniho narazniku, a to i popredu i na couvacku. Je proste moc nizky. Ale vyresime to novou betonazi. Asi. A nebo pockam, az se ten naraznik odbrousi :D . A chybi tempomat :(
Ale zpet k vozu, mnel bych nekolik dotazu k "cudlikum"
- na co je ten knoflik mezi knoflikama na vyhrivani sedacek?
- PP dvere obcas zamknou, obcas nezamknou. Chova se to, jako kdyby motorek centralu uz nemel silu, proste chtel by, ale nemuze. Je mozne, ze motorek to ma uz "za sebou"?

A ted ki nahradnim dilum, celkem brutalne tece voda s nadrzky na strikovac, nema nahodou nekdo tu nadrzku na prodej?

Diky moc za pripadnou odpoved.
Naposledy upravil(a) gratis dne 01 bře 2009, 20:38, celkem upraveno 1 x.
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
Reklama
 

gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od gratis »

A jeste jedna otazka, vzadu nema zadny napisy a vpredu ma masku, jakou jsem nikde jinde nevidel. Je to nejaka "spesl US verze" nebo nekdo jenom vymenil masku a vzadu sundal napisy a prestrikal to?
Přílohy
PICT0011.jpg
PICT0011.jpg (46.61 KiB) Zobrazeno 1742 x
PICT0010.jpg
PICT0010.jpg (58.87 KiB) Zobrazeno 1742 x
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od Hujer »

gratis píše:Ahoj vsichni :)
Vcera jsme se stali majiteli tohoto vozitka. Prvni zkusenosti veskrze kladne, neskutecne mista v interieru, velmi slusna vybyva vc. kuze, celkem drzi na ceste i pres tezsi motor, slusne tahne (na to malo kilowatu co ma). Samozrejmne ma i svoje slabsi stranky, napriklad pri najezdu k domu dre spodek predniho narazniku, a to i popredu i na couvacku. Je proste moc nizky. Ale vyresime to novou betonazi. Asi. A nebo pockam, az se ten naraznik odbrousi :D . A chybi tempomat :(
Ale zpet k vozu, mnel bych nekolik dotazu k "cudlikum"
- na co je ten knoflik mezi knoflikama na vyhrivani sedacek?
- PP dvere obcas zamknou, obcas nezamknou. Chova se to, jako kdyby motorek centralu uz nemel silu, proste chtel by, ale nemuze. Je mozne, ze motorek to ma uz "za sebou"?

A ted ki nahradnim dilum, celkem brutalne tece voda s nadrzky na strikovac, nema nahodou nekdo tu nadrzku na prodej?

Diky moc za pripadnou odpoved.
Ta maska byl doplnek a ja osobne ji na sonate mam.Jinak je to klasika evr. verze.Ten knoflik je na sporovni a normalni jizdu.Proste te automat pusti do vysich otacek nez preradi.Co se tyce centralu,tak po skusenostech doporucuji sundat tapec u dveri a poradne prolejt zamek WDckem.Kdyz nepomuze tak ti odchazi motorek centralu.No a podivej se jestli mas spatnou nadrzku a nebo jen gumicku ve ktere je na sazenej motorek.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od gratis »

Dik.

Uz jsme si mysleli, ze mame neco "extra". Skoda :D
Tapecir dolu, hmm, snad to zvladnu. Snad to je jen na tech "klikackach" a moc tomu neublizim. Ale bude dobre, kdyz to bude jenom pridreny.
Nadrzka - je mozny, ze to bude tim motorkem, lehl jsem pod to a ten motorek je uplne navolno, celej se v tom kejve. Ale je svinska zima na lezeni pod autem, tak snad servis.
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
Idea
**
Příspěvky: 166
Registrován: 03 lis 2008, 16:12
Bydliště: Jirkov Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od Idea »

TAKY tu masku chciii =D> da se koupit ? ma nekdo na prodej beru hned !!!!
jeste muzes nafotit par fotek vypada krasne ta sonatka diky úredem :)
jinak ta maska mi pripomina masku na PROTONA 416 415 a tak
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od Hujer »

Idea píše:TAKY tu masku chciii =D> da se koupit ? ma nekdo na prodej beru hned !!!!
jeste muzes nafotit par fotek vypada krasne ta sonatka diky úredem :)
jinak ta maska mi pripomina masku na PROTONA 416 415 a tak
No ja bych mel mit jednu starsi na dilne se podivam tak ti ji dyztak za neco necham.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Idea
**
Příspěvky: 166
Registrován: 03 lis 2008, 16:12
Bydliště: Jirkov Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od Idea »

Hujer píše:
Idea píše:TAKY tu masku chciii =D> da se koupit ? ma nekdo na prodej beru hned !!!!
jeste muzes nafotit par fotek vypada krasne ta sonatka diky úredem :)
jinak ta maska mi pripomina masku na PROTONA 416 415 a tak
No ja bych mel mit jednu starsi na dilne se podivam tak ti ji dyztak za neco necham.
Super koukni se a napsi co nejdriv pokud bude vypadat ok beru stopro
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od gratis »

Tak vetsinu problemu odstrani zitra v servisu. Alspon doufam. Ale dnes jsme vyresily alspon jednu vec, a sice protivny zapinani/vypinani svetel. (Samozrejmne hned prvni den museli sousedi upozornovat, ze u nas pred barakem stoji nejaky auto a sviti :( ) Za 16 € jsme koupily krabicku, ktera sama zozsveci/zhasina svetla pri zapnuti/vypnuti klicku. Ostatne jako u vetsiny civilizovanych aut. Tak o baterku se uz bat nemusime.
Tot zatim vse, zitra dam vedet, jak je to s tou nadrzkou, jestli pripadne budeme potrebovat novou.
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od gratis »

Tak pripisuju dalsi postrehy ze Sonatou:

- Namontovani toho bazmeku stalo 20 €, od ty doby to v ty palubce nejak podivne cvaka, cely to vrze (asi spatne smontovany plastovy dily) a svetla sem tam problikavaji. Takze problem bude bud v samotnem dilu uz od vyroby a nebo, a k tomu se spis priklanim, v spatne montazi. Servis ale od te doby nema stale cas na nejakou reklamaci. Takze peknej opruz. :(

- V rychlosti okolo 100km/h zacne svitit kontrolka ABS a zhasne az po vypnuti motoru. Nevite nekdo co s tim muze byt? ABS pritom normalne funguje.

- Obcas (asi 1x za den) se zasekne prevodovka, vetsinou na N, a je nutno vyvinout znacnou silu na zajistovaci knoflik aby s tim slo hybat. Az se bojim, ze ten knoflik nejak "protlacim" a odrovnam to. Puvodni majitel tvrdi, ze se mu to taky obcas stalo (pry asi trikrat, nam ted jednou denne :roll: ), ze o nema nic spolecnyho z prevodovkou, ale ze chyba je vylucne v tom knofliku. Udajne to mnel zozebrany a nasel tam nejakej motorek z magnetem ci co, a ten pse zasekava. Nevite nekdo, jestli je problem opravdu pouze v tom knofliku nebo to signalizuje problem v prevodovce? Popripade jak to opravit?

- Co se tyka nadrzky na vodu, tak tam bylo pouze prasknuty tesneni na motorku k odstrikovacum. V servisu zalepily silikonem a doporucily koupit novy tesneni.

- Dnes kvuli prepisu provedena demontaz a montaz vsech dilu a hadic v motorove casti od LPG. Cena 38 € :shock: Zajimave je, ze kdyz to namontoval zpet, celej motor byl rozhasenej a musel to celkem dlouho stelovat nez to bylo zase v cajku. Volnobeh byl cca 2000 ot., pritom predtim (a opet i ted) tam je cca 500-.600 ot. Jeste ze se v tom alspon vyznal ten montaznik. Ale tvrdi, ze na tento motor je to moc malej volnobeh, ze je to spatne nastelovany a ze potrebuje vic. Takto ze se moc trapi a skodi to tomu motoru. Tak nevim, na RR 8 valci jsme mneli volnobeh taky 500 ot. Kolik mate volnobeh nekdo tady kdo ma tri litr?. Ja kdyz si to laickym uchem poslechnu, tak mi prijde ze si tak spokojene prede na tech 500 a ze mu nic nechybi.

- A ted pro nas ta nejhorsi zprava, at prijedem do kterykoliv servisu, vsude slysim to samy "Jezisi kriste, Sonata, kam jste dali rozum, ty auta hnijou pred ocima, vecne jsou posrany, a ten automat se kur*vi porad. A novej stoji cca 2000 €"
Tak musim jenom doufat, ze to jsou babsky tlachy a ze s tim par desitek tisic najedeme. :hyu:

Dik za odpovedi a preju pekny den.
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace

Příspěvek od gratis »

A jeste pridam zase nejakou fotecku. A taky jsme tu karu "votunily" :lol: Mi ten prazdnej bezpismenkovej zadek pripadal tak nejak divne, tak jsme si koupily krasny stribrny pismenka V6. :P At vochcafkari vi, s kym maji tu cest.
Přílohy
PICT0015.jpg
PICT0015.jpg (249.64 KiB) Zobrazeno 1639 x
PICT0013.jpg
PICT0013.jpg (243.49 KiB) Zobrazeno 1642 x
PICT0012.jpg
PICT0012.jpg (226.91 KiB) Zobrazeno 1639 x
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Příspěvek od gratis »

Tak problem s denim svicenim castecne vyreseny, pry spatny dil, takze vymontovali a poslali na reklamaci.

Skoda ze nikdo netusite co muze byt s tou prevodovkou, zacina mne to vazne trapit. Jinak prvnich 2000 km bez problemu, maximalni spokojenost ze spotrebou (cca 13 l LPG), ticho uvnitr, na ceste sedi, tak snad to byl dobrej kauf. Jenom se mi zda, ze celkem papka olej. Uz jsme dojivali cca 0,5 l. Ale cert vi, kolik ho tam bylo. Puvodni majizel nas ujistoval, ze je po vymene a tak jsem na to ani nekoukal.
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Příspěvek od shwaara »

Ten olej sleduj, ale 1l/4000km je v pohode. U oktavky 1.6i 195000km jsem dolival 1l/2000km, ale zase je fakt, ze na dalkach mela jizdni prumer okolo 4500ot, takze si proste trochu cucla.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Seir
*
Příspěvky: 57
Registrován: 04 pro 2007, 18:40
Bydliště: Brno-Vinohrady

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Příspěvek od Seir »

Hezky den všem!

Náhodou asi nemáte ještě někdo jednu přebytečnou chromovou mříšku viz obrázek nahoře???

Je totiz uplne ultimátní!Vidím ji poprve a hnedka bych taky jednu bral kdyby byla aspon v trošku slušnym stavu.Ze se me v garázi mrknete jestli tak u vas dole jeste nekde jedna nelezi :).

Díky vsem!!!

A at vám to spokojene prede :hyu:
Sonata 2.0i DOHC r.96 102KW
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Příspěvek od gratis »

Sakra, to je zajem. J snad prodam tu svou :D :D :D
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
gratis
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 úno 2009, 14:52
Bydliště: Trnava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 96 nadrzka odstrikovace. A ted zase prevodovka.

Příspěvek od gratis »

Tak koukam, ze nikdo netusi, kde je v ty prevodovce problem. Tak se zeptam jinak:
Vi nekdo o nejakem slusnem servidu, kde se opravdu vyznaji? Trnava + 100 km.

Predem moc dik za tip.
* Subaru Forester 2.0 MY 98 MT
* Land Rover Range Rover 4.6 MY 98 AT
* Lancia Prisma Integrale MY 90 MT
* Hyundai Sonata 3.0 MY 95 AT
Odpovědět

Zpět na „SONATA“