automatický spínač svetiel

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

fairo
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2009, 10:15

automatický spínač svetiel

Příspěvek od fairo »

Ahojte Accenťáci,vie mi niekto poradiť,ako je to s automatickým spínačom svetiel,ktorý je v ponuke príslušenstva na Accent,ale v servise mi povedali,že do môjho Accenta sa nedá pripojiť,rok výroby 2007, 1,4 :hyu:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Rudolf »

Když máš rozsvícená světla a vypneš motor a vytáhneš klíček, zhasnou potkávací světla. Když potom otevřeš dveře, zhasnou i parkovačky. Při následujícím otočení klíčku v zapalování se vše rozsvítí.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od JoKo »

fairo píše:Ahojte Accenťáci,vie mi niekto poradiť,ako je to s automatickým spínačom svetiel,ktorý je v ponuke príslušenstva na Accent,ale v servise mi povedali,že do môjho Accenta sa nedá pripojiť,rok výroby 2007, 1,4 :hyu:
ten automaticky spinac svetial by si mal mat uz v standarde. a funguje tak, ako popisuje Rudolf
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Vilda »

Jediná vada na kráse u tohohle zařízení je, že se světla rozvítí hned, po zasunutí klíčku a otočením do první polohy :? takže startuješ a světla svítí, což hlavně v zimě při větších mrazech, baterce určitě moc neprospěje ...... Taky to mohli udělat tak, aby se světla rozvítily, až po nastartování motoru :idea:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Rudolf »

Vilda píše:Jediná vada na kráse u tohohle zařízení je, že se světla rozvítí hned, po zasunutí klíčku a otočením do první polohy :? takže startuješ a světla svítí, což hlavně v zimě při větších mrazech, baterce určitě moc neprospěje ...... Taky to mohli udělat tak, aby se světla rozvítily, až po nastartování motoru :idea:
Nechci se mýlit, ale při otočení klíčku se sice rozsvítí, ale při startování zase potkávací zhasnou. Aspoň tak mi to dělá. Ale já světla vypínám ručně. Aspoň mám návyk a v autech, který automatiku nemají, nezapomenu.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Vilda »

Rudolf píše:
Vilda píše:Jediná vada na kráse u tohohle zařízení je, že se světla rozvítí hned, po zasunutí klíčku a otočením do první polohy :? takže startuješ a světla svítí, což hlavně v zimě při větších mrazech, baterce určitě moc neprospěje ...... Taky to mohli udělat tak, aby se světla rozvítily, až po nastartování motoru :idea:
Nechci se mýlit, ale při otočení klíčku se sice rozsvítí, ale při startování zase potkávací zhasnou. Aspoň tak mi to dělá. Ale já světla vypínám ručně. Aspoň mám návyk a v autech, který automatiku nemají, nezapomenu.
Teď jsem byl u auta a mě se rozsvítí palubka hned, jakmile zasunu klíček do zapalování, ani nemusím otočit do polohy jedna, ale nevím, jestli to jsou jen parkovačky nebo klopený :? zkusím to večer, až se setmí ..... i s tím startováním, kdyby to bylo jak píšeš, tak by to nemělo chybu ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od palčo »

Strčíš kľúč do spínačky-rozsvietia sa parkovačky, pootočíš do polohy, kde sú rozsvietené kontrolky-rozsvietia sa "dvojky", pootočíš ďalej-štartuješ-svietia len parkovačky ("dvojkyô zhasnú), naštartuješ-"dvojky" sa rozsvietia. Po vypnutí motora zhasnú "dvojky" a po otvorení dverí-zhasne všetko. Ak chceš nechať parkovačky svietiť, musíš ich ručne vypnúť (vo vypnutom stave) a znova zapnúť.
Tento systém bol jeden z dôvodov, prečo som kúpil ACCENTA.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od cert »

fairo píše:Ahojte Accenťáci,vie mi niekto poradiť,ako je to s automatickým spínačom svetiel,ktorý je v ponuke príslušenstva na Accent,ale v servise mi povedali,že do môjho Accenta sa nedá pripojiť,rok výroby 2007, 1,4 :hyu:
Ten automat mám. Montovali ho jako origo příslušenství. Mám už druhý - první odešel - v záruce vyměněno za nový. Funkce je taková, že otočíš klíčkem až se rozsvítí kontrolky a cca po 5 vteřinách se rozsvítí světla bez ohledu jestli motor běží nebo ne. Pokud startuješ až když se světla rozsvítí, tak při startu zhasnou a po tom, co motor naskočí se světla hned rozsvítí. Jedinou chybku to má, že se nedá přepínat na dálková světla. Mlhovky (přední i zadní) fungují normálně.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
fairo
Příspěvky: 5
Registrován: 08 srp 2009, 10:15

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od fairo »

Rudolf píše:Když máš rozsvícená světla a vypneš motor a vytáhneš klíček, zhasnou potkávací světla. Když potom otevřeš dveře, zhasnou i parkovačky. Při následujícím otočení klíčku v zapalování se vše rozsvítí.
Súhlasím,ale pokial ten klúčik nevytiahnem,napr.preto že vystúpi spolujazdec a ja ho čakám v aute tak svetla svietia stále
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od palčo »

To je pravda, dokonca, keď aj vytiahneš kľúčik, spolujazdec vystúpi, ak neotvoríš vodičove dvere, parkovačky svietia.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od johnkk »

cert píše:
fairo píše:Ahojte Accenťáci,vie mi niekto poradiť,ako je to s automatickým spínačom svetiel,ktorý je v ponuke príslušenstva na Accent,ale v servise mi povedali,že do môjho Accenta sa nedá pripojiť,rok výroby 2007, 1,4 :hyu:
Ten automat mám. Montovali ho jako origo příslušenství. Mám už druhý - první odešel - v záruce vyměněno za nový. Funkce je taková, že otočíš klíčkem až se rozsvítí kontrolky a cca po 5 vteřinách se rozsvítí světla bez ohledu jestli motor běží nebo ne. Pokud startuješ až když se světla rozsvítí, tak při startu zhasnou a po tom, co motor naskočí se světla hned rozsvítí. Jedinou chybku to má, že se nedá přepínat na dálková světla. Mlhovky (přední i zadní) fungují normálně.
akoze sa nedaju prepinat dialkove svetla? tomu celkom nerozumiem. a ked je to tak je to dost blbe. :(
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Hardcam »

Pokud by nekdo chtel original modul pro Accenta s cislem 006ND500 (v prislusenstvi :hyu: za 940Kc), mam dva doma....funguje stejne jak popsal cert.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od johnkk »

Hardcam píše:Pokud by nekdo chtel original modul pro Accenta s cislem 006ND500 (v prislusenstvi :hyu: za 940Kc), mam dva doma....funguje stejne jak popsal cert.
a vazne sa nedaju prepinat dialkove?
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Hardcam »

Mel jsem namysli to, ze se rozsviti po 6 sekundach. Nevim, proc se nemely dat prepinat dalkova svetla.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Re: automatický spínač svetiel

Příspěvek od Matejsl »

daju az po otoceni vypinaca do polohy stretavacich svetiel
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“