Parkovačky

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Parkovačky

Příspěvek od rica »

Jak často vám praskla žárovka v parkovačkách mě 5x za 2 roky(na stídačku levá pravá) je to smůle nebo někde chyba?
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Parkovačky

Příspěvek od Jarda776 »

Zdarec, no mne za dva roky praskly 2x, ale mam spis problem s kontaktama na parkovackach. Jak to prestane svitit tak jen pohybu s kontaktama a buchmu predni kapotu a zasej vesele sviti :D .
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Parkovačky

Příspěvek od Pavel M »

Dal jsem tam diody a vše ok
Parkovací žár. T10, bílé LED, high pow. Sada 2 kusů vysocesvítivých LED diod bílé barvy s rozptylovým světlem a paticí T10, vhodná do parkovacích světel, odpovídá žárovce "celosklo" W5W. Svkódsj-t10hp

doporučená cena s DPH
458,-
dostupnost
skladem


http://www.stualarm.cz/kategorie/autopr ... etla/pg-6/
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Parkovačky

Příspěvek od dudl »

4 vymeny za 1,5 roka na striedacku :?
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovačky

Příspěvek od Borek »

Člověče 458,-Kč za 2ks led žárovek :shock: ,není to nějak moc?První origo žárovka/parkovačka mě praskla po 5 letech.Dal jsem tam také bílé LEDky 2ks/100,-Kč a vydržely 9 měsíců.Tak jestli tyhle tvé jsou nějaké lepší,vzhledem k ceně-dej vědět jak dlouho ti vydržely. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Parkovačky

Příspěvek od Pavel M »

Borek píše:Člověče 458,-Kč za 2ks led žárovek :shock: ,není to nějak moc?První origo žárovka/parkovačka mě praskla po 5 letech.Dal jsem tam také bílé LEDky 2ks/100,-Kč a vydržely 9 měsíců.Tak jestli tyhle tvé jsou nějaké lepší,vzhledem k ceně-dej vědět jak dlouho ti vydržely. :wink:
Zatím je tam mám 6 měsíců,tak uvidíme,jsou to na destičce napájeny 4 bílé ploché diody a překryty plastem,který to světlo rozptyluje-uvidíme co to bude dělat časem.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovačky

Příspěvek od Borek »

Mě ta LEDka potom blikala jako stroboskop-používám provedení parkovačky s jednou velkou LED. :D Zjistil jsem,že jim nevyhovuje automatické ovládání(zapínání/vypínání) světel.Nechával jsem stále zapnutý spínač světel a i na zabudovaném origo měřáku pal.napětí je vidět jak napětí lítá(otáčení klíčkem-rozsvícení světel,startování-aut.vypnutí světel,nastartováno-aut.opětovné rozsvícení světel).Tenhle proces jim moc nevyhovoval-tak vypínám a zapínám světla klasicky vypínačem.Jinak pal.napětí v Tiburonu je stabilní a první žárovku jsem měnil po 5 letech.
I když asi by bylo lepší udávat po kolika km než letech,protože každý toho najede(nasvítí)jinak za rok.Takže pro doplnění-první žárovka v park.mě odešla po +-52000 km.I ty H7 Philipsky(v tlumených) z výroby měly podobnou výdrž-obě se odporoučely v rozsahu několika dnů,po odsvícených +-55000km. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Parkovačky

Příspěvek od master »

Pokiaľ meníte parkovačky za LED BA9s je treba vymeniť v konektore póly, pretože to dáva + na objimku a dioda potrebuje + na špičke. Konektor sa dá rozobrať. Treba demontovať oranžový plast, tesnenie, sponu konektora, odistiť bočné pero zdierky a vytianúť v smere kábla. A ešte je problém s bajonetovými výstupkami, pretože objimke sú asymetricky, jeden výstupok na LED treba zrovnať jemným zaklepaním, drží i jedným konektorom. Svietivosť vysokosvietivej diody je o čosi nižšia ale účel plní, nebliká svieti bielym svetlom.
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Parkovačky

Příspěvek od Pavel M »

master píše:Pokiaľ meníte parkovačky za LED BA9s je treba vymeniť v konektore póly, pretože to dáva + na objimku a dioda potrebuje + na špičke. Konektor sa dá rozobrať. Treba demontovať oranžový plast, tesnenie, sponu konektora, odistiť bočné pero zdierky a vytianúť v smere kábla. A ešte je problém s bajonetovými výstupkami, pretože objimke sú asymetricky, jeden výstupok na LED treba zrovnať jemným zaklepaním, drží i jedným konektorom. Svietivosť vysokosvietivej diody je o čosi nižšia ale účel plní, nebliká svieti bielym svetlom.
U diod jasně +a - ,ale rozhodně jsem žádné kabely nepřehazoval a žádný problém nebyl. :roll:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Parkovačky

Příspěvek od master »

Parkovačky som menil na Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2007. Je možne že to pri montáži dali opačne i keď pri korejcoch by som to neočakával. Ak sa dioda po vymene nerozsvieti možná príčina je v zapojení + - na konektore.
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Re: Parkovačky

Příspěvek od Zamo »

za 2 roky již 5 žárovek. Naposled jsem měnil cca před měsícem obě i s prací za 65,- Kč. (ve značkovém H servisu)
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Re: Parkovačky

Příspěvek od rica »

Tak to já mám pokaždé za 126,- bez práce tu neúčtují je si musím zakoupit žárovky na náhradích dílech.
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

LED Parkovačky

Příspěvek od santafe007 »

Měl jsem teď rok LED parkovačky LED BA9s místo původních žárovek.
Blbě svítíli, a nakonec odešli obě současně.
Navrátil jsem se k původním, které svítí lépe a navíc jsou homologované.
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“