i30 cw - zkušenosti majitelů

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

A mas uz tempomat namontovany ? Chyba sa prejavil apo namontovani ? U nas sa vraj dodatocne dodava len tempomat od Motorsportu, original uz totiz nejde vmontovat (ak nie je dany do auta z vyroby) a iny typ vraj Huyndai do i30 nedava (podla informacii zo servisu).
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Reklama
 

MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od MiT »

Je namontovaný už cca měsíc, tu závadu to ukázalo až teď.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

hm, tak tvoja zavada moze tiez suvisiet s tempomatom, v republike vraj beha par kusov i30 a Sant-Fe, ktorym tempomat blbne (vyrobca Motorsport CZ). Otazka je, od akeho vyrobcu mas tempomat ty, ked je z USA. Ja mam tlacitka na volantu vpravo, ako u original tempomatu.
Drzim palce, aby sa to vyriesilo ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od MiT »

Taky mám ovládání na volantu vpravo a taky je tempomat doplňovaný u prodejce, ač byl napsaný už v objednávce. Objednací kód byl podle ceníku doplňků, jenže od té doby co u :hyu: změnili web :evil: už to číslo nevidím :oops: . Tak si trochu myslím, že tvrzení o dovozu nemuselo být založené na úplně přesných informacích.
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od MiT »

Tak závada je pryč stejně jak přišla. Prostě včera večer po nastartování kontrolka normálně zhasla a auto jede jako z praku. Jsem zvědav, zda v servisu něco zjistí. :roll:
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

U mna sa prejavovala nahodne, niekdy 3x za 10km, niekedy zas az po 100km ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od MiT »

Hm, ve středu večer cestou z práce pohoda, jak jsem psal. V pátek ráno na cestě do Blavy (poprvé po D1 :roll: ) to zase cuklo, rozsvítila se ta indikace a auto se úplně zastavilo. Vyndal jsem klíček, chvíli počkal, znovu nastartoval, motor se roztočil, na plyn reagoval, ale po zařazení rychlosti prostě netáhl. Zkusil jsem to "protůrovat" a začala blikat kontrolka vstřikování, asi jsem to neměl dělat. Tak jsem to znovu celé vypnul a nastartoval, svítilo blokalo dál, ale jelo. Pokus najít v 5:30 servis nebyla z nejúspěšnějších, tak jsem zariskoval a zamířil do té Blavy. Jelo to dobře a dokonce klesla spotřeba na 5,7 l/100 km (normálně mám okolo 5,9). Tam to 2 hodiny stálo a když jsem jel na oběd, tak ESP OFF bylo zhasnuté a kontrolka vstřikování místo blikání svítila trvale. Tak jsem u oběda vyhledal adresy servisů na Slovensku a připravil se strávené páteční odpoledne. Jenže po obědě všechny kontrolky pozhasínaly :shock: , tak jsem jel zase domů. Spotřeba šla zpátky na 6,0. Dneska jsem dal auto do servisu, tak jsem zvědav :wink:
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

Uff, to potesi :( Tak drzim palce. Vyzera to inu zavadu, nez u mna.
Inak po 2 tyzdnoch som si spätne uvedomil, ze vlastne od vymeny kabelaze a instalacie noveho tempomatu mi auto pri 2000 ot. necuka (ani s AC ani bez nej). Zeby sa odstranili 2 chyby naraz ? Mozno prehrali SW pri vymene kabelaze ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od MiT »

Tak v servisu nevyčetli nic rozumného, porucha "ztráta komunikace ECM", vznikla, zanikla. Jako na potvoru se to to objevilo znovu cestou ze servisu domů, ale bylo pátek 18:30, nikde nikoho cestou. V sobotu jsem s tím byl u nás, přečetli totéž. Prý, až se to zase objeví, tak nezastavovat, nevypínat, přijet i s trvající poruchou :( . Ale taky by to mohlo být mezi pedály a opěradlem. Přetankoval jsem, mohl zvlhnout a zgelovatět uhlíkový filtr u spalování výparů, to prý nemusí dělat dobře řízení motoru (jako že saje výpary a ono to nesaje).
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od Dire »

U mna takisto vypis chyb nic konkretne nezobrazoval, na chybu tempomatu prisli az pri pokusnej vymene jednotky ABS, kedy sa zacala chyba vyskytovat casto a vo vypise sa objavila chyba komunikacie s tempomatom.
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
kony
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2009, 21:26

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od kony »

Ahoj, vidím, že se tu našel další, kdo má záhadné problémy se ztrátou výkonu. Já to řešil v lednu, servis nic nenašel a po zkušenostech Direho mi zapojili znovu tempomat. Od te doby nic. Doufám, že to tak i zůstane. Nevím jestli je nějaky postup při zapojení a když se nedodrží tak to pak blbne nebo co. Prostě zatím je klid a snad už to nebudu muset řešit. Ať to brzo vyřešíš a zbavíš se toho i ty.
MiT
*
Příspěvky: 14
Registrován: 26 črc 2009, 14:21

Re: i30 cw - zkušenosti majitelů

Příspěvek od MiT »

Tak s nižší teplotou to začalo blbnout častěji, jenže při každé návštěvě servisu se to ukázalo jako odeznělá porucha. Minulý týden cestou do práce to zase ubralo, tak jsem na nouzový chod dojel do prvního servisu na cestě - Autopalace Vysočany, tam celý den něco měřili a včera prý přepájeli jeden spoj v kabeláži tempomatu. Tak jsem zvědav, zda taky upgradovali software kabelů jako Diremu :lol: Zdá se mi, že teď nějak poctivěji funguje samozamykání auta, když po odemknutí neotevřu dveře. Že by? :-k
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“