ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

duroslav1
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2009, 19:55

ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od duroslav1 »

Zdravím všetkých.
Mám takúto nemilú skúsenosť.I30 kúpené v sept.08,, 1,4 Comfort-asi po mesiaci fungovania mi zacalo čudne ukazovať vonkajšiu teplotu na displeji rádia-priklad: zima aspon -8 stupňov a na displeji po naštartovaní údaj +3 stupne.Po nejakom čase-cca.10 min jazdy sa zobrazila správna cifra.Prešlo pár mesiacov-oteplilo sa,,,,auto parkujem vonku-pred panelákom-a tak na slnku je pekne horúco-bývame na juhu...pri naštartovaní v takýchto-horúcich podmienkach je samozrejme teplota zobrazovaná z vonkajšieho čidla zase niekde uplne inde a ešte aj počúvaná stanica nejde preladiť-ani mechanicky-ani na predvolenú pozíciu.Tak som reagoval tak,že som zatlačil otočný vypínač-tým som vypol rádio- a znova zatlačil na vypínač-tak sa znova zaplo-a zrazu fungovalo aj prepínanie staníc a aj ladenie...ale zase len na chvílu.Potom to znovu všetko" zamrzlo".A ako uplná čerešnička na záver mi prestal fungovať diaľkový ovládač hlasitosti rádia na volante-funguje len do plusových hodnôt pridávania hlasitosti.Keď chcem ubrať hlasitosť a stlačím symb. "-"na tlačidle volantu, tak hlasitosť ide stále hore.Takže aby som neohluchol-tak používam klasický otočný ovládač hlasitosti na hlavnom panele.Skúsil som s tým zájsť do servisu-že to bude nejaká maličkosť,a boli ochotný sa na to pozrieť-odpojili na chvíľu batériu-vraj sa zresetuje-ale bohužiaľ-nepomohlo to.Tak som sa objednal na vraj celodenný opravný deň-keď sa na to pozrie elektrikár.Chcel som sa len opýtať-či mal,alebo má niekto s takým niečim skúsenosť.Za každý podnet ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od 89majlo96 »

zaujmava vada :-k ci nebude nahodou porucha v radiu, ked to robi hentake blbosti :roll:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od laufas »

to s tim teplomerem se deje dodnes i nam :-)
a to s tim radiem se mi deje ale ne v aute, nybrz na dalkovem ovladaci pro hi-fi vez. mackam minus a hlasitost jde nahoru :D
pak se ozvi, jestli zjistis co to dela.
radio v aute nam obcas po zapnuti proste nehraje i kdyz otocim hlasitost na max. musim ho vypnout a zase zapnout
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od zello »

co sa tyka teploty ide o to ze to cidle je niekd zasite tak ze v lete ak je predok auta otoceny od slnka tak to proste nezaznamena presnu teplotu. Ako keby to bralo teplotu niekde v chladku alebo ja neviem co.
To cidlo musi byt predsa nejako chranene inak by ti pri vypeku slnka ukazovalo aj 45 co by asi tiez nemalo moc spolocneo s realitou.

A podobne to bude aj s tymi minusovymi teplotami.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od laufas »

zajimalo by me kde je, ptze auto stalo na primym slunci, kdy ve stinu bylo cca 25 stupnu a i30 ukazovala 16 :D
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:zajimalo by me kde je, ptze auto stalo na primym slunci, kdy ve stinu bylo cca 25 stupnu a i30 ukazovala 16 :D
Třeba je umístěné zespoda na autě,aby nebylo na slunci.Sice mě ukazuje v době startu méně,ale během půl minuty se hodnoty srovnají,takže v tom nevidím až takový problém.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od laufas »

tatchwud píše:
laufas píše:zajimalo by me kde je, ptze auto stalo na primym slunci, kdy ve stinu bylo cca 25 stupnu a i30 ukazovala 16 :D
Třeba je umístěné zespoda na autě,aby nebylo na slunci.Sice mě ukazuje v době startu méně,ale během půl minuty se hodnoty srovnají,takže v tom nevidím až takový problém.
ja taky ne
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od mechoun »

laufas píše:zajimalo by me kde je, ptze auto stalo na primym slunci, kdy ve stinu bylo cca 25 stupnu a i30 ukazovala 16 :D
Bejvá zvykem, že venkovní teploměr je v pravém zpětném zrcátku. Jeden den to zaparkuj jedním bokem ke slunci, druhý den opačně a bude jasno.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Muf
*
Příspěvky: 16
Registrován: 30 črc 2009, 21:03
Bydliště: Brno

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od Muf »

mechoun píše:
laufas píše:zajimalo by me kde je, ptze auto stalo na primym slunci, kdy ve stinu bylo cca 25 stupnu a i30 ukazovala 16 :D
Bejvá zvykem, že venkovní teploměr je v pravém zpětném zrcátku. Jeden den to zaparkuj jedním bokem ke slunci, druhý den opačně a bude jasno.
Správná odpověď je ...
Přílohy
ATS.JPG
ATS.JPG (23.41 KiB) Zobrazeno 2643 x
i30cw 1.6 CVVT Comfort
rehurek
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 lis 2008, 11:05
Bydliště: Brno

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od rehurek »

laufas píše:zajimalo by me kde je, ptze auto stalo na primym slunci, kdy ve stinu bylo cca 25 stupnu a i30 ukazovala 16 :D
Můj teploměr přesně tak. Auto na holém prostranství, ve stínu 28 stupňů a teploměr ukazuje 15 stupňů. Po deseti minutách jízdy ukazuje správně. Je to nějaká chyba, protože musí být jedno, jestli auto jede nebo stojí. Vzduch se k čidlu dostane tak jako tak.
coky
*
Příspěvky: 36
Registrován: 25 zář 2007, 22:09
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od coky »

U mňa je to to isté. Ale všimol som si, že ak auto zaparkujem v tieni, prípadne doňho nasadnem ráno po nočnom parkovaní, teplotu ukazuje správne. Keď parkujem na priamom slnku, napr. v práci a poobede doňho nasadnem, teplota na teplomeri je taká istá ako ráno, keď som prišiel - znormalizuje sa asi po 1-2 minútach. Zrejme čidlu vadí priame slnko.
Hyundai i30 1,6i CVVT comfort / continental silver 10/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od Laxius »

Radio, ovladanie radia, aj teplomer funguju bezporuchovo. Nikdy som nemusel zatial "restartovat" radio. Ked sadnem do auta, pozorujem rovnaky delay ako tatchwud, ale to sa mi zda byt normalne.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od oKo »

Ty prodlevy jsou pěkně na prd. Pokud se to tak bude chovat i v zimě - teploměr ukáže +5 a bude -2, tak děkuju pěkně.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od vlado1979 »

To vám až tak vadí, že po naštartovaní auta neukazuje teplomer úplne presnú hodnotu ? Bože, to sú ale problémy. Veď za veľmi krátky čas - cca do 5 min. je všetko ok, tak o čom sa tu bavíme ? Vôbec to nepovažujem za závadu, resp. chybu auta. Na ostatných fórach a autách riešia omnoho zložitejšie problémy ...
Naposledy upravil(a) vlado1979 dne 01 srp 2009, 06:34, celkem upraveno 1 x.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
duroslav1
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2009, 19:55

Re: ovládač hlasitosti rádia na volante-porucha?

Příspěvek od duroslav1 »

takže dakujem za celkom trefné postrehy.Na ten servis s rádiom som objednaný o 3 týždne...tak dám potom vediet-ako to dopadlo.Ďalej chcem tiež trochu porozumovať:-Je fakt,že mi blbne rádio-aj čidlo teploty-a hlavne ten ovládač na volante-a len tak nahlas uvažujem-môže tam byť tisíc vecí-ktoré majú na to vplyv....ale najviac ma to smeruje možno k nejakému kondenzátoru- v rádiu-čo má na starosti držanie úrovne napätia pre správne fungovanie čidla-a aj správne držanie naladených staníc-alebo je to nejaký zálohový zdroj(baterka)-co sa pri vysokých teplotných rozdieloch správa chybovo...alebo kontaktna-skratova vec-niekde v káblovaní....atď,,,atď,,,,veď dúfam-že v servise majú odborníka na tieto veci.Hlavne som ale chcel dať túto informáciu:Napriek tejto maličkej chybičke máme perfektné auto-a som s ním maximálne spokojný.
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“