pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

mariansvk píše:Zdravím!

Mam havaríjnu poistku a v technickom preukaze mám pneumatiky veľkosť 185/65 14´ rychlostny index H...Chcem si kúpit zimné pneumatiky velkost 185/65 14´ rychlostny index T...,nakoľko väčšina zimných pneumatik je s indexom T a sú aj o dosť lacnejšie. Najvyššia povolená rýchlosť vozidla je v technickom preukaze T=177km/h. Otázka znie...ked si kúpim uvedený typ pneumatiky, nebude v pripade nehody robit poisťovna problém, kedže pneumatiky sa nebudu zhodovat s pneumatikami v technickom - teda presnejšie, nebudú sa zhodovat len v rýchlostnom indexe, ktorý je ,ale stále vyšši ako najvyššia povolená rýchlosť vozidla v technickom preukaze.Príde mi zbytočné vyhadzovať peniaze za pneumatiky s H indexom keď viac ako 170 km/hod a ešte k tomu v zime nikdy nepôjdem
Ďakujem za odpoved a radu.
riesili sme to tu.. legislativa umoznuje pouzit aj nizsi rychlostny index ako v TP, maximalna rychlost musi byt umiestnena v zornom poli vodica. bezna prax na autach v pozicovniach (kde davaju nalepku "vozidlo vybavene zimnymi pneumatikami, max rychlost 160km/h" v bielom poli s cervenym ohranicenim
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od xwing »

mariansvk píše:Zdravím!

Mam havaríjnu poistku a v technickom preukaze mám pneumatiky veľkosť 185/65 14´ rychlostny index H...Chcem si kúpit zimné pneumatiky velkost 185/65 14´ rychlostny index T...,nakoľko väčšina zimných pneumatik je s indexom T a sú aj o dosť lacnejšie. Najvyššia povolená rýchlosť vozidla je v technickom preukaze T=177km/h. Otázka znie...ked si kúpim uvedený typ pneumatiky, nebude v pripade nehody robit poisťovna problém, kedže pneumatiky sa nebudu zhodovat s pneumatikami v technickom - teda presnejšie, nebudú sa zhodovat len v rýchlostnom indexe, ktorý je ,ale stále vyšši ako najvyššia povolená rýchlosť vozidla v technickom preukaze.Príde mi zbytočné vyhadzovať peniaze za pneumatiky s H indexom keď viac ako 170 km/hod a ešte k tomu v zime nikdy nepôjdem
Ďakujem za odpoved a radu.
Sú schválené aj 175/70 R14 T (ja mám v TP tento rozmer ako štandardný - inak T je až do 190 takže musí bohate stačiť :D ), navyše som čítal že na zimu sú užšie gumy lepšie takže asi kúpim tento rozmer. Mimochodom na 99% to budú Matador MP52 Nordicca Basic, keďže už mám s nimi skúsenosti minulý rok na felde, odporúča ich ADAC (test z 2008) a sú za dobrú cenu: 33,29€ za kus http://www.pneueshop.sk/product.php?id=32108. Akurát mi je ľúto že mám doma takmer nové zimné z tej feldy aj s diskami, bohužiaľ R13 takže musím kúpiť nové.
Ešte taká otázka - mám originál plecháče s gumami Pirelli a chcem na ne prehodiť tieto zimné. Pirelli sú však 185/65 ak si dobre pamätám - alebo sa mýlim? Môžem dať na tie isté disky aj užšie gumy? Mám taký pocit že by to problém nemalo robiť, ale pre istotu sa pýtam.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
mariansvk
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp 2009, 13:32
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od mariansvk »

Takže som sa práve vrátil s poisťovne a na moju otázku či bude pri poistnom plnení ak by náhodou nastalo problem,že namiesto H mam preumatiky s T odpovedali...
" pokiaľ sa pri poistnom plnení zistí, že motorové vozidlo malo komponenty iné ako sú schvalené v TP môže dôjsť ku kráteniu poistného plnenia",keď som chcel aby sa jasnejšie vyjadrili pokrčili plecami a zopakovali predchádzajúcu vetu.Taktiež som sa pýtal na tú nalepku na sklo, tak o tom nič nevedeli,že sa to používa aj na Slovensk,mám pocit ,že to platí len v Čechách.Nechce sa mi dávať zbytočne peniaze za to čo nikdy nemôžem využiť.
Taktiež by aj mňa zaujínalo či môžem dať na ráfiky na ktorých mám letné Pirelli 185/65 14, zimne s veľkosťou 175/70 14. Inač v zime sú lepšie užšie len vtedy ak je na cestách stále sneh, ale v 80% prípadoch je sucho alebo mokro takže si myslím,že by mali byť lepšie širšie.
HYUNDAI ACCENT DYNAMIC Ebony black objednané 19.03.2009
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

mariansvk píše:Takže som sa práve vrátil s poisťovne a na moju otázku či bude pri poistnom plnení ak by náhodou nastalo problem,že namiesto H mam preumatiky s T odpovedali...
" pokiaľ sa pri poistnom plnení zistí, že motorové vozidlo malo komponenty iné ako sú schvalené v TP môže dôjsť ku kráteniu poistného plnenia",keď som chcel aby sa jasnejšie vyjadrili pokrčili plecami a zopakovali predchádzajúcu vetu.Taktiež som sa pýtal na tú nalepku na sklo, tak o tom nič nevedeli,že sa to používa aj na Slovensk,mám pocit ,že to platí len v Čechách.Nechce sa mi dávať zbytočne peniaze za to čo nikdy nemôžem využiť.
Taktiež by aj mňa zaujínalo či môžem dať na ráfiky na ktorých mám letné Pirelli 185/65 14, zimne s veľkosťou 175/70 14. Inač v zime sú lepšie užšie len vtedy ak je na cestách stále sneh, ale v 80% prípadoch je sucho alebo mokro takže si myslím,že by mali byť lepšie širšie.
Re sirka pneumatik - zalezi od siky disku, myslim ze origo sa pouziva 5,5" disk, tam tych 175 pojde pohodovo. Zvazil by som tie uzsie pneu, je sice pekne ze pre pripad snehu je dobre mat pneu sisriu ale nezabudni na to ze v pripade trakcie a brzdenia ma prave uzsia pneu mensi kontakt... teoria ze na zimu uzsie a na leto sirsie je platna u napr BMW ked sa 235 mm nahradzuje 215 a pod

U accenta by som ostal pri sirke 185

Rychlostny index:

http://www.fulda.com/fulda_sk_sk/test_a ... /index.jsp

RE rychlostny index este raz - najrychlejsi Accent 1,6 ma od vyrobcu max rychlost nieco cez 180km/h ... ryhclostny index T je do 190, H (ktory je v TP) je 210... ak uz by robila poistovna problemy, tak za A je dokazove bremeno na nej aby dokazala ze v priapde nehody bola tato sposobena pouzitim pneu s nizsim rychlostnym indexom a v extremnom pripade by sa o tom dalo sudit (s dovozcom) pretoze pouzil nespravne informacie (maximalna rychlsot)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Taky jsem řešil minulý rok stejné dilema, ale nakonec zdravý rozum zvítězil a koupil jsem Klebery, které mají taky jenom T. Nebudu vyhazovat zbytečně peníze jen proto, jestli tam je H, nebo T. možná to zní lehkovážně, ale zimní bych neřešil. Letní už mám vybrané Dunlopy a ty mají předpisové H. 8)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky - ÖAMTC Winterreifentest 2009

Příspěvek od Enigmatique »

Enigmatique píše:Čaute,

rakúsky automotoklub robil testy zimných pneu 2009 (ÖAMTC Winterreifentest 2009) s rozmermi 185/60 R14 T, čo je dosť podobné našim.

Takže tu je link na testy, je tam možné stiahnuť aj PDF súbor. Celé to je v nemčine.

http://www.oeamtc.at/index.php?type=art ... 15&hppos=1

a PDF

http://www.oeamtc.at/netautor/html_seit ... 0_R14T.pdf
Tak a tu je dokonca český preklad na idnes.cz...

http://auto.idnes.cz/test-zimnich-pneum ... 6_pneu_fdv
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
RoVo
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2009, 21:35

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od RoVo »

Ahojte.
Chcem si kupit bezpecnostne sroby na plechove disky. Prosim Vas neviete mi povedat ake ma Accent2009 rozmery srobov.

Dik
Hyundai Accent 1.4 Active Ebony Black 2009
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od adam221 »

RoVo > www.az-pneu.sk najdi si to podla auta, a accent ma matice..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
RoVo
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2009, 21:35

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od RoVo »

nasiel som tam len sroby a aj to nie podla vozidla.
zaujimalo ma hlavne stupanie zavitu. chcem to objednat z www.gak.sk spolu s inymi drobnostami.
Hyundai Accent 1.4 Active Ebony Black 2009
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od xwing »

No po tom čo som si to tu pokukal tak už zvažujem len 185/65/R14, a asi si doplatím 10€ a namiesto Matadoriek za 33€ zoberem Fulda Kristall Montero 3 za 43€ http://www.pneueshop.sk/product.php?id=33275. Doteraz som si myslel že lepšie gumy sú za 50-60€ a toľko by som už nedal, ale 10€ doplatiť za 2. najlepšie gumy v teste to sa oplatí :lol: Len aby ich mali, som počul že momentálne sú problémy s dostupnosťou gúm kvôli kríze či čomu zase... už na tú krízu všetci zvaľujú všetko, aj vlastnú neschopnosť :mrgreen:

...decisions decisions...
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od David C3 »

Goodyear ultragrip 7 ve 14 palcích čekají na obutí....
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od cert »

Moje Nokiany W mají ještě letní spánek...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

cert píše:Moje Nokiany W mají ještě letní spánek...
Ty vostudo, na vysočině zima jak na Ladově obrázku a Ty jezdíš na polobotkách :D jak jste tam u Vás na tom se sněhem ?? Tady v praze spadlo pár vloček a hned to roztálo ... ale přezuto na zimáčky mám už tejden ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Já si užil v Jihlavě minulý týden cca 15 cm na letních :twisted:
Celkem to šlo...s využitím ABS. A na rovinkách, nebo do kopců hrabal áca i na 5ku :lol:
Všeobecně se mi ale jezdilo hůř z kopce, než do kopce.
Zítra jedu na přezutí a v okolí Jihlavy po sněhu ani vidu, ani slechu ](*,)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od cert »

Vilda píše:Ty vostudo, na vysočině zima jak na Ladově obrázku a Ty jezdíš na polobotkách :D jak jste tam u Vás na tom se sněhem ?? Tady v praze spadlo pár vloček a hned to roztálo ... ale přezuto na zimáčky mám už tejden ....

Prej vostudo :D . Tady byl sníh, to jo, ale silnice byly jen mokrý. Jinak dneska už tu není po sněhu ani památky (Pelhřimov a blízké okolí).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“