Olej do samosvorného diferenciálu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kilda
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2007, 14:06
Bydliště: Brankovice
Kontaktovat uživatele:

Olej do samosvorného diferenciálu

Příspěvek od kilda »

Zdravím všechny a prosím o radu neví-li někdo jakou značku oleje použít do samosvorného diferenciálu H1 Starexe. Dík Kilda
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Kapalina do diferenciálu H1

Příspěvek od Espero »

Já nemám sice starexe, ale jen H1/6 Van, ale v návodu je, že do diferenciálu - v překladu do rozdělovací převodovky se nalejvá kapalina DIAMOND ATF SP II v množství 1,3 litru.

Mimochodem, na srazu ve Smraďavce mi technik p. Zlámalíka objevil nějakou závadu v diagnostice motoru, nakonec z toho byla závada v elektrice k turbu a stálo mě to nejakých 2,3 tis. Kč. A spotřeba mi hned spadla o nějakých 0,3 litru.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
kilda
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2007, 14:06
Bydliště: Brankovice
Kontaktovat uživatele:

Olej do samosvorného diferenciálu

Příspěvek od kilda »

Dík Espero za info, bohužel i tak mi zůstává má podprůměrná znalost angliny a drzost vůči oficiálním dealerům, co se týče samosvorného diferenciálu. Co dealer, potažmo autorizovaný servis to jiný typ oleje. Přitom Hyundai používá Castrol. Cítím se jako testovací králík, ale s určitostí říkám , že olej SAF-X do diferenciálu H1 nepatří.Nyní testuji SAF-XJ. Mimochodem i u Tvého vozu je samosvorný diferenciál a dle předpisu výrobce je udán typ SAF-XJ. Je tam hlavní rozdíl ve složce LS, pokud je tam, jsi v klidu, není- li tam jedná se o životnost diferenciálu a tam jde o hodně..... Zdraví Kilda
kilda
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2007, 14:06
Bydliště: Brankovice
Kontaktovat uživatele:

Olej do samosvorného diferenciálu

Příspěvek od kilda »

Jo málem bych zapoměl , náplň diferenciálu je 2,6 litru. Jelikož manuálů k těmto vozům se nedostává jsem vděčný za tyto stránky. Zdarec Kilda
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Olej do H1

Příspěvek od Espero »

Dík za odpověď, já jsem opravdu opsal název oleje z návodu originál, který mám u vozu. Letos jsem olej do diferáku měnil (mimochodem byl to dost drahý), ale nechal jsem na servisu, co tam dá. Jenže já nejezdím do Hyundaiského servisu ale Škoda/VW, kde jsem už hafo let zavedený a stálý zákazník. Ve skutečnosti myslím, že ty různé oleje budou vlastnostmi podobné a nic zásadního se ńestane při jejich záměně.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Johnny
Příspěvky: 9
Registrován: 03 bře 2009, 20:12

Re: Olej do samosvorného diferenciálu

Příspěvek od Johnny »

Zdravím,správný olej do samosvorného diferenciálu je od CASTROLu SAF-XJ a předepsané množství je 2,7 l.
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“