coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od black_sheep »

tak to je daleko od nas tady no :-) tak nevim zkus se poptat jinych v miste bydliste tady z klubu treba ti poradi kam zajet
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od MartasZ »

Jestliže ti houpou otáčky i na volnoběh, tak zkus opravdu sundat postupně všechny konektory co jsou na cestě sání + ECFI a pořádně je prostříkat kontaktolem.. ono nejlepší je prostříkat úplně všechny konektory..
Mluvim z vlastní zkušenosti, páč mi taky houpaly a nejvíc když sem jel ostřejší jízdu a pak někde zastavil, tak lítaly jak blázen, až to málem chcíplo.. Prostříkal sem to (teda ne já, ale Hujer =D> ) A od tý doby mám klid :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od black_sheep »

vcera mi po nastartovani zahoupali otacky. pomohlo to chcipnout a znova nastartovat.. uz se mi to stalo podruhy za posledni rok :lol: ale zase klid.. nejak mi to nevadilo bylo to jemne a plynule kolisani takze mimo otackomeru a lehce podle zvuku to clovek nepoznal... :lol: kdyz jsem tohle videl na par scoupacich tak to byl jinej mazec :lol:

nicmene od toho vymazani chyb si to necuklo a autak je jak vymenenej.. najeto neco pres 200km, ale nechci to zakriknout.. :!:

Velmi doporucuju Auto dorda Liberec, presny opakk auto dorda Ceska Lipa..... jak zvlastni?? :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od black_sheep »

tak vona se ta zavada asi vratila, kazdopadne jsem si na ni prisel sam a je to vadne TPS - potenciometr skrtici klapky.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od black_sheep »

jo a ty svicky byli nakonec taky nahovno :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od Hardcam »

Shrnuti v poslednim prispeku:
black_sheep píše:jo a ty svicky byli nakonec taky nahovno :lol:
a ted je ten posledni muj:) :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od p.esu »

Mam uplně stejnej problém ..

Začalo mi to taky cukat ..jednou za den už asi 4 dny a otáčky občas na volnoběh kolísaj a nejsou stálý,občas opak a chová se to normálně..svíčky měněný před 20tis km ,olej před výměnou.. nikdy předtim takovej problém nebyl,ještě se mi teda ozívají rozvody trochu,nevi mpřesně odkad,takový pískání..bylo m iřečeno že je třeba to dotáhnout..jestli se třeba nepovolil ještě víc,nevim jen hádám..díky moc za rady
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od black_sheep »

to ti piska remen. ne rozvodak, ale klinak. to kdyby ti smeknul rozvodak tak motor KO. snad si jiz rozvody delal, ne?

btw. ja jsem si osadil kontrolku motoru, vyblikal si zavadu - bylo to TPSko. resil jsem to v jinych tematech. cukalo to obcas, kolisali otacky, taky obcas..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od p.esu »

aha,jasně..rozvody sem dělal
T** ? Copak to je,snad porucha není nijak závažná a nákladná?
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od p.esu »

aha TPS=potenciometr ...takže výměnou cukání přešlo?
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od black_sheep »

jj. presne tak, je to potenciometr klapky. ale cukani ti muze delat tisic veci. zkus se rozepsat co to presne dela.

otacky/teplota/poloha plynu.

taky si s tim pohraj a zkus ruzne situace, za tepla, studena, drzet plyn, pridat plyn, vychytat pasmo otacek ve kterejch to dela. v podstate se to stejne neda zobecnit, ale mzna na to prijdes.

ja na to prisel v podstate jeste predtim nez jsem si udelal diagnostiku. stacilo davat uplny minimum plynu 1-2mm a v te poloze bylo TPS vymackane. ukazovalo to ale hodnotu v rozsahu plus minus a kratkodobe to vyskocilo mimo dosah,coz znamenalo ze v hyundaii jsou na to bezradny, a stalo by me to asi hodne penez kdybych to tam resil. v pameti zavad teda nic nebylo. jednou jsem si ale hral s plynem, jel jsem tak 50 na 4ku a pri minimalnim plynu to opet skublo, tak jsem drzel nemeny plyn a cukalo to furt az to asi po 5 vterinach rozsvitilo kontrolku check engine. (jak ji zapojit najdes v tematu skubani v sekci lantra).

vyblikal jsem si teda zavadu (staci kus dratu, navod je v tom samym tematu) a potvrdilo se mi uz mnou podezrivany TPSko. navic ta zavada se projevila hlavne za studena, protoze na ohratym motoru uz ta lehce blba smes shorela bez cukani. promeril jsem si ho i multimetrem (podle navodu na hmaservice.com nebo http://www.newtonnet.co.uk/coupe/service/electrical.htm) a fakt to v jedne poloze hazelo dost naprd hodnoty. pokud mas multimetr tak to zkus, jen odpojis konektor na nem a jsou na te soucastce 3 kontakty (piny). propojis 1. a 3. s vyndanym klickem ze zapalovani (klidne bez baterky to je fuk) a postupne pridavas plyn na klapce. koukas na display a musi to ukazovat odpor ktery se bude plynule a naprosto primocare menit s mnostvim pridaneho plynu. pokud to nekde zakulha tak to je blbe. ale chce to trosku citu do toho mereni :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
p.esu
**
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2008, 19:27
Bydliště: Pardubice

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od p.esu »

Tak už 3 dny je to v pořádku.Oddechový filtr,který sem tam měl sem odpojil a hadičku nechal volně.Ted jsou otáčky v pořádku a necuká.Je možné,že to bylo tím?
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprispevku

Příspěvek od laxo18 »

niekedy mozno pomoze precistit skrtiacu klapku nevravim ze to pomoze ale ako prevencia neni zlaa
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
spilda
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 17:44

Re: coupe 1g: vynechava (cukne): shrnuti v poslednim. pprisp

Příspěvek od spilda »

zdravim coupeckare, projizdel jsem forum a tenhle prispevek je asi nejbliz memu problemu: motor skube a vynechava, na volnobeh obcas kolisaji otacky a kdyz prislapnu plyn, tak cca do 2500 ot/min se to jakoby dusi a skube to, jak prekrocim 3000 ot/min tak uz to vypada ze to tahne normalne...svicky, kabely a palivovy a vzduchovy filtr jsou nove...nesetkal jste se nekdo s tim? nedavno bylo auto na technicke a taky bez problemu. diky
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“