Dlhe cakanie na i30

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
franta_i30cw
*
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2009, 22:11

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od franta_i30cw »

No on to možná četl, ale jaksi zeptat se předem je mu už k ničemu.
Jsem na tom podobně, taky jsem zjistil s křížkem po funuse, že TP nedostanu.
Oni se tím dopředu nechlubí a pokud člověk nekupuje auto každý den,
tak by ho ani nenapadlo, že ho nedostanou kompletní a tohle riziko jim hrozí.
A na druhou stanu jiní platí, je jim to jedno a pak se díví.
i30cw Comfort 1.6i Nošovice
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od alarm »

Na Favority sa čakalo tak, že ludia spali pred mototechnou. :lol:
Žeby dnes, v trhovom hospodárstve, budujeme základy socializmu? :^o
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Kuriózní na tom je, jak všude čtete, že je krize, že se automobilový průmysl propadl o X desítek procent, jak dopravci nemají co vozit. A pak Vám stojí auto X týdnů někde v celním skladu.
K té ČOIce - nemám co s ní řešit, nebo na co se jí ptát.
Když jsem podepisoval objednávku, tak mě ani nenapadlo, že mi někdo v dnešní době po zaplacení X set tisíc nepředá kompletní "zboží". A teď už je pozdě. Buď se s tím smířím, nebo půjdu jinam. Spíš mě překvapuje ta bezmoc, že prodejce to není ochoten zaplatit ze svého a dodat kompletní. Prostě to riziko je na Vás, jeho to netrápí. To je alespoň můj dojem.
Od objednání cena klesla, takže ta případně propadlá záloha mě nemusí mrzet.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od saldy »

i30 píše:Na Favority sa čakalo tak, že ludia spali pred mototechnou. :lol:
Žeby dnes, v trhovom hospodárstve, budujeme základy socializmu? :^o
to si pamatuju, asi v r.87 jsme vegetovali pár dní před mototechnou, táta v noci děda přes den, pak přivezli várku Olcitů z Rumunska, byla na všech taková vyblitá béžová barva a stál 69 000 Kčs, nikdo si neztěžoval #-o :mrgreen:
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od oKo »

oKo píše:My jsme si ve čtvrtek prohlídli, ještě večer rozhodli, v pondělí objednali, v úterý a středu čekali a ve čtvrtek zaplatili a odvezli. A teď už jenom čekáme, než dojde velký techničák nebo skončí platnost převozové značky. Jak dlouho jste na TP čekali vy?
Takže 7.5. auto zakoupeno, 18.5. odeslán TP a SK od dovozce a 19.5. zaregistrováno. BTW auto podle Microcatu vyrobeno 8.1.
tibuxy
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2009, 15:21
Bydliště: SVK - BA

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od tibuxy »

Aj ja patrim medzi cakatelov na i30, objednany bol 18. 4. v BA a termin dodania predbezne stanoveny na 18. 6. Zacinam mat ale pocit, ze to asi nestihnu... :cry:
objednaný Hyundai i30 1.4 CVVT Made in CZ, farba Shine red
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Killer »

Zdravim, tak jsem si 12.5. objednal i30 v Kladne u Amonda (1.4 classic plus moonlight blue) s tim, ze dodaci lhuta bude kolem osmi tydnu a zacina se pocitat od 18.5. Docela mne to prekvapilo, zvlast po te hysterii s krizi a clanky typu nova auta neni kam davat. Nevite, za jak dlouho by mi meli dat vedet nejake info? Nebo se mam treba pristi tyden zeptat sam? Nechci je moc prudit, ale zase je to moje prvni nove auto a ocekaval bych za ty prachy prubezne informovani zakaznika.
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od saldy »

Killer píše:Zdravim, tak jsem si 12.5. objednal i30 v Kladne u Amonda (1.4 classic plus moonlight blue) s tim, ze dodaci lhuta bude kolem osmi tydnu a zacina se pocitat od 18.5. Docela mne to prekvapilo, zvlast po te hysterii s krizi a clanky typu nova auta neni kam davat. Nevite, za jak dlouho by mi meli dat vedet nejake info? Nebo se mam treba pristi tyden zeptat sam? Nechci je moc prudit, ale zase je to moje prvni nove auto a ocekaval bych za ty prachy prubezne informovani zakaznika.
Buď v pohodě, já si i30 obědnal dnes ráno a datum dodání mám do 30.9.!!!
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od alarm »

Nezatvárali nedávno automobilky prevádzky kvôli kríze? :lol:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od matysekul »

To sice jo,ale díky šrotovnému v několika zemích asi vyprodali,kde co měli zašitýho a teď už jen do výroby.A záleží na tom,kolik toho mají naobjednaného #-o
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Killer »

saldy píše:Buď v pohodě, já si i30 obědnal dnes ráno a datum dodání mám do 30.9.!!!
No, to jsi mne moc nepotesil. Uz jsem i zvazoval vylet do Nosovic, trochu je u tech pasu popohnat :lol:

P.S. Pise se objednal :)
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Nestor.Kea
*
Příspěvky: 74
Registrován: 11 dub 2009, 14:09
Bydliště: Čadca

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Nestor.Kea »

Joj chlapci ako Vam je dobre ja som objednaval 8.4. 09 ....objednavka sa vybavuje az posledny piatok v mesiaci takze 24.4.09 a termin dodania je Máj-Jun ](*,) no aby som sa vratil k tomu prečo Vam je dobre ...?? pretože sa nemusite kazdy den pozerat ako vezu plne kamiony I30 a mne stale nevolaju :evil: ](*,) ](*,) ](*,)
i30 1,4 "made in CZ Indigo Blue
tibuxy
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2009, 15:21
Bydliště: SVK - BA

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od tibuxy »

Nestor.Kea píše:Joj chlapci ako Vam je dobre ja som objednaval 8.4. 09 ....objednavka sa vybavuje az posledny piatok v mesiaci takze 24.4.09 a termin dodania je Máj-Jun ](*,) no aby som sa vratil k tomu prečo Vam je dobre ...?? pretože sa nemusite kazdy den pozerat ako vezu plne kamiony I30 a mne stale nevolaju :evil: ](*,) ](*,) ](*,)
Tak to sme na tom podobne, ja som objednaval v BA 18. 4. a stale nic. Akurat mi nieje celkom jasne, preco sam seba mucis a pozeras sa kazdy den na kamiony plne i30. Mozno by si vedel poskytnut nejake info ako dlho trva preprava z Nosovic na SVK, nech vieme na com sme... :)
objednaný Hyundai i30 1.4 CVVT Made in CZ, farba Shine red
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Možná trochu pozdě, ale vezmu to z jedné vody na čisto :D, snad vám to nebude vadit.
Dodací lhůty jsou tristní díky šrotovnému v Německu a částečně na Slovensku. Skladové plochy i30 jsou prakticky prázdné. Pro dealera je i30 z Nošovic vlastně stejná jako z Koreje, postup objednávání je stejný a auto se k dealerovi dostává ze stejného místa, v Čechách ze skladu Mosolfu. Takže z Nošovic do Ostravy pojede auto minimálně 2 týdny, protože to vezme přes Mosolf a tam záleží na kapacitě přepravy. Slováci jsou na tom ještě hůř, protože pro ně se jedná o klasický import ze zahraničí a všechny procedury jsou tedy stejné jako např. u Accentů z Turecka, to vše drobet prodlužuje (včetně uzavírek objednávek za celý měsíc a pak jejich odeslání dál). Když se to sečte s tím, že fabrika nestíhá tak jsou z toho 3-4 měsíce jen to fikne :cry:.
Co se týče TP. Je to tak, že importér vydá techničák až po zaplacení ze strany dealera. Finančně dostatečně silní dealeři (a tudíž z mého pohledu solidní a stabilní firmy) platí auta pár dní předem tak, aby zákazníkovi předali s autem techničák a měli vše OK. Ti finančně slabší musí počkat na peníze od zákazníka, potažmo leasingovky, pak je poslat dovozci a následně obdržet TP. Tady je rada jediná a týká se těch, kteří si auto budou teprve objednávat. Předem se ptejte kdy vám dají techničák a trvejte na tom, že v objednávce bude výslovně napsáno, že TP bude předán spolu vozem.
A k otázce vlastnictví předmětu prodeje - dealer dostává fakturu na konkrétní auto, ve které je VIN, tak se dle mého soudu stává jeho vlastníkem až do jeho prodeje.
Snad jsem to s množstvím písmenek nepřehnal a nepsal zbytečné věci :).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: dlhe cakanie na i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Mr. HYUNDAI píše:A k otázce vlastnictví předmětu prodeje - dealer dostává fakturu na konkrétní auto, ve které je VIN, tak se dle mého soudu stává jeho vlastníkem až do jeho prodeje.
To je možná polemika pro právníky. Nezaplacená faktura asi vlastnictví nezakládá/nepřevádí. A pokud člověk nedostane kupní smlouvu (já dostal jen tu fakturu), tak je otázka, dle čeho se koupě řídí (obchodní zákonník umožňuje prodat něco, co nevlastníte (kupující kupuje v dobré víře a vlastníctví na něj přechází), občanský nikoliv - při prokázání, že to kterýkoliv z řady prodávajících nevlastnil se vše ruší)
Jinak já objednal 18.3. a dostal 28.5.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“