sbíhavost?

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
*Karlos*
Příspěvky: 5
Registrován: 11 črc 2005, 16:29
Bydliště: Teplice

sbíhavost?

Příspěvek od *Karlos* »

MOje lantra mi při srovnání volantu zatačí sama na pravou stranu.Byl jsem dělat sbíhavost a je prý ok.Tak čím to je?Neodbyli to?Díky
Hyundai Lantra 1,8 16v HDC
Reklama
 

Petr_D
Příspěvky: 4
Registrován: 14 dub 2006, 09:07
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr_D »

Karolosi, měl jsem podobnej problém na staré Vectře a taky neustále štelovali,... nakonec byl důvod docela jednoduchý. Při štelování sbíhavosti ti samozřejmě též odkontrolují tlak v pneu a seřídí, ale já měl drobný únik vzduchu, což mi odfouklo za týden tak 0,2-0,5 a pak se zastavilo.
Doporučuji ti někde přes POŘÁDNÝ (ne ty baumaxovské,...) odkotrolovat.
POkud i toto bude v pohodě, tak fakt nevím.
Petr
Lantra 1,6, 16V
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

podvozek

Příspěvek od rade622 »

Každý manometr / tlakoměr / u každé pumpy by měl mít podle zákona ověření. Takže tlak změř u pumpy a musí sedět se skutečností. Pokud to skutečně táhne a geom. je dobrá, může to dělat posilovač řízení. Dej párkrát plný rejd na obě strany a uvidíš, jestli se to zlepší.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

pokud to má nafoukaný vzduchem a né plynem... :)
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Tlak

Příspěvek od rade622 »

A jaký je rozdíl mezi 1,6 atm. plynu a 1,6 atm. vzduchu? Dofukuje to stejně při úniku vzduchem u pumpy, ještě mi nikdo neřekl že jezdí dofoukat kola plynem do servisu. A to by se určitě pochválili, alespoň někteří.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

No mám stejný problém, ale jen se zimníma gumama. Teď jsem přezul na nové letní a auto najednou drží směr zase dobře. Takže to už neřeším.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Jaky tam mas pneu? Cim sirsi pneu, tim vic ma auto tendenci tahnout tam, kam je naklonena silnice. Docela to je znat i u vyjetych koleji od kamionu. Zkus nekdy kousek jet v protismeru, kde je silnice odklonena doleva a uvidis.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak

Příspěvek od Vita »

rade622 píše:A jaký je rozdíl mezi 1,6 atm. plynu a 1,6 atm. vzduchu? Dofukuje to stejně při úniku vzduchem u pumpy, ještě mi nikdo neřekl že jezdí dofoukat kola plynem do servisu. A to by se určitě pochválili, alespoň někteří.
Rade622
Ahoj
Rozdil v tom neni, ale plyn ma porad stejny tlak, i pri vyssi teplote .. coz u vzduchu neni pravda ...
Ja to na lantre nemam, ale otec na favoritu jo ... jezdi tlak kontrolovat do pneuservisu ...
Kontrola i dofukovani plynem je zdarma ...
Prvni nafoukani stoji 50 kc
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Vláďa »

Když obuju zimáky tak mi mírně táhnou doleva, letní gumy zase mírně doprava. Nerozumím tomu - tlak v pneu OK. :cry:
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Já mám zkušenost, že stačí, aby gumy byly ojeté každá trochu jinak co do celkového obvodu, a už se to projeví na poloze středu volantu, či táhnutí na jednu stranu. Ono to auto je jako trochu na jedné straně níž a pak to může táhnout na jednu stranu. U jiných aut mě to nedělalo, ale u Lantry ano a divili se tomu i v pneuservise, až jeden starží řízek říkal, jó u Lantry je to tak, je na to citlitvá. Zkus zaměnit levé kolo s pravým a uvidíš jestli se to srovná a nebo to potáhne na druhou stranu. Já jsem to tak srovnal.Vlastní sbíhavost si ale nechej udělat každopádně, pozor na huštění gum a na správné zablokování volantu na přesném středu.Často to odrbávají.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Vláďa »

Vláďa píše:Když obuju zimáky tak mi mírně táhnou doleva, letní gumy zase mírně doprava. Nerozumím tomu - tlak v pneu OK. :cry:
Doplňuji - pneu mám ojeté rovnoměrně, volant při rovné jízdě je OK.
Táhlo mi to i při nových gumách. Není to tak hrozné, že by mi to tahalo ruce, ale mírně to táhne.
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“